Navigacija za telefon 6110

blaz2008

Zelenc'
16. jan 2008
3
0
1
pozdravljeni

zanima me ali je kdo od vas že nalagal garmin satelitsko navigacijo na telefon nokia 6110,ima namreč zelo sabo kartografijo ,zato bi jo rad opremil z katero natančnejšo

hvala za pomoč
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Bi ti odgovarjala samo garminova ali lahko tudi katera druga prilagojena za ta tip operacijskega sistema?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Nokia 6110 je Symbian S60v3, tko da nej bi delu gor isti software kot na N95, E65, itd, jst ti priporočam kr Garmin Mobile XT, za navodila glej temo [NAVIGACIJA] GARMIN XT za SYMBIAN, na prvi strani so natančna navodila, če se ti pa kje zatakne pa napiši. Mislm pa do so že pisali nekateri, daj jim preizkušeno dela tud na Nokii 6110, jst mam inštaleran na N95, ter deluje super. Glede navodil pa pazi, da je priklopljen kot naprava za shranjevanje podatkov (kao spominska kartica), potem inštalacija bi mogla tud avtomatsko delat, samo klikneš na un file za inštalacijo, ter sam nato skopera use potrebne file, le voice potem ročno dodaš, ostalo pa naprej po navodilih, drugač pazlijo pri .UNL fajlih glede končnice, ter če maš več kart v enem img fajlu piš not kode eno za drugo brez presledkov ( XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXYYYYY...), za več img fajlov morjo bit imena gmapsupp.img, gmapsup2.img, gmapprom.img, gmapbmap.img (base map, ki je stalno vklopljen), ter isto imenski UNL fajli.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik blaz2008 pravi:
pozdravljeni

zanima me ali je kdo od vas že nalagal garmin satelitsko navigacijo na telefon nokia 6110,ima namreč zelo sabo kartografijo ,zato bi jo rad opremil z katero natančnejšo

hvala za pomoč

Zame je edina uporabna navigacija za ta aparat TomTom z dodatnim GPS sprejemnikom. Vse drugo pa je samo neuporabna šminka. Probal sem garmin, google maps, sygic mobile, amtze, nokia maps... Garmin zamuja in je zato neuporaben, GM ima slabo pokritost, sygic se težko ozdravi, nokia maps prav tako, Amtze nima pokritosti. Nokia Maps, Google maps in Amtze zahtevajo tudi internetno povezavo za prenašanje podatkov. Na tem aparatu je še najbolj uporaben SportsTracker, saj je za navigacijo premajhen ekran, čeprav je zelo kvaliteten.

Edit: seveda sem naložil tudi dodatne mape za R66, vendar je prav tako neuporaben zaradi slabe pokritosti.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Za Nokia Maps lahko komot mape prej gor naložiš in ne rabš internene povezave, je pa vrjetno res da se ne da ozdravt, rabš kr kupt, razn če skos datum premikaš.
 

blaz2008

Zelenc'
16. jan 2008
3
0
1
pozdravljen
imam vprašamje kako bi pa jaz prišel do tovrstne povezave in kje naj bi nabavil dodatni gps in seveda koliko bi me to stalo
hvala
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>>Zame je edina uporabna navigacija za ta aparat TomTom z dodatnim GPS sprejemnikom.

A GPS v Nokii ni dovolj dober ali kaj?
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Po moje je pisal za TomTom, ki pa najbrž ne pozna internega GPS na 6110? Vsaj včasih ga ni.
LP!
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Tako je. TomTom še vedno ne prepozna notranjega GPS sprejemnika. Sem pa ravno danes spet testiral garminXT in adria rovte na tem aparatu in začuda deluje dobro. Ni več zamujanja. Očitno so v novejši verziji odpravili napake. Zaenkrat lahko priporočim instalacijo garminXT in CN10, ki ima tudi kar solidno pokritost Slovenije. Od oka, na nivoju ostalih navigacijskih programov, kar je zame popolnoma dovolj (čeprav pa ga po tujini nebi uporabljal - ni našel Ikee v Gradcu).