Navigon 8110

MoDeR

Pripravnik
9. jun 2009
50
0
6
Ljubljana
Pozdravljeni,

samo za informacijo. Danes je bil na internetu omogočen prenos nove različice Navigon Fresh, ki mimogrede omogoča posodobitev navigacijske naprave iz navigon 8110 v 8310. Kljub temu da je bilo rečeno da posodobitev ne bo brezplačna, sem pod Updates našel posodobitev kjer je zraven pisalo FREE.

Posodobitev posodobi Navigon na verzijo 7.4.3 (build-201) in omogoče vse cukrčke navigona 8310. 3D objekti, MyRoutes itd....

Lep pozdrav,
Moder
 
Nazadnje urejeno:

MoDeR

Pripravnik
9. jun 2009
50
0
6
Ljubljana
Da še malo posodobim zgoraj napisano. Po informacijah iz nekega drugega foruma obstaja še rešitev, ki omogoča posodobitev tudi drugih Navigon naprav (recimo 2150max, ne samo Navigon 8110) na Navigon 8310. Vse napisano je menda spisano tudi na nemški uradni strani podjetja Navigon v sekciji podpore uporabnikom.

Navodila so v angleščini, če ima kdo težave z razumevanjem naj mi sporoči.

Citat:
Navigon Software Update 8110 to 8310 7.4.3 Free!

Yes its FREE!!! simply place on a blank SD card (4GB Preferably)

SD Root > Navigon (Folder) > Version.txt (new .txt document then add the following and save.)

Koda:
 <config>
    <software>
        <version>7.0.9</version>
        <brand>NAVIGON_EU</brand>
        <platform>8110</platform>
        <productprefix>EU</productprefix>
        <copyright>NAVIGON AG, Copyright (c) 2009</copyright>
    </software>
    <content />
    <map>
        <name>United Kingdom</name>
        <version>2009.02.01</version>
        <company>NAVIGON</company>
    </map>
</config>

Start Navigon Fresh. > Click "Download Maps & Services" > Then Software Upgrade is Free! + All Europe Maps Q1/2009 2.5GB Total

p.s with Same version.txt file if selecting Maps Update only i receive Q2/2009 also.

Works ok on my 2150max but my battery died so have not tested fully. but loads ok.

Rešitev preko Navigon Fresh sem sprobal sam danes zjutraj in deluje brez problemov. Od slovenskih menijev in vodenja do MyRoute itd...

Delovanje druge rešitve pa iz moje strani ni potrjena, tako, da bi uporabnikom drugih verzij Navigona priporočal, da še malo počakajo na odzive iz tujine
smile-1.gif


Lp,
Moder
 
Nazadnje urejeno:

Bogdan

Zelenc'
25. nov 2008
10
0
1
Pri meni je opcija "kupi" vendar tudi to ne dela.
Prosim če mi lahko malo razložiš kako lahko nadgradim mojo 8110 .
L.p. Bogdan
 

MoDeR

Pripravnik
9. jun 2009
50
0
6
Ljubljana
Sem videl tudi na drugih forumih, da nekaterim pokaže opcijo FREE nekaterim pa BUY in jih pošlje v trgovino vendar ni tam še nič. Bomo poizkusili najti skupni imenovalec. Moj postopek je bil tak.

Včeraj zvečer okoli 22 sem priklopil spominsko kartico na računalnik, torej ne naprave same. Pognal sem Navigon Fresh verzijo 1.6.1 in mi je takoj ob zagonu ponudil opcijo posodobitve na Navigon Fresh 1.6.2. Po inštalaciji sem šel pod Prenesi zemljevide in storitve in tam zagledal opcijo Update to 8310 in zraven FREE. Kliknil nanjo in je preneslo vse skupaj in to je to. Ko sem dal spominsko kartico v Navigona in pognal je nardilo inštalacijo in sem imel verzijo 7.4.3.

Vse nastavitve imam nastavljene na: slovenščina.

Razmišljam, da bi bila krivda za neposodabljanje bila v verziji same strojne opreme. Namreč sam sem Navigona 8110 kupil šele pred dobrim tednom in pol, morda za starejše verzije ponudi samo nakup. Si poizkusil s tistim kar je pisalo v mojem drugem postu?

