Navigon - vodenje skozi tunel

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni

Zanima me ali ima Navigon simulirano vodenje skozi tunel al se puščica ustavi, dokler ne prideš iz tunela ven? Gledam, da bi si nabavil NAvigona 2410 ali pa 4310max. Morda priporočate kakega drugega navigona? Cena naj bo tam do nekje 180€. Na napravi mi je pomembna predvsem baterija, pa dober zaslon (čimbolj viden podnevi) drugih funkcij ne rabim...

Hvala
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
jaz mam 3310 max. simulirano vodenje dela. dal sem pa kak evro manj ker nima modrug zuba :D
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Koliko pa ti zdrži baterija in kako si nasplošno zadovoljen z njo? Tudi tale 3310 max bi lahko prišla pod opcijo? Si imel morda še kake druge navigacije prej?
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
3310 max je za povprečno rabo dober. Ne vem kolko pač rabiš prostoročni govor. 4310 max pa ima to opcijo. Baterija zdrži okoli 2 uri, ampak če boš uporabljal TMC rabiš vklopljen polnilec ki vsebuje FM anteno. Tu pa smo pri drugem problemu. Navigon še ni podpisal pogodbe za TMC v Sloveniji. Drugod pa dela.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Prostoročnega govorjenja ne rabim...TMC, hja, ni neke nuje, ja edino velik zaslon pa pač dobro baterijo....kaj tale tvoj ima sirf star III al IV, ker nekje piše, da ima III, nekje pa IV?
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
hmm... sem pregledal vsa navodila pa škatlo in nisem videl nikjer ali je III ali IV. Kupil sem na mimovrste in tam piše da je III. Karte, POI točke in vse ostalo pa dobiš na "travniku" brez problemov. Če boš potreboval se oglasi na ZS
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Cash: vedi, da ima Navigon isto karto kot Garmin (Navteq)
smile-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik bansh28 pravi:
pazi da se v tunelu ne izgubiš ! lol
bonk.gif

Verjetno je to vzrok, da se ljudje sredi tunela ustavljajo in obračajo.
tongue-1.gif

Vsekakor pa lepše zgleda, če lepo "pelje" skozi tunel. Navigon to zna.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj tudi Garmin to zna
smile-1.gif

Preprosto simulira vožnjo, vendar mora biti tunel pravilno kategoriziran.

Včasih zna biti res zoprno, če imaš take majstre avtocestarje, ki naredijo izvoz par metrov za tunelom (npr. Trojane) in nisi pozoren na table oziroma te zmede "ni sprejema satelitov", da pozabiš na table...

Po moje to zna večina navigacij.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Yamahafazer, hvala za pomoč za karte...te bom držal za besedo....
zmaga.gif


Snecer, hvala za ta podatek...

bansh28, zdej pa mi povej, kako bi ti reagiral recimo v tunelu Šentvid, kjer je noter v tunelu odcep...puščica pa bi ti stala na miru, namesto, da bi simulirala vožnjo v ta odcep??? Pa tudi takoj za tunelom so odcepi, ja...sem že naletel na take primere...
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
V šentviškem predoru npr. je bila nekajkrat izguba signala - mogoče zaradi vzdrževalnih del, vendar je takoj ko sem pripeljal iz njega, naprava pridobila signal, tako da je naprej pravilno usmerjala - tudi za 1. odcep, tako da si glede usmerjanja lahko miren.
Drugače je pa tako kot na odprti cesti treba tudi v takem primeru opazovati poleg prometa tudi signalizacijo.

LP
 
Nazadnje urejeno:

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
pa ne samo Šentvid.....tudi čez oba največja Hrvaška tunela te lepo pelje od začetka do konca
smile-1.gif