Ne sveti lučka za airbag

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Živjo

Sem se dobro uštel pri nakupu avta Honde pred parimi meseci. Sploh nisem vedel, da se prižiga lučka, ker jih je poleg treh rdečih še par drugih.
Vrjetno ej bil spredaj rahlo zaleten toliko, da se niso sprožili airbagi. Airbagi so notri in vse zgleda orginalno edino lučka ne posveti, ko dam kontakt.

Kakšne stroške lahko pričakujem in kaj je narobe.

lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Mogoče ti je samo lučka odpovedala. Lahko pa da jo je kateri namenoma odklopil. Tisto pa zna biti drago
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Kakšne stroške lahko pričakujem in kaj je narobe.
Lahko je malenkost, lahko je pa kar precejšen strošek takole od oka ti noben ne more odgovoriti.
Mogoče lučka, kakšen kontakt, napaka v airbagu, pokvarjen računalnik za airbag, kakšni pirotehnični sprožilci...
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Pomoje je bilo pri tej Hondi takole. Prejšnji lastnik je naredil manjši karambol, toliko da se niso sprožili airbagi. Lučka je svetila, zato jo je vrjetno odklopu.
Hudiča kolk bo zdej to koštal 200, 400, 600 evrov.???
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Mislim, da se ne more prižgati samo lučka v primeru trka. Ko se enkrat začne postopek sprožitve airbaga ga ne more nič ustaviti nekje na pol.(seveda, če je vse normalno)
Pelji k kakšnemu, ki se spozna na airbage pa naj pove kako stoji zadeva. Če si bil namerno zaveden pri nakupu je prejšnji lastnik kazensko odgovoren.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
preden ne ves kaj je narobe ti noben ne more odgovorit koliko stane popravilo.
Lahko je zanic samo lucka ali pa je jo kdo odklopil.Ce je odklopljena verjetno ni brezveze, lako da ni katerega od airbagov ali pa je okvarjen racunalnik. Airbagi imajo precej razlicno ceno, pri sprozenih airbagih je potrebno menjat tudi racunalnik, ta tudi ni prevec poceni zadnji s katerim sem imel opravka (MINI Cooper) stane ca 500 EUR, da se pa tudi popravit.
Pejt na tester pa se bo videlo kaj je narobe.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
prvo mal pošnofej če so airbagi noter, bi pogledal če pri mojemu zasveti lučka za airbag ob kontaktu, vendar je trenutno pri vojkotu. če so nimaš velikega stroška, ker je napaka v elektroniki in se dobi rabljen računalnik dokaj poceni. ne vem pa kako je s tvojim modelom, ker je angleški in če imaš isti računalnik. če nimaš boš malo težje našel rabljenega. če nimaš airbagov pa je cena okoli 400€ z airbagom in računalnikom (rabljeno). a nisi rekel da si ga že prodal? a v navodilih ti piše da zasveti ob kontaktu?

osebno mislim da če maš airbage notri je to le majhna težava, ki pa jo moraš čimprej rešit zaradi svoje varnosti.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
sem spregledal, da si že napisal da so airbagi notri. po moje je najbolje, da se zapelješ do kakšnega dobrega avtoelektričarja. prej pa seveda še v navodila poglej, če mora ob kontaktu zasvetiti. Imaš pa še eno opcijo, ki je razložena na honda forumu. gre se zato, da če je kakšna napaka da jo lahko sam prebereš. prelistaj malo honda forum pa boš našel (jaz bi prvo poskusil iskati težavo na ta način).
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Pojdi na sevis, ga priklopijo na tester (strošek max 30 e), ter ti povejo vse napake na avtu. In seveda, koliko bi te koštalo popravilo.

lp