NAVIGON 2310 - software....?

marko11

Zelenc'
6. avg 2010
4
0
1

Pozdravljeni!

Ker nisem neki strokovnjak na področju računalništva, se obračam na vas in prosim za pomoč, hvala.

Imam več vprašanj glede mojega Navigona:

1. Ker sem "sformatiral" celoten disk na Navigonu, sem tako izgubil celoten softwar.
Na Navigonovi strani pa neznam poiskati te programske opreme.
Kako in kje dobiti programsko opremo za Navigon2310?

2. Kaj so ti files?
Memory1. img
Memory2. img
Ko sem jih hotel kopirati ali napraviti Backup kopijo mi je javil napako, da je mapa poškodovana....in da se ne da skopirati,
pa tudi brisati je ni mogoče, ker jo nekdo... uporablja...

3. Ker je disk v Navigonu velik 2GB (F:) sem dokupil micro kartico 2GB (G:),
sedaj pa ne znam na njega kopirati zemljevide iz Navigonove prodajalne.
Ko "downloudam" na F: pravi, da je malo prostora, kaj narediti, da piše naprej na G: kartico?

4. Kako naložiti samo po eno karto ( zemljevid) ne, da se predhodno naloženi zemljevidi ne brišejo ?
Ko sem skopiral na Navigon SLO in A Q2_2010 so se potem pobrisale vse ostale države.
Kako posamezno dodajati države Q2_2010, ( ker imam zelo počasno povezavo - instant internet) 2GB kart bi potreboval
zeloooo veliko časa, potem pa pride še do napak pri prenosu.

5. Vmesne točke poti.
Kako določiti vmesno točko poti? naprimer hočem se peljati iz NM mimo LJ v KR.
Ko vpišem kot začetno točko NM in vmesno točko LJ, me potem hoče peljati nekam v center Ljubljane,
šele ko bi prispel v tisto točko v Lj bi potem preklopil naprej za KR.
Kako to sprogramirat?

Za enkrat kar veliko vprašanj, se pa v naprej zahvaljujem za odgovore, mogoče pa ima še kdo drug podobne težave.

LP,marko
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik marko11 pravi:

Pozdravljeni!

Ker nisem neki strokovnjak na področju računalništva, se obračam na vas in prosim za pomoč, hvala.

Imam več vprašanj glede mojega Navigona:

1. Ker sem "sformatiral" celoten disk na Navigonu, sem tako izgubil celoten softwar.
Na Navigonovi strani pa neznam poiskati te programske opreme.
Kako in kje dobiti programsko opremo za Navigon2310?

2. Kaj so ti files?
Memory1. img
Memory2. img
Ko sem jih hotel kopirati ali napraviti Backup kopijo mi je javil napako, da je mapa poškodovana....in da se ne da skopirati,
pa tudi brisati je ni mogoče, ker jo nekdo... uporablja...

3. Ker je disk v Navigonu velik 2GB (F:) sem dokupil micro kartico 2GB (G:),
sedaj pa ne znam na njega kopirati zemljevide iz Navigonove prodajalne.
Ko "downloudam" na F: pravi, da je malo prostora, kaj narediti, da piše naprej na G: kartico?

4. Kako naložiti samo po eno karto ( zemljevid) ne, da se predhodno naloženi zemljevidi ne brišejo ?
Ko sem skopiral na Navigon SLO in A Q2_2010 so se potem pobrisale vse ostale države.
Kako posamezno dodajati države Q2_2010, ( ker imam zelo počasno povezavo - instant internet) 2GB kart bi potreboval
zeloooo veliko časa, potem pa pride še do napak pri prenosu.

5. Vmesne točke poti.
Kako določiti vmesno točko poti? naprimer hočem se peljati iz NM mimo LJ v KR.
Ko vpišem kot začetno točko NM in vmesno točko LJ, me potem hoče peljati nekam v center Ljubljane,
šele ko bi prispel v tisto točko v Lj bi potem preklopil naprej za KR.
Kako to sprogramirat?

Za enkrat kar veliko vprašanj, se pa v naprej zahvaljujem za odgovore, mogoče pa ima še kdo drug podobne težave.

LP,marko

Ad1: poišči paket za odklep Navigona, to bi moralo pomagati.

Ad2: IMG so Image fileji, ponavadi image CDja ali DVDja (če hočeš videti, kaj je notri, uporabi WinRAR)

Ad3: Nimam pojma, ker jih vedno kosim na travnikih.
redface-1.gif
Načeloma jih je treba dati v direktorij "MAP"

Ad4: Kolikor se spomnim, zna Navigon delati z različnimi izdajami zemljevidov, še enkrat, načeloma so v direktoriju MAP.

Ad5: Vmesno točko določi na zemljevidu, ročno. Drugače so vmesne točke namenjene ravno temu, da te pripeljejo na neko točno lokacijo in šele ko to dosežeš, greš na naslednjo.
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
AD3: Ne vem kako ima možnost Navigon, vendar če obstaja nabavi 4 oz 8Gbkartico, pa boš lahko skopiral vse naenkrat.

LP
 

marko11

Zelenc'
6. avg 2010
4
0
1
Še vedno pa ne vem kje dobiti osnovni software za Navigon 2310, ali bi ga dobil na kakem servisu za navigon?

Ali mi ga lahko kdo pošlje, če je to možno skopirati z drugega Navigona?

Pa kje v Ljubljani je tak servis?

Lp,
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Za servis poglej v garancijski list, kjer morajo biti našteti uvoznik inservisi, drugače pa, če ne boš dobil kakšnega konkretnega odgovora tu povprašaj v trgovini kjer si ga kupil, tam morajo vedeti, marsikatera pa tudi pošlje na sevis.

LP