Nekaj vprašanj

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Je kaka druga hitrejša opcija, tale Gosposvetska ubija....Barje, Dolgi most P+R?

izkopavanja bi lahko delali poleti, ko je bilo 1/2 slovenije na dopustih.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Je kaka druga hitrejša opcija, tale Gosposvetska ubija....Barje, Dolgi most P+R?

izkopavanja bi lahko delali poleti, ko je bilo 1/2 slovenije na dopustih.

Odvisno, kdaj začenjaš s službo ... Dolgi most je ponavadi zjutraj že kar zaseden, na Barju menda ni problema.

Imam sodelavce, ki parkirajo na Barju in se z 9 pripeljejo v center (bavarski dvor) - zjutraj okrog 7 kakih 10-15 minut, popoldan okrog pol štirih pa v kontra smeri tudi okrog 15 minut.

Za maxi greš dol pri Drami (tam nekje ... postaja pri EPL, če se ne motim).

Daj poskusi enkrat, ker to, da parkiraš v Vižmarjih in se voziš s trolo po celi Celovški in čez center je mal mim ...
confused-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
začenjamo dopoldne ob 9-15:30, nekje 8:45 je fino biti na šihtu, popoldne pa 13:45 do 21 cca.

enkrat moram sprobat barje da......barje drama potem 9?

Kranj avtocesta Vižmarje 23,3km
Kranj Medno Vižmarje 18.7km
Kranj Barje 34.2km

fak to je skoraj 31km razlike med najkražjo in najdaljšo opcijo na dan....cca 3€ od ok na 7l porabe, nekje dobrih 60€ fore mesečno.

[cenzura] za popizdit, da človek ne more kje prihranit, ne na časa ne na denarju
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
se kdo vozi iz kranja dnevno vsak dan tam od 8 dalje proti vižmarjih? ali proti centru, tivoli ipd? alter price?
smile-1.gif
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Kranj avtocesta Vižmarje 23,3km
Kranj Medno Vižmarje 18.7km
Kranj Barje 34.2km

[cenzura] za popizdit, da človek ne more kje prihranit, ne na časa ne na denarju
evil.gif

Ti hodiš skozi Medvode vsak dan? Imaš preveč časa?
tongue-1.gif

Drugače se pa kar navadi na to, če si v LJ v centru v službi in nočeš/ne moreš hodit z vlakom.

Moja relacija Šk. Loka - LJ, služba v centru, parking v Tivoliju (tisti za 36 €
grin1.gif
), vsak dan na avtocesto v Vodicah - predor Šentvid - izvoz Podutik - Vodnikova - Celovška = 32 km.

Ampak po času pa mnogo, mnogo hitreje kot najkrajša relacija (21 km)

(ko sem še parkirala na Vilharjevi, sem pa delala tudi po 38 km, da sem se izognila najhujši gužvi ...)
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
medvode še nisem probal, naj raje ne? hehe
ja daj mi povej tole za tivoli, bom jutri skeniral in oddal vlogo, imaš lahko več mesecev zapored mesečno?
smile-1.gif

pridem do tebe pa greva together? :p
ena opcija tam pri klubu 3000 parkiram na pržanu pa z 7 do gosposvetske
smile-1.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
izkopavanja bi lahko delali poleti, ko je bilo 1/2 slovenije na dopustih.

a misls, da niso?
parkirajte na p+r pa gasa na bus. je najhitreje.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Samo je pa Jado tipičen primer janeza, ki pričakuje da se bo v centru mesta on lepo sparkiral direkt pred vhodom službe, do tam in nazaj pa seveda ne sme bit gužve. Če kateri od teh pogojev ni izpolnjen, sledi jokanje in cviljenje.
Sicer nisem iz LJ in ne poznam vaših razmer tam, ampak vem kako se to rešuje v drugih mestih podobne velikosti. Kot prvo je tu P&R. Ja vem, ni pred vrati in traja dlje. Ampak drugje ljudje pač vedo da je to enostavno edini pametni način. Ampak pri nas seveda to ne gre najbolje, ker se ne moreš pred vrati sparkirat.
Druga opcija pa je, da parkiraš nekje bolj zunaj, zadaj v avtu imaš zložljivo kolo, ali kakšen električni skiro recimo. Če nisi piækica, ti tak način pokrije 10 mesecev na leto. Ampak predvidevam da si bolj soft sorte, kot velika večina, ko kolesa pospravijo ob prvi rosi in presedlajo v svoje dizl traktorje.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Citat:
Uporabnik Jado pravi:

ja daj mi povej tole za tivoli, bom jutri skeniral in oddal vlogo, imaš lahko več mesecev zapored mesečno?
smile-1.gif
Tivoli 1 in 2 (in ostali parkinge od MOL - http://www.lpt.si/parkirisca/parkirisca/parkirisca_osebna_vozila) podpišeš pogodbo za nedoločen čas. Ti se kar postavi v vrsto, samo IMO ti bo povedala, da si ene 150 v čakalni vrsti
smile-1.gif
Drgač pa vsak mesec dobiš račun na dom in plačaš ...
Te ugodne mesečne so uvedli v začetku 2014, sama sem vlogo oddala takoj, ko sem izvedela (konec maja 2014), takrat bila 46., parking sem dobila oktobra 2015. Bi ga par mesecev prej, pa sem čakala na Tivoli 1. Parkingov je na voljo za pogodbe (če ni bilo sprememb) 50 v enki in 30 v dvojki. Ne prideš na vrsto še dolgo let, mest pa ne bodo povečali
frown-1.gif

Preveri na LPT čakalno vrsto za parkirišče Mirje - tam ti je precej blizu za peš iti.