Več o tem si lahko prebereš na:
PPCWarez forumu v temi Navigon MobileNavigator MN7.4.0 [ Update MN7.4.1 ] 27.05.09
in
PocketGPSWorld forumu v temi 7210 / 8110 Software upgrades

Upam, da sem bil kaj v pomoč. Če zvem kaj več vas obvestim.
 

Bogdan

Zelenc'
25. nov 2008
10
0
1
Ja tudi to drugo varijanto sem preiskušal, vendar ni nič. Jaz mam ta model od lani maja ko je prišel ven.
Če boš še kaj zvedel se močno priporočam, kmalu grem zopet v Skandinavijo pa bi mi prav prišle vse nadgradnje.
L.p. Bogdan
 

MoDeR

Pripravnik
9. jun 2009
50
0
6
Ljubljana
Takole, sedaj je bolj uradno. No ja, uradno po pričevanjih tujih forumov.

Vsi, ki smo Navigona kupili nedolgotega imamo nadgradnjo zastonj, če smo le registrirali produkt na Navigonovi strani (Navigon Fresh).

Tisti, ki ste kupili Navigona 8110 ze dolgo nazaj boste na maile (če ste registrirali produkt) dobili kupone (voucher) s katerimi boste lahko uveljavili popust pri nakupu nadgradnje. Nekateri so te kupone že dobili nekateri še bodo. Na kakšni podlagi razdeljujejo kupone in za koliko nazaj ne vem. Vseeno z nakupom počakajte saj morda lahko uveljavite tudi kupon, ko pride na vaš mail. Če bi radi nekaj prišparali bodite pozorni na maile s strani Navigona.

Trenutno so na Navigonu posodobili strani za Nemčijo, Veliko Britanijo ter Španijo kjer je že mogoč nakup. V času pisanja tega odgovora za mednarodno stran nakup še ni mogoč, bo pa najverjetneje omogočen tekom dneva.

Eto toliko sem uspel zvedt iz tujih forumov.
 

navigon

Zelenc'
26. jun 2009
3
0
1
Zdravo Moder,

MI lahko sporocis prosim, kdaj si ti kupil navigona, jaz sem ga v zacetku leta mislim da januarja in nimam moznosti za brezplacno nadgradnjo. So mi pa poslali kupon za popust.

LP
 

MoDeR

Pripravnik
9. jun 2009
50
0
6
Ljubljana
Živjo,

jaz sem ga kupil pred kratkim. Mislim da smo bili 12.6.2009. Želel sem sicer kupit 7310 a ker ga niso imeli na zalogi in ker se mi je zelo zelo mudilo (Garmin mi je odpovedal poslušnost) so mi po znižani ceni prodali 8110.

Žal nimam informacij do katerega datuma dajo kupon od katerega naprej dajo pa brezplačno.
 

klasicni

Zelenc'
28. apr 2008
10
0
1
Jaz sem tudi dobil kupon za popust, pa me zanima, ali mislite da se splača narediti nadgradnjo iz 8110 na 8310? Ponuja novi 8310 res toliko več?
 

Bogdan

Zelenc'
25. nov 2008
10
0
1
Zdaj pa sem tudi jaz dobil pošto kjer imam popust za nakup nadgradnje. Ne vem kaj vse ponuja upam da ima slovenski jezik.
 

MoDeR

Pripravnik
9. jun 2009
50
0
6
Ljubljana
Sicer nisem niti prepričan kakšen popust daje ta kupon (mislim da sem nekje zasledil da 20€), vem pa, da je polna cena nadgradnje 69.95 €.

Na strani http://www.navigon.com/site/int/en/products/car_navigation/comparison si izberete 8310 in 8110 in primerjate produkta oziroma njune zmožnosti.

