Net metering sončna elektrarna

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
Vsi izdelovalci sončnih elektrarn to znajo. Tudi Petrol in podobni. Priklop in pogdbo o dobavi so tako vse enote Elektro in GEN i in še kdo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.314
6.528
113
Aha, dobro vedet.

Vzeta energija iz omrežja pa se obračuna po neki "gospodarski odjem" tarifi, ne? Kaj to je enotno po celi SLO ali je tu tudi GEN najcenejsi?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Vzeta energija se placa po ET tarifi. Nimas opcije VT/NT.
Najbrz lahko pri vseh ponudnikih sklenes pogodbo "net metering". Preveri po mejlu in spooroci.
14 mesecev imas casa od izdaje odlocbe o subvenciji do priklopa elektrarne.
Torej zate dovolj da vlozis vlogo za max elekrarno (11) ,potem pa v 14 mescih montiras elektrarno skladno s potrebami in vlozis zahtevek za dejansko montirano elektrarno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
geni ima (oziroma je imel lansko leto sigurno) svojo ET tarifo oziroma paket za net-metering. če me spomin ne vara, je bil a nekje vmes med najnižjo akcijsko ceno in redno ceno, vendar takrat bliže prvi. pogoji pod katerimi se lahko spreminja pa...verjetno kot povsod drugod, vsak leto čakaš, kaj je pa kaj ni, samo pri netmeteringu najbrž z večjo kepo v želodcu, če nimaš elektrarne ki za prmej pokrije 100% raje pa še kaj več (kar je pa treba drugje plačati).
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
V letošnjem letu je GEN i najcenejši. Kako bo drugo leto ne vemo. Tako kot so že napisali, zadeti moraš čim bližje dejanski uporabi. Pri mali porabi se tako to verjetno težje iziide.
Najprej vloži na elektro za soglasje,
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.314
6.528
113
V realizacijo se itak ne bi šlo pred koncem drugega leta, ali pa začetek 2020, ko bo mimo ena realna sezona, da vidim potrebe.

Razmišljam pa...če bo slučajno ta zadeva ne kaj preveč komerciala, torej da bo "le ene par elektrarn", potem tudi ne bo nekega konkurenčnega boja na trgu in zna cena lepo narasti...torej za odkup manjka porabe
 

Frenko

Zelenc'
19. apr 2018
1
0
1
Vidim, da je tukaj tudi kdo, ki ima dejanske izkušnje s to temo, pa bi vas prosil za pomoč, zelo konkretno vprašanje imam:
Lotil se bom samogradnje sončne elektrarne za net metering (7 kWp, mikrorazsmerniki) in imam načrtovano že bolj ali manj vse. Zanima me par vprašanj o predpisani zaščiti in ločitvi, pa zelo prav bi mi prišlo, če bi mi kdo pokazal svojo idejno zasnovo ali enopolno shemo, kot jo je oddal v vlogi za pridobitev soglasja. Rad bi se izognil odvečnemu pingponganju z obrazci in že na začetku oddal v redu vlogo, zame je pristojen Elektro Ljubljana.
Če bi bil kdo pripravljen pomagati, bo najbolje, da se slišimo privat, na koncu pa obljubim, da bom pridobljeno znanje objavil, da bo v korist tudi drugim navdušencem nad zeleno energijo.
 

tiliga

Zelenc'
17. okt 2018
2
0
1
Pozdravljeni.
Če vas zanima izvedba Samooskrbnih sončnih elektrarn, nas lahko kontaktirate, tudi za tehnična vprašanja...
Izvedbeno pokrivamo samo področje Štajerske in Koroške.... www.obnovljiv.si
lp.andro
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.384
9.117
113
Kako je z elektrarno na škarpi ozioroma brežini, če je recimo ne bi na bajto deval.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.314
6.528
113
Mislim da ne bo nič iz tega, na nadstrešek še gre, pa še to če je del hiše al nekaj takega
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Solarna elektrarna.JPG




V Avstraliji je cena 2200 €ur , če še subvencijo ubodeš na to je to gratis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
Mogoče se kdo od naših odgovornih kaj nauči iz tega primera. Vprašanje, koliko bi takšen projekt stal državo, ter koliko bi dobila posredno vrnjenega.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.314
6.528
113
Trenutno pridelujemo :)

prodajat bom začel višek proti koncu leta, ko bom videl če bom pridelal več...