Nekaj poka čez luknje

zobnik

Pripravnik
9. nov 2016
53
3
8
Na cliotu 2 mi čez luknje poka. Sem danes dvignil avto in porukal kolo, desno-levo se malo premika.
Preveril sem z železno palico zračnost končnika, zgloba, spone, nič lufta, tud roke so cele, stabilizator zgleda ni. Tehnični delan prejšnji mesec.
Je pa amortizer masten.
Domnevam, da je težava v amortizerju? Mogoče je luft bata v batnici?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Če si reko da se levo desno premika je končnik. Naj da nek helfer roko na končnik ti pa premikaj levo desno
 

zobnik

Pripravnik
9. nov 2016
53
3
8
Spono sem potegnil k sebi pa ni lufta...enkrat sem mel na accentu isti problem pa je bil amortizer, ne ležaj, ampak prav amortizer.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Te pa špurštanga na notranji strani. Najprej reši to kaj ma levodesno luft
 

zobnik

Pripravnik
9. nov 2016
53
3
8
Končnik in spona sta zamenjana in če volan premaknem se tud kolo, če kolo premikam se tud volan....tko da nimam pojma
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Če ne najdeš sam, pelji na drug servis. Jaz sem imel silent gumo pri roki fuc in mi je nabijalo preko kratkih grbin (zalivke....) Že dve leti ali celo več. Jamral pri serviserju, jamral na tehničnih.
Na tehničnih vsako leto bp,serviser tudi ni našel razloga, peljem slučajno na drug servis pa mi takoj pokaže kaj imam fuc. Zamenjal in imam sedaj malo bolj tiho po naših flikanih cestah.
 

zobnik

Pripravnik
9. nov 2016
53
3
8
Če so sileni ma avto grozno nestabilnost na cesti pa še zavija ob zaviranju. Ma ko sučem volan nekaj poka, tko da mora bit zobata letev al pa je lahko spet spona al pa končnik.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
ti spet veš vse. koji k sploh sprašuješ? Isto je blo z ventili. pol leta odkrival toplo vodo pa rešitve tam kjer jih ni.
Če praviš, da je blo menjano pol avta druga polovica pa nima lufta menjaj še amortizer? kje je problem. Saj si se že v štartu odločo da je amortizer kriv.
in to, da je bil pri cliotu končnik menjan ne pomeni nič. Ker če je bil pol leta nazaj menjan z kakim delphi lahko zdaj gladko poka.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
meni se je enkrat kaksnih 10cm vzmeti odlomilo. na mestu ga je drzala gumjasta obloga. na pogled vse ok, ampak cez grbine je ropotalo.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Če je ležaj amortizerja seveda poka ob vrtenju volana. Poka pa bolj če je avto spuščen na tleh kot a če je dvignjen.
Če si gledal luft v podvozju s pajserjem, cool. Ampak avto mora ob tem biti na tleh. Luft lahko izgine, ko je dvignjen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Hkrati pa lažje najdeš luft v volanskem končniku če je avto dvignjen. Skratka, pametno je preveriti dvignjenega in spuscenega