Ne zazna wifi omrežja

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Nauk zgodbe - ne sili naprave na 5Ghz band, če je preslab signal...

Kar lepo daj enako ime obeh omrežij in izklopi razne settinge v stilu "prioritize 5Ghz" oz. "band steering". Roaming agressiveness pa tudi daj na default. Naj se naprava sama odloči kje želi biti.
Pri mojem MR600 je ta pamet da se sam odloca kam bolj siba 2,4 ali 5 bolj tako tako. Po nasvetu iz tujega foruma blokiral 2,4 in mi laufa samo 5_ica na nivoju +1. Za nivo 0 uporabljam 2,4 in locen modem . Sem spada tudi biznis vs zabava za uporabo omrezja.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Nauk zgodbe - ne sili naprave na 5Ghz band, če je preslab signal...

Kar lepo daj enako ime obeh omrežij in izklopi razne settinge v stilu "prioritize 5Ghz" oz. "band steering". Roaming agressiveness pa tudi daj na default. Naj se naprava sama odloči kje želi biti.
Ne more imeti enako ime obeh omrežij, to je lahko samo pri "ax" ruterji, ki komuniciraju z obema frekvencama hkrati. Vse naprave morajo "ax" način delovanja podpirati, drugače jih zmede. Tablici sem vedno moral ročno ukazati "prijavi se", dokler tega načina delovanja nisem izklopil v ruterju, ker je tablica podpirala samo "ac" način (ločeni 2,4G, in 5G).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ne more imeti enako ime obeh omrežij, to je lahko samo pri "ax" ruterji, ki komuniciraju z obema frekvencama hkrati. Vse naprave morajo "ax" način delovanja podpirati, drugače jih zmede. Tablici sem vedno moral ročno ukazati "prijavi se", dokler tega načina delovanja nisem izklopil v ruterju, ker je tablica podpirala samo "ac" način (ločeni 2,4G, in 5G).
To sploh ni res. Imaš lahko isto ime omrežja na obeh frekvencah. Sam to uporabljam doma in nobena naprava nima s tem težav. Je pa res da nimam ravno consumer-grade opreme (Unifi AP-je in ločen kontroler, ki razporeja kliente levo/desno).

Prav tako se moraš zavedati da je AC standard IZKLJUČNO 5GHz standard. Torej sploh ne deluje na 2.4GHz in v primeru da na 5GHz ni dovolj signala, naredi fallback na N standard. Komaj AX standard podpira 2.4GHz (in seveda tudi 5GHz).
 
  • Všeč mi je
Reactions: map in damirj

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Mam doma router ASUS ACRT86U. Narejeno kombinirano mrežo z enim imenom. Nikoli problemov z napravami in povezovanjem. Dela ko šus
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Priznam, res nisem sprobaval istega imena pri ruterjih, ki niso ax. Ruter je TUF-4200 (ax, uradno je WIFI 6E). Lahko deluje tudi v "ac" načinu, to pomeni dva ločena omrežja 2,4, "in 5G. V" ax" načinu združi oba (2,4, in 5) omrežja v eno z istim imenom. Takrat imajo naprave, ki niso "ax", težave, ker ne morejo ločiti združenih frekvenc samodejno. Zato me je zavedla prejšnja razlaga. Se opravičujem. :)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Spet ni res. Tisti asus, ki ga imam je AC router. Če ustvariš 2 mreži z enim imenom imaš res lahko težave. Tisti router ima v nastavitvah funkcijo, da narediš eno mrežo z obema frekvencama in enim imenom. In zadeva dela. Večkrat probano, ko sem recimo meril speedtest zunaj je bil klient na 2,4, ker 5 ni več vlekel in nižja hitrost. Apple watch recimo ki dela samo na 2,4 nima enga problema z priklopom.

Posnetek zaslona_8-3-2024_162329_192.168.1.1.jpeg