Jaz sem naštel 12 stvari, ki jih 8310 ponuja več. Odvisno kaj vam je pomembno. Kar se navigacije same tiče so pomojem pomembne samo:

- za nas Slovence slovenski meniji in vodenje v slovenščini

- NAVIGON MyRoutes (omogoča ti pregled nad različnimi možnostmi izbire poti (enostavna, ekonomična, najhitrejša)) vse v istem oknu

- TMC Routing Info (takoj ko TMC dobi sporočilo o kakšni nezgodi na cesti ti avtomatsko izračuna in začrta novo pot, prejšni model te je mislim, da samo opozoril)

Sam gledam na te stvari tako, da je čisto odvisno kje uporabljate napravo. Za tovornjakarja so čisto druge stvari pomembne kot naprimer za enega turista, ki gre z avtom v Amsterdam. Spet tretji uporabnik je poslovnež vsak dan na poti v tujini. Enemu je najbolj pomemben TMC, drugemu pa da vidi 3D objekte, da se lažje znajde sredi centra mesta.

Če nebi imel možnosti brezplačne posodobitve pa dvomim, da bi se odločil za plačilo še dodatnih 70€ za napravo, za katero sem dal 2 tedna nazaj 300+€. In zato so nam, ki smo nazadnje kupili napravo tudi pomojem dali tako možnost. Ni fer do ostalih ampak tak je kapitalizem... Upam, da ne kršim kakšnih pravil foruma če omenim možnost, da se da oziroma da se bo dalo v kratkem z malce spretnosti in s pomočjo branja kakšnega tujega foruma tud prišparat kakšen evro
wink-1.gif
Za več informacij mi pošljite PM.

Da bolj direktno odgovorim:
Ne. Mislim, da se razen dveh ali treh stvari namembnost naprave ne izboljša drastično. Moji razlogi za to so:

- TMC in s tem Routing Info bo itak pri nas na polno začel funkcionirat šele naslednje leto (v teoriji ze dela) tko kot je to pri nas v navadi, da smo zadaj nekaj let. Glede uporabnosti v tujini pa sami presodite.

- Ko se enkrat navadiš vmesnika je čisto vseeno al je v Turkmenistanščini.

- Do takrat (čez eno leto) bo pa sigurno prišla na trg boljša, lepša, večja navigacijska naprava z boljšimi mapami... kjer bo teh 70€ prav prišlo
smile-1.gif


- Vse je to ena marketinška poteza. Če pogledamo je cena na spletu za uraden 8310 - 399€, priporočena cena 8110 pa 350€. Če direktno ob nakupu nisem bil pripravljen dat 399€ zakaj bi bil čez pol leta ali leto pripravljen dat 70€? Seveda ti dajo kupon za 20€ in glej ga hudiča smo na 399€.

Upam da se bo komu sploh dal prebrat ker sem se preveč razpisal
smile-1.gif


Lp,
Moder
 
Nazadnje urejeno:

Bogdan

Zelenc'
25. nov 2008
10
0
1
Nadgradnja preiskušena in sem zelo zadovoljen, nekaj zadev so rešili zelo dobro. Meni osebno je naj da so končno omogočili direkten vpis koordinat. Samo na počasno govoreče dekle se še moram navaditi pa bo . Moje osebno mnenje je da se mi bo nadgradnja obrestovala.
L.p. Bogdan
 

navigon

Zelenc'
26. jun 2009
3
0
1
Nadgradnja na 8310 je super, tudi nove karte imajo precej novih odsekov cest dodanih. Tudi lepo da so se potrudli prevesti v stevilne dodatne jezike, samo v slo uporabo me ne bo nikoli noben preprical.............
 

zlatorog

Pripravnik
25. okt 2007
73
0
6
Po Upgrade ko izberem lokacijo za navigacijo mi napiše tole !!

Application navigon.exe has perforemd an illigal operation and will be shut down, bla , bla bla...

Program: navigon.exe
exception: 0xC0000005
Address: 00000000
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
hhvala za info...

od danes imam letošnji model Navigona
smile-1.gif
...hehe

uuu, a se še komu zdi da se poveže k raketa?...tole je res zakon
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

zlatorog

Pripravnik
25. okt 2007
73
0
6
Po nadgradnji na 8310 (naredil kot je opisano) ne vidim POI točk. Ko naprimer izberem mesto Ljubljana in npr bencinske napiše da ni nobene Poi za to mesto. Tudi za druga ni. Prosim pomoč.