Need for Speed 1. del 1995

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kot v naslovu. Torej imam igro, vendar mi jo ne rata usposobit, da bi laufala pod xp-ji. Ve kdo za kak trik, da bi to delalo. Prosim, prosim, da obudim stare čase...
nahrung002.gif

p.s. ne morem verjet, da je že tolk cajta preteklo od takrat....se spomnim, ko smo nabijali na 486 DX266 MHz celo noč.
pozdrav.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Desni klik na exe pa lastnosti pa združljivost pa kljukca pa izbereš ene starejše winse si že sprobal?
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Desna tipka na bliznjico => Properties => Compatibility => Run this program...
Samo ne dela vedno, sploh pr DOS programih, ko si moral osnovnih 640 kB popucat. Se se spomnim, ko smo pocali po Autoexec.bat in Config.sys. Pa selili vse z loadhigh ven iz osnovnih 640 kB. Eh ja...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
497
83
Jaz imam tudi še original verzijo pa mi jo tudi ne rata usposobiti, tako da če kdo ugotovi rešitev, naj sporoči
smile-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Probaj z DOSBox: www.dosbox.com

Hvala za tole. Sem zadevo instaliral, pa nekak mi ne gre. Pri uporabi "mount" funkcije mi ustvari navidezni disk d:, navideznega cd roma pa mi nikakor neče naredit. Igrico imam na cd-ju. Znaš pomagat?
17758-icon_confused.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
btw... kje si pa dobu to igrco?
smile-1.gif
Igrco sem najdu med cd navlako. Sem ga že zdavnaj odpisal, misleč, da sem ga izgubil/nekomu posodil... Komaj čakam, da vrtim RX7-ko, pa powerslide z 911tko...
zmaga.gif
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Sem malo probal DosBox. Sicer imam varianto, ko je igra na disku npr. v direktoriju "d:\igre\NeedSpeeed".
smirk-1.gif


Mountas tako: "Z:\>mount c d:\igre\NeedSpeeed" v DosBox oknu.
Do igre dostopas tako, da gres na DosBox: "Z:\>c:" in od tam startas s "C:\>Speed.exe".

Pomoc za mount ukaz dobis tako: DosBox: "Z:\>intro mount".

Ti mas igro na CDju, tak, da bi jaz najprej mountal disk:
1.) rabis disk kamor bos instaliral in nardis mapo "d:\temp\" v Windows Explorerju npr.
Nato DosBox: "Z:\>mount c d:\temp\"
2.) mountas tud CD enoto od koder bos instaliral. DosBox: "Z:\>mount d f:\", ce je "f" oznaka CD enote .

Torej v DosBox dostopas do diska s "c:" in do CD enote z "d:". Tako z "d:" zazenes instalacijo v DosBox in pokazes na naj instalira na "c:", nato pa zazenes s "C:\>Speed.exe".

Aha btw sem pogruntal, da lahko mounte vpises tud v confing file, da se ob zagonu DosBoxa avtomatsko izvedejo in sicer v "dosbox.conf" poisci na koncu razdelek
[autoexec]
# Lines in this section will be run at startup.
[Za drugo vrstico dodas mount ukaz.]

Npr.:
[autoexec]
# Lines in this section will be run at startup.
mount c d:\temp\

Ce z DOSom nisi prevec domac ti bo kr hecno - jaz se tud ze malo zgubljam, ker je le ze 1000 let dalec, ko smo se tole carali. Pa rocno dodajali SoundBlasterje, da so delali in seveda si moral tud CD enoto dodat z vrstico v autoexec.bat ali config.sys.
grin1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Sem malo probal DosBox. Sicer imam varianto, ko je igra na disku npr. v direktoriju "d:\igre\NeedSpeeed".
smirk-1.gif


Mountas tako: "Z:\>mount c d:\igre\NeedSpeeed" v DosBox oknu.
Do igre dostopas tako, da gres na DosBox: "Z:\>c:" in od tam startas s "C:\>Speed.exe".

Pomoc za mount ukaz dobis tako: DosBox: "Z:\>intro mount".

Ti mas igro na CDju, tak, da bi jaz najprej mountal disk:
1.) rabis disk kamor bos instaliral in nardis mapo "d:\temp\" v Windows Explorerju npr.
Nato DosBox: "Z:\>mount c d:\temp\"
2.) mountas tud CD enoto od koder bos instaliral. DosBox: "Z:\>mount d f:\", ce je "f" oznaka CD enote .

Torej v DosBox dostopas do diska s "c:" in do CD enote z "d:". Tako z "d:" zazenes instalacijo v DosBox in pokazes na naj instalira na "c:", nato pa zazenes s "C:\>Speed.exe".

Aha btw sem pogruntal, da lahko mounte vpises tud v confing file, da se ob zagonu DosBoxa avtomatsko izvedejo in sicer v "dosbox.conf" poisci na koncu razdelek
[autoexec]
# Lines in this section will be run at startup.
[Za drugo vrstico dodas mount ukaz.]

Npr.:
[autoexec]
# Lines in this section will be run at startup.
mount c d:\temp\

Ce z DOSom nisi prevec domac ti bo kr hecno - jaz se tud ze malo zgubljam, ker je le ze 1000 let dalec, ko smo se tole carali. Pa rocno dodajali SoundBlasterje, da so delali in seveda si moral tud CD enoto dodat z vrstico v autoexec.bat ali config.sys.
grin1.gif

cheer.gif
To mi delaj! Sem zrihtal!!
To so bli cajti.... uživam v 911, ko zadriftaš, ko spustiš gas pred ovinkom.
Delam še na fps, ker mi na 640*480 bolj kot ne cuka, ni 25fps
smirk-1.gif


Hvala ta pomoč, itaq da dobiš 5* !
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Hmm, kako naj zadevo pohitrim? Namreč na 640*480 mi bolj kot ne cuka. Kako pridit do vsaj 25fps?
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Najprej thnx za zvezdake.
smirk-1.gif

Probaj s CTRL+F8 in CTRL+F12 - slednji poveca st. CPU ciklov in naj bi aplikacija hitreje laufala...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Tukaj je pa en problem. Imam Logitechovo wireless tipkovnico in funkcijske tipke F1 do F12 so "programirane" kot bližnjice za pošto, messengerja, muziko... sem že probal spremenit tipkovnico, pa ne gre
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Skenslaj driverje za tipkovnico. Ali pa je zihr tipka oz. opcija, ki preklaplja med normalnim delovanjem F-tipk in prilagojenim.