"Neprekinjeno" delo na računalniku...

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
eno tako vprašanje za majstre...če "pomembni" osebi v firmi crkne mašina, kako mu zagotoviti, da bo lahko nadaljeval delo kjerkoli drugje?
ali preseliti vse njegove pomembne (in nepommebne) zadeva na mrežni disk v njegovo mapo z geslom, backupirati vse v oblak ali kaj drugega?
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
disk preklopiš v novi PC. "Pomembna" oseba bi morala vedet, da je treba redno (vsak dan) delat backupe na zunanji disk, USB ključ ali oblak
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in AndrejEnej

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
disk preklopiš v novi PC. "Pomembna" oseba bi morala vedet, da je treba redno (vsak dan) delat backupe na zunanji disk, USB ključ ali oblak
v primeru, da pač mašina gre na servis za dan, dva ali več dni. tu ni možnosti za menjave diskov, sploh če ima vse na eni particiji (sistem in podatke)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Če je tako mu tega več ne moreš zagotoviti. Vse kar lahko sedaj narediš je, da se celotni disk kopira nekam na mrežo in tja dostopa do teh svojih dokumentov.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
v prihodnje pa... dnevni backup na nas/oblak? problem nastane, ko drugi računalniki v firmi (seveda) nimajo nameščenih njegovih programov ;)
tako da... ena mala misija nemogoče.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
baje da win 10 delajo na katerem koli pcju... sam da se pc užge... pa sam disk zamenaš pa je... probal pa res nisem...
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
eno tako vprašanje za majstre...če "pomembni" osebi v firmi crkne mašina, kako mu zagotoviti, da bo lahko nadaljeval delo kjerkoli drugje?
ali preseliti vse njegove pomembne (in nepommebne) zadeva na mrežni disk v njegovo mapo z geslom, backupirati vse v oblak ali kaj drugega?

Njegovo "masino" se virtualizira. Dela na kateremkoli racunalniku preko RDC (remote desktop)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tudi AD mora biti na nek način varovan ali backupiran. Če ga imajo. :jok:
Realnost v marsikateri firmi je da delajo po principu lakoćemo - dokler nekaj ne crkne.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Če imaš AD potem tudi skoraj gotovo imaš tudi nek backup, vsega... ker če ti gre AD papa, potem je precej kompleksno delo vzpostaviti staro stanje na novem praznem ADju
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Ja, pol je treba pa poskrbet za backup virtualke. Brez nič ni nič. Oz. je dokler ne crkne. Crkne pa prej ali slej.

Resna virtualizacija je na večih serverjih ter data storage kjer se pricakuje skoraj 0% downtime.

Če postavis virtualizacijo na enem racunalniku v pisarni je isto ko da nisi naredil nic. No razen krajo preprečiš.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
baje da win 10 delajo na katerem koli pcju... sam da se pc užge... pa sam disk zamenaš pa je... probal pa res nisem...
meni je strela skurila prejšnji računalnik. nabavil sem podobnega, le z novejšim procesorjem in matično ploščo. iz starega sem pobral diske in RAM ter jih vstavil v novega, na moje veselje je Win10 delal brez problema naprej. nič ni jamral, da bi zaznal kako spremembo. edino office sem moral ponovno aktivirati.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, od active drirectory in podobnih "naprednih" fint se bom distanciral :) je sicer pomemben računalnik, ni pa server. ampak...če potegnem črto...backup bo še najboljša rešitev. ki najmanj stane.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
eno tako vprašanje za majstre...če "pomembni" osebi v firmi crkne mašina, kako mu zagotoviti, da bo lahko nadaljeval delo kjerkoli drugje?
ali preseliti vse njegove pomembne (in nepommebne) zadeva na mrežni disk v njegovo mapo z geslom, backupirati vse v oblak ali kaj drugega?

Mi imamo Office 365. Top zadeva, zelo zadovoljni. Vse v claudu, delas od kjerkoli, lahko tudi pre weba. Racunalnike (prenosnike) pa menjamo vsake tri leta, pa tudi ce se vse dela. Obvezno Lenovo serija T (full zadovoljni, grdi ko pes, kvaliteta pa top), ker je ceneje vsake tri leta nov racunalnik kupit, kot pa, da se zajebavas potem ko kaj crkne.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če imaš AD potem tudi skoraj gotovo imaš tudi nek backup, vsega... ker če ti gre AD papa, potem je precej kompleksno delo vzpostaviti staro stanje na novem praznem ADju
Resna virtualizacija je na večih serverjih ter data storage kjer se pricakuje skoraj 0% downtime.

Če postavis virtualizacijo na enem racunalniku v pisarni je isto ko da nisi naredil nic. No razen krajo preprečiš.
Vse drži (tudi data storage se ti lahko usuje, sicer je redko vendar možno in niti slučajno ni hec).
Glede na vprašanje v OP sem predvideval, da nimajo "naprednih fint", zato sem tudi pisal kot sem, kar je avtor tudi potrdil.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Bol sem mislil da vzames v najem kak VPS in postavis mashino gor.

Drugace pa dnevno "system image backup", samo mislim da ga v win10 ni vec
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.553