neplačana cestnina. prosim za pomoč

2. apr 2020
1
0
1
12.2.2020 mi je potekla cestnina in je nisem placal ker nisem sledil kdaj poteče. 16.3 je zacel veljati zako da lahko breez tehničnega in plačane registracije vozis avto, ker so vsi centri za tehnicne zaprti. ali ta zakon velja tudi za neplačano cestnino? In če velja, ali lahko imam vseeeno problem, ker nisem plačal cestnine ze en mesec umes. Če imate informacije prosim poagajte, ker si trenutno ne upam za volan da bi šel plačat položnice.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Pošlji, klici na direkcijo za ceste (al kdo pobira cestnino) pa tam vprasaj.
Najbrž se da rešit z emailom in nakazilom na ustrezno račun preko spletne banke.
Samo cestnine nimaš plačane, al kpl tehničen potekel skupaj z zavarovnjem?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
12.2.2020 mi je potekla cestnina in je nisem placal ker nisem sledil kdaj poteče. 16.3 je zacel veljati zako da lahko breez tehničnega in plačane registracije vozis avto, ker so vsi centri za tehnicne zaprti. ali ta zakon velja tudi za neplačano cestnino? In če velja, ali lahko imam vseeeno problem, ker nisem plačal cestnine ze en mesec umes. Če imate informacije prosim poagajte, ker si trenutno ne upam za volan da bi šel plačat položnice.

DA,

ker si zamudil 30 dnevni rok, po poteku veljavnosti zavarovanja ki ti je potekel 13. Marca in si imel od tega dneva naprej neveljavno zavarovanje ker je potekel respiro rok in prometno dovoljenje. V vsakem primeru bi moral urediti odjavo iz prometa in novo prijavo.

Ta odlog, ki je v veljali z 16. Marcem, velja samo za 30 dni nazaj, če ti je poteklo zavarovanje in prometno dovoljenje 15. februarja, bi še bil vključen v to uredbo, ker je pa tebi poteklo že prej, pa uredba zate ne velja.

Če te ustavi policija, dobiš kazen ker nimaš urjenega zavarovanja in veljavnega prometnega dovoljenja, mislim da je 2x 500€...

Če povzročiš prometno nesrečo, si brez veljavnega zavarovanja, kar pomeni da te bo zavarovalnica regresirala
za povzročeno škodo.

Torej, NE VOZI -> OSTANI DOMA, ker nimaš zavarovanja!
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Pošlji, klici na direkcijo za ceste (al kdo pobira cestnino) pa tam vprasaj.
Najbrž se da rešit z emailom in nakazilom na ustrezno račun preko spletne banke.
Samo cestnine nimaš plačane, al kpl tehničen potekel skupaj z zavarovnjem?

Ne more nič, dokler se ne odprejo tehnični pregledi in registracije, AVTO OSTANE DOMA!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Mislim da obstaja možnost da ti cestnina prej poteče kot tehnicni/ registracija. Nisem pa siguren. Enkrat vem da sem nekaj mutil okoli tega, pa je že precej let nazaj
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Mislim da obstaja možnost da ti cestnina prej poteče kot tehnicni/ registracija. Nisem pa siguren. Enkrat vem da sem nekaj mutil okoli tega, pa je že precej let nazaj


Če nisi siguren...

Da se izda prometno dovoljenje za vozilo mora biti izpolnjenih več pogojev... glavni pa so;
veljavnost tehničnega pregleda
zavarovalna polica
plačilo "cestnine"

Na podlagi tega, se običajno izda prometno dovoljenje z veljavo 1 leto, razen če je zaradi kakšnega razloga ta rok krajši
-tehnični pregled je potreben prej
-zavarovalna polica prej poteče
-dovoljenje za bivanje prej poteče
-cestnina je plačana za krajši čas
... pa še nekaj drugih...

