Navigon + Koper

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Imam 2110 MAX + Najnovejše karte, a vendar se je navigon na primorskem obnesel porazno. Zadevo uporabljam že malce manj kot leto in do sedaj sem bil nad njo navdušen. Zakaj ne bi bil, saj so karte odlične, samo prilagajanje tvojim neumnostim pa hitro in neboleče.

Med krajšim dopustom v slovenskem primorju, pa sem opazil da:
- v Kopru navigon stalno spreminja pot do cilja in to kljub temu, da slediš njegovi prvi varianti
- nekajkrat me je želel voziti v krogu (pot do Supernove v Kopru)
- ko sva z drago iskala nek lokal v Luciji (ima vpisanega), se je, med vožnjo do tja, sama razdalja do lokala spreminjala za par 100m.
itd, itd.

Očitno pa ga medejo samo gosteje poseljena območja. Ko sem iskal vas Korte (oz gosilno korte
evil.gif
) in nekje zašel (zavil iz prvotne poti), je GPS poznal vsako kozjo stezico in me pripeljal do tja.

Poudariti pa velja, da se GPS sedaj spet obnaša kot je potrebno in najde kar želim (trenutno nimam poti na primorsko).
 

007James

Pripravnik
21. jul 2008
136
3
18
Ja, sem bil lani v Salineri (Strunjan). Potem sem moral v Portorož (hotel Histrion). Katastrofa. Peljal me je sicer v pravo smer, ampak po nekih lokalnih ovinkastih cestah, med hišami, ozkimi ulicami, sem prišel v Portorož nad Pomorsko fakulteto in se vključil na glavno cesto nekje tam kjer je bencinska črpalka OMV. Da sem pri tem zaradi strme ceste na nekem robniku celo podrsal s sprednjim spojlerjem niti ne govorim.

Po mojem gre za zelo slabo kategorizacijo cest. Saj na koncu sem prišel na cilj, ki pa je bil daleč od optimalnega. Sicer pa uporabljam Navigon 8110 z najnovešimi kartami.

No, na Korte in v Koštabono pa sem prišel brez problema!