[NAVIGACIJA] GARMIN XT za SYMBIAN

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

2006nika

Pripravnik
15. nov 2007
43
0
6
Kako z Key generatorjem istočasno odkleneš AR in City Navigator VT v9, da ti skupaj delata na XT??? V Mapsource-u mam oba odklenjena in mi lepo delujeta.
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik 2006nika pravi:
Kako z Key generatorjem istočasno odkleneš AR in City Navigator VT v9, da ti skupaj delata na XT??? V Mapsource-u mam oba odklenjena in mi lepo delujeta.
obe kodi prilepiš v .unl (v isto vrstico, brez presledka)
 

2006nika

Pripravnik
15. nov 2007
43
0
6
Da se razumemo prav. V Key Generator vnesem Id pomnilniške kartice in generiram kodo za SW.UNL potem spodaj izberem CN v9 in zgeneriram kodo, ki jo vnesem v GMAPSUPP