Ne morem namestiti sis datotek na nokio

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Imam nokio N79. Rad bi namestil novo aplikacijo zemljevidi ovi maps 3.0 na telefon. Iz uradne Nokijine strani sem si prenesel inštalacijsko datoteko zemljevidi s končnico sis. Zdaj pa bi rad to inštaliral na telefon preko pc suite ali preko ovi suite.

Ampak mi napiše "N79 does not support sis files".
Kako naj to inštaliram zdaj na nokio.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Čudno, sem šel pogledat in ima res datoteka za N79 končnico .sis.

Kje med postopkom ti pa napiše, da ni mogoče inštalirati? a si šel v PC SUite -> nsmeščevalec aplikacij?
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Šel sem v PC suite in na nameščanje aplikacij, izbral datoteko, kliknil na puščico za prenos. Nekaj je preneslo oziroma skoraj vse, na telefonu je zapiskalo. Na telefonu se ni izpisalo nobeno opozorilo.

Takoj potem je napisalo na ekranu računalnika v PC Suite tole: "Namestitveni program v telefonu ne podpira oblike datoteke aplikacije, ki ste jo skušali namestiti".

Tako da spet ni nič. Kakšna ideja?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Priklopi se na WLAN, namestitveno datoteko z neta prenesi direkt v telefon in jo poskusi namestit
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik slr pravi:
Še vedno ne gre.
Si mogoče posodobil FW? To se je meni zgodilo po posodobitvi na E71. Ko sem dal namestiti nazaj na prejšnjo, je spet vse delalo.
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Karkoli ima končnico sis ne morem inštalirat. Inštaliram lahko sisx datoteke.

Posodobil sem FW na najnovejšega, prejšnjega FW ne morem dat ker potem neki druzga ne dela.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
DA uporabim temo

Iščem štoparico za Nokia, ima kdo kaj pametnega? link?

Hvala in Lp,
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Nastavitve .nastavitve,aplikacije,,upravitelj aplikacij.Potrdi samo podpisane ali vse.Dol imaš preverjanje certifikat ob povezavi izključeno
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
No jaz še vedno ne morem namestit Nokia maps 3.0. Niti tiste uradne z nokijine strani, ki ti jo ven vrže ko izbereš N79. NE morem namestiti nobene datoteke s končnico sis. Pa bi moralo delati, ker so vse datoteke skoraj sis file.

Govoril sem s serviserjem z Nokia Care. Ki je rekel da bi moj telefon moral sprejeti sis datoteke in da bi morala inštalacija normalno potekati in da bi mi moralo normalno inštalirati te nokia maps. Izbral sem sigurno taprave za N79. Tudi serviserju ni nič jasno.

Probal sem že različne kombinacije:

Nadgradil FW, resetiral vse, na novo naložil, probal preko kabla, probal preko kartice, probal preko bluetooth, imam zadnji nokia ovi Suite vse je posodobljeno. Preverjanje certifikata izklučeno in nastavljeno kot si napisal zgoraj.

Rezultat je vedno isti: Nokia N79 does support sis files. To sporočilo se odpre pred začetkom inštalacije.

Mi pa normalno odpre in inštalira sisx.

Še kakšna možnost preden nesem na servis?

Tupli zahvaljujem se ti za trud.
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Sedaj je pa uspelo

Še enkrat sem naredil vse po vrsti in sicer: soft reset, hard reset, format, format kartice, posodobitev firmware, na novo namestil vse aplikacije. Izbrisal sem pc suite in ovi suite ter vse gonilnike za kabel. Vse sem na novo inštaliral in posodobil gonilnike za usb kabel, ter namestil samo ovi suite brez pc suite.

Končno sem sedaj inštaliral nokia maps in sicer te iz zgornjega linka, prej poskušal isto ampak je bila morda datoteka poškodovana in jo ni hotelo inštalirat. iz zgornjega linka jo je inštaliralo normalno.
Plačal sem si licenco za glasovno vodenje. Navigacija je za moje potrebe dovolj, vendar je tudi nekaj napak na kartah in pri samem glasovnem vodenju, tako da je to navigacijo treba vzeti z rezervo, ampak za mojo uporabo je čist OK.

Uspelo mi je namestiti tudi kaspersky mobile security kljub temu da je da je datoteka s končnico sis. Namestil sem še nekaj programov s končnico sis. Pri nekaterih ni šlo, ker se je pokazalo opozirilo da je certifikat potekel. Na internetu sem prebral, da je potrebno prestavit datum na telefonu na 1.1.2007 po kakšni logiki sicer ne vem ampak tako sem potem lahko inštaliral še en programček s končnico sis.
Nekatere aplikacije so verjetno tud "unsigned" oz. nepodpisane zato jih je potrebno s posebnim programčkom podpisat da jih lahko potem inštaliraš. S tem se še pa nisem ukvarjal.

Zdaj vse dela in se bom še malo igral z novimi symbian programčki, to sem napisal kar tako, če bo še kdo imel podobne težave.

Drugače pa tupli hvala za pomoč.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Lepo, samo da ti je ratalo in da ni treba nokii-je nositi na servis .kaspersky lahko odstraniš sedaj,sem ti dal samo da probaš namestiti gor .