*nekateri, ki nimajo financ (ali ne želijo) plačati celoletna cestnine naenkrat, lahko tudi to za manj časa, mesec, pol leta, vendar to pomeni,
da je registracija (prometno dovoljenje) urejeno samo do da datuma do katerega je plačana cestnina.

Ne MORE pa prej poteči "cestnina" kot "registracija" (registracija = veljavnost prometnega dovoljenja).

Izdano veljavno prometno dovoljenje, izkazuje da ima vozilo za čas veljavnosti le tega vse ustrezne pogoje za uporabo vozila v prometu.

Še ena izjema je in sicer, če zavarovanec ne plačuje obrokov zavarovanja, nekatere zavarovalnice po določenem številu neplačanih obrokov,
prekinejo zavarovalno polico in izvedejo postopek na UE, kjer prekličejo prometno dovoljenje, zaradi prekinitve zavarovalne police.
Stranka dobi obvestilo po pošti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Mas digitalni certifikat, da lahko online dostopas na e-upravo? Ce ja bos tam vse videl kako in kaj.
Ce ne pa lahko poklices na UE in tam preveris stanje. Oni imajo natancen vpogled v bazo in bodo vedeli kaj se da naredit. A tehnicnega bi tudi moral delati ali je bilo samo podaljsanje registracije in zavarovanja?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ne smeš se vozit. Če te dobijo je kazen 500 eur in ti vzamejo tablice. 16.3. je res začel veljat zakon da se podaljša ampak samo tistim ki poteče po 16.3.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
In v takem primeru najebes,če ne dobiš nekje avta na sposojo(familija, renta car če ga veliko rabiš, baje itak vsi rentacarji stojijo, tako da...) ali pa da ti ga nekdo proda brez prepisa.
Kontrole pa se že izvajajo kakor se približas meji občine....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Mas digitalni certifikat, da lahko online dostopas na e-upravo? Ce ja bos tam vse videl kako in kaj.
Ce ne pa lahko poklices na UE in tam preveris stanje. Oni imajo natancen vpogled v bazo in bodo vedeli kaj se da naredit. A tehnicnega bi tudi moral delati ali je bilo samo podaljsanje registracije in zavarovanja?
Glede na datume, ki jih navaja, ima vozilo odjavljeno iz prometa že od 14.3.2020, torej pred oveljavitvijo tega vladnega odloka.
Vozilo mu je iz prometa odjavila upravna enota samodejno po uradni dolžnosti, ker v 30 dneh od poteka ni podaljšal prometnega dovoljenja.
Zdaj lahko samo čaka, kaj se bo zgodilo glede kazni ... ali pa pokliče na upravno enoto, če se ga bo kaznovalo, oz. na kak način lahko vrne tablice.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
In v takem primeru najebes,če ne dobiš nekje avta na sposojo(familija, renta car če ga veliko rabiš, baje itak vsi rentacarji stojijo, tako da...) ali pa da ti ga nekdo proda brez prepisa.
Kontrole pa se že izvajajo kakor se približas meji občine....
V zadnjih nekaj dneh sem že nekaj (ene 5 sigurno) vozil na cesti srečal, ki so se vozili s preizkušnjo. Morda obstaja kakšna rešitev preko te opcije, ki se da urediti na UE? Ker prej sem redko kdaj še koga s preizkušnjo srečal.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
UE ne odjavi vozila, si pa v postopku. Če bo doma tudi ne bo dobil nobene kazni.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
UE ne odjavi vozila, si pa v postopku. Če bo doma tudi ne bo dobil nobene kazni.
Malo si preberi zakon

(8) Če v primerih iz 5. do 8. točke drugega odstavka tega člena lastnik vozila ne odjavi vozila in ne izroči registrskih tablic, upravna enota, na območju katere ima lastnik vozila stalno prebivališče oziroma sedež ali začasno prebivališče, če v Republiki Sloveniji nima stalnega prebivališča, pisno opozori lastnika vozila, naj v 15 dneh po prejemu opozorila izpolni svoje obveznosti iz drugega odstavka tega člena. Če lastnik vozila v tem roku ne izpolni obveznosti, upravna enota vozilo po uradni dolžnosti odjavi v evidenci registriranih vozil.

(10) Z globo 250 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mac77

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
V zadnjih nekaj dneh sem že nekaj (ene 5 sigurno) vozil na cesti srečal, ki so se vozili s preizkušnjo. Morda obstaja kakšna rešitev preko te opcije, ki se da urediti na UE? Ker prej sem redko kdaj še koga s preizkušnjo srečal.

Malo si preberi zakon

(8) Če v primerih iz 5. do 8. točke drugega odstavka tega člena lastnik vozila ne odjavi vozila in ne izroči registrskih tablic, upravna enota, na območju katere ima lastnik vozila stalno prebivališče oziroma sedež ali začasno prebivališče, če v Republiki Sloveniji nima stalnega prebivališča, pisno opozori lastnika vozila, naj v 15 dneh po prejemu opozorila izpolni svoje obveznosti iz drugega odstavka tega člena. Če lastnik vozila v tem roku ne izpolni obveznosti, upravna enota vozilo po uradni dolžnosti odjavi v evidenci registriranih vozil.

O moj Bog... zakaj bi sedaj zapletal stvari in ga dodatno strašil?

Vsi postopki, so v tem obdobju "ZAMRZNJENI" in ta trenutek zanj ne bo nobene sankcije, saj mu tudi iz UE ne bodo poslali dopisa
da mora v 15 dneh vrniti tablice, ker jih nima kam in komu...

Takoj ko se bodo sprostili ukrepi in bo možno urejati te upravne postopke, bo šel na novo registrirat vozilo:
- nova zavarovalna polica z novim začetkom zavarovanja (npr. 16.4. če bo takrat sproščeno)
- tehnični pregled če je potreben...

Edino kar je sedaj pomembno je, da se NE SME VOZITI, ker nima več kritja!
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Malo si preberi zakon

(8) Če v primerih iz 5. do 8. točke drugega odstavka tega člena lastnik vozila ne odjavi vozila in ne izroči registrskih tablic, upravna enota, na območju katere ima lastnik vozila stalno prebivališče oziroma sedež ali začasno prebivališče, če v Republiki Sloveniji nima stalnega prebivališča, pisno opozori lastnika vozila, naj v 15 dneh po prejemu opozorila izpolni svoje obveznosti iz drugega odstavka tega člena. Če lastnik vozila v tem roku ne izpolni obveznosti, upravna enota vozilo po uradni dolžnosti odjavi v evidenci registriranih vozil.

(10) Z globo 250 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena.
Malo si preberi zakon

(8) Če v primerih iz 5. do 8. točke drugega odstavka tega člena lastnik vozila ne odjavi vozila in ne izroči registrskih tablic, upravna enota, na območju katere ima lastnik vozila stalno prebivališče oziroma sedež ali začasno prebivališče, če v Republiki Sloveniji nima stalnega prebivališča, pisno opozori lastnika vozila, naj v 15 dneh po prejemu opozorila izpolni svoje obveznosti iz drugega odstavka tega člena. Če lastnik vozila v tem roku ne izpolni obveznosti, upravna enota vozilo po uradni dolžnosti odjavi v evidenci registriranih vozil.

(10) Z globo 250 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ja, ampak ni tak, da ti po 30 dneh pošljejo sporočilo in imaš potem še 30 dni, da urediš registracijo, vendar po sistemu odjava iz prometa in ponovna prijava. Pri do 30 dnevih zamude pa lahko samo podaljšanje.
Zavarovanje je itak ločeno in i po logiki lahko bilo plačano, torej bi ob predpostavki, da vozilo ne rabi tehnična bil bolj ali manj krit. Ali? Jaz sem sicer še vedno za klic na UE.