Nespečnost !

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
No, zgaga me je nehala pečt, imam pa sedaj (oz. se že vleče kakšni 2 leti) drug problem. Vsak večer se spopadam s kronično nespečnostjo, praviloma pred 01:00 nikakor ne morem zaspat (včasih tudi do 3h zjutraj bedim), pa tudi če cel dan delam, se ukvarjam s športom, pijem toplo mleko, poslušam Mozarta, nič ne zaleže.

Vsak dan med tednom vstajam ob pol šestih zjutraj in zbujam se kot povoženo tibetansko govedo. Rad bi dlje spal, a kaj, ko ne morem zaspat..

Ima kdo od vas tak problem in kako ga rešuje? Bemtiš..
frown-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
Premalo podatkov si dal, da bi ti vsaj "amatersko" znali svetovati...

Kako kaj tvoj dan poteka? Služba, šola, miganje? Si privoščiš popoldanski počitek? Je problem v tem, da ne moreš zaspat, al se zbujaš? Maš kakšne težave, ko se vležeš v posteljo? Se ti spahuje, kašlja? Itd...?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
A slučajno še kaj spiš čez dan (glede na to, da si crknjen ko konj)?
tongue-1.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Premalo podatkov si dal, da bi ti vsaj "amatersko" znali svetovati...

Kako kaj tvoj dan poteka? Služba, šola, miganje? Si privoščiš popoldanski počitek? Je problem v tem, da ne moreš zaspat, al se zbujaš? Maš kakšne težave, ko se vležeš v posteljo? Se ti spahuje, kašlja? Itd...?

Hodim v šolo, zdaj v zimskem času je miganja bolj malo, ko je toplejše, pa se rekreiram v mejah normale.. popoldanski počitek si redkokdaj privoščim, ker popoldne me utrujenost mine.. največja jeba je zjutraj, dopoldne. Problem je v tem, da preprosto ne morem zaspat, ležim v postelji in gledam v strop.. Takih težav, kot si ti opisal, pa ni.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik tony pravi:
A slučajno še kaj spiš čez dan (glede na to, da si crknjen ko konj)?
tongue-1.gif


Sicer sem že v prejšnjem postu napisal, da redkokdaj zalegnem čez dan. Poskušam se izogibat temu, saj potem še težje zaspim ponoči
smile-1.gif
 

PREFIX

Pripravnik
12. jan 2008
73
0
6
Zagotovo je potem kriv napačen položaj postelje.najbolje,da poiščeš podjetje ki se ukvarja z radiostezijo in naročiš meritev sevanj v tvoji sobi.Med te spadajo:podvodni tokovi, hartmanova mreža,kozmična sevanja,elektrosmog.Oni ti na podlagi opravljenih meritev predlagajo rešitev problema.
pozdrav.gif

 
Nazadnje urejeno:

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
med drugim ti bodo prodali tudi prevleko za jogi za pra 1000 €
smile-1.gif


Koliko kav na dan pa spiješ?
A tudi kaj poješ po deseti zvečer? Ker hrana ti da energijo in ponavadi zato ne moreš spati...
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Tole s položajem postelje bi znalo biti res. Probaj obrniti posteljo tako, da boš imel glavo proti zahodu ali vzhodu. Jst sem imela podobne probleme, ko sem imela glavo obrnjeno proti severu
bonk.gif


Zgubit nimaš kaj.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Kaj če eno noč ne bi šel spat? Prebediš celo noč in potem še cel dan in boš šel verjetno zvečer ob 20 spat kot angelček. Samo sedaj ne smeš spat drug dan dokler lahko, ampak si recimo naštimej budilko za ob 7. To je zgolj teorija, če to pomaga v praksi nimam pojma.
smile-1.gif
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Če ne morm zaspat, kar je redkokdaj, začnem brat knjigo, če pa še to ne pomaga, pal se pa začnem učit. 5 min in že spim ko klada.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Meni vedno pomaga vroč tuš ali kopel, kakšen čajček si skuham, npr. tale:
9feee7b176.jpg


Lahko poskusiš tudi z melantoninom.

Pri meni je problem včasih, da sem sicer utrujen, ampak ko se vležem mi po glavi začne rojit milijon stvari in se sploh ne umirim, traja tudi po uro ali dve preden zaspim. To je zame najhujš, ko si zje*an in bi rad spal pa ne moreš, zjutri si pa sfu*an ko pecikln od jožice.

Probaj se nekak navadit prej hodit spat pa čez dan se izogibat prevelikemu stresu, ne pretiravaj s kavo itd. Na meni deluje, no...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
če jaz prav zastopim...ti spiš realno 3 ure, v postelji si pa nekje 5 ur?...in to jer ves spanec ki ga imaš dnevno?

in to 2 leti?