Ne razumem tega sistema ogrevanja

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
na slo-tech obstaja tema s tem naslovom, ker pa ne morem objaviti slik tam, sem odprl temo tukaj.

pozdravljeni, čitam celo zgodbo od začetka in se čudim, ker pri nas na glinškovi ploščadi smo v letu 2007/8 adaptirali stanovanje in je še vedno enocevni sistem, zamenjani so radiatorji, pol colske cevi so zamenjane s 16mm bakrenimi, ventili spodaj so tripotni, dotok vroče vode je spodaj, zgoraj so termostatski ventili, v glavnem deluje kot pred zamenjavo.
prilagam še dve sliki.
 

Priponke

  • IMG_20211124_142929_931.jpg
    IMG_20211124_142929_931.jpg
    2,4 MB · Ogledi: 261
  • IMG_20211124_142947_354.jpg
    IMG_20211124_142947_354.jpg
    1,7 MB · Ogledi: 264

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
424
233
43
Ne diraj miša dok piša i lava dok spava :poreden:.Mam enocevni sistem v hiši star 50 let pa dela brez napak in problemov.Zamenjat mora centralnarja :bonk:
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
na slo-tech obstaja tema s tem naslovom, ker pa ne morem objaviti slik tam, sem odprl temo tukaj.

pozdravljeni, čitam celo zgodbo od začetka in se čudim, ker pri nas na glinškovi ploščadi smo v letu 2007/8 adaptirali stanovanje in je še vedno enocevni sistem, zamenjani so radiatorji, pol colske cevi so zamenjane s 16mm bakrenimi, ventili spodaj so tripotni, dotok vroče vode je spodaj, zgoraj so termostatski ventili, v glavnem deluje kot pred zamenjavo.
prilagam še dve sliki.
vprašanje je kaj?
al pa jaz ne najdem vprašanja, oziroma problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Vprašanja ni. Saj je povedal, nekam je moral prilepiti dve sliki in slo-tech - ker tega ne veste, saj ne berete :evil: - nima shrambe slik in je potrebno prilepiti od drugod,OP pa ne uporabljastoritev drugod. Torej je prvi prispevek v temi zaključena celota, vse ostalo pa... alter.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
vprašanje je kaj?
al pa jaz ne najdem vprašanja, oziroma problema.


To sem se tudi jaz vprašal :)

Odpiralcu teme: (ne vem pa če te prav razumem)..če ste vi adaptirali stanovanje, morda dali tudi nove cevi centralnega ogrevanja, zamenjali radiatorje..ste še vedno morali ostati na enocevnemu sistemu, ker je celotni blok na temu sistemu.
Načeloma deluje, ni tako optimalen kot dvocevni, se da pa z njim povsem ok shajat - ko ga enkrat nastaviš je to to.

Sistema delovanja...v grobem..pri dvocevnem sistemu pride ločeno v vsak radiator vroča (enaka temepratura) voda, in na drugi strani izhaja iz njega ohlajena (vzporedna vezava).
Pri enocevnem sistemu pa pride vroča voda v prvi radiator in gre iz njega naprej v drugega, nato iz tega raditaorja v tretjega..kar pomeni da dobi zadnji radiator že ohlajeno vodo (zato imajo spodaj na ventilu možno regulacijo, da ne gre komplet vsa voda skozi prvi radiator ampak gre en del, preostanek gre k naslednjim) - zato je potrebno to uravnati/nastaviti, nato lahko pozabiš na vse skupaj (zaporedna vezava) - ne vem pa kako je dejansko rešena regulacija tega sistema (izvedba ventilov).
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Naj še enkrat ponovim, OP nima težav, ampak OPju iz osnovne Slo-tech teme kaže sliko svojega enocevnega - in delujočega - sistema.