Imaš še eno variatno dokaj zmerne cene mesečne, in sicer na Vilharjevi (Emonika) - poleti sem videla, da je mesečna 50 evrov, dnevna pa 3 evre (plačuješ preko avtomata, vstop preko kamere - registrska številka, vezana na telefonsko). Samo imaš zopet problem pridet zjutraj do centra (avtocesta - mogoče na Brod dol, nemška cesta, dunajska ...). Od tega parkinga si v max 20 minutah peš pri maxiju. Ali pa vzameš Bicikelj na slovenski in se pelješ do maxija.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Povezava

07:36 Kranj LPV 2445 Vmesne postaje 08:08 Ljubljana LPV 2445 00:32 Cene - PREHITRO V LJ
07:53 Kranj EN 415 Vmesne postaje 08:13 Ljubljana EN 415 00:20 Cene - PREDRAGO doplačaš razliko
08:14 Kranj LPV 2409 Vmesne postaje 08:44 Ljubljana LPV 2409 00:30 Cene PREPOZNO V LJ

popoldanska izmena

11:58 Kranj LPV 2413 Vmesne postaje 12:28 Ljubljana LPV 2413 00:30 Kolesarjem prijazno Cene
13:21 Kranj LPV 2415 Vmesne postaje 13:52 Ljubljana LPV 2415 00:31 Cene

prvi občutno prehitro, drugi prepozno....

Nazaj domov:

odgovarja ob 15:30 cca in malenkost kasneje. nočna 21:10 ni šans, da ujamem....

torej spet 3/4 ne ustreza, drugače bi vzel takoj.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
Nisi normalen in ocitno zraven se nesposoben... nimam kaj drugega za rect. Kaj si rinu v ljubljano, ce ti je vse odvec... u lescah bi trgovino fural kot je treba pa ti ne bi blo treba u mesto hodit...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.371
5.405
113
Jado, kako to izgleda biti v Lj center, se ti je govorilo že ko si službo izbiral. Pa si samo plačo gledal. Ne razumem kako je lahko vlak ob 7:36 občutno prezgodaj, ob 8:14 pa čisto prepozno. A z avtom si na minuto točen, ko se zafrkavas, kje ga pustiti in za koliko. Pa dele se 1.10. ni, čaki da bodo študentje pa bo, če res nimaš čisto trde buče, un ob 7:36 glih ta prav kr naenkrat.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
sjtv1 ne da zagovarjam žličkarje ampak mi je pa jasno, da je njjihovo delo zelo težko časovno opredelti. če nekaj najdejo kar zahteva posebno pozornost da se ohrani najbrž ne morejo divjat... oziroma lahko se izkaže da je zelo poln teren... potem pa pač nimajo kej drugega kot da delajo počasi...
pač če se odločimo, da nam arheološka najdišča nič ne pomenijo je anjlažje prvlečt bager pa na hitro zadevo rešit...
Veš kaj, neke roke pač moraš imet. Že to, da praktično nič ne delajo (jih imam dnevno pred nosom, je komaj kdo tam par urc na dan) je svinjarija. Bi razumel, da bi delali na ful pa bi se iz 1 meseca zavleklo na mesec in pol. Ne pa 70 do 120 dni za par 100 metrov. Naj se organizirajo in pripeljejo dosti arheologov, da bo šlo normalno hitro, ali pa odf... stran in pač z buldožerjem rešimo. Če njim ni pomembno (in glede na to, kako delajo, jim ni), zakaj bi bilo meni?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Jado, kako to izgleda biti v Lj center, se ti je govorilo že ko si službo izbiral. Pa si samo plačo gledal. Ne razumem kako je lahko vlak ob 7:36 občutno prezgodaj, ob 8:14 pa čisto prepozno. A z avtom si na minuto točen, ko se zafrkavas, kje ga pustiti in za koliko. Pa dele se 1.10. ni, čaki da bodo študentje pa bo, če res nimaš čisto trde buče, un ob 7:36 glih ta prav kr naenkrat.

Ja, je. Vlak bi moral vozit vsakih 10 min iz krajev kot je Kr, Kamniški konec ipd ... Kot je to v normalnih državh.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
jadokdo so budale? pač interes je da se ohrani čimveč arheoloških izkopanin... g. SJTV1 in ti dajta zahtevo, da se sprejme nov zakon ki bo rekal da pač ima promet prednost pred najdbami in se prepove izkopavat. pa sam bager zakurbla zmeče vse skupaj ven in gas.

Meni je že faj, da se kaj izkoplje in ohrani, samo en za vsako (časovno) ceno. Je treba žličkarje prisilit, da delajo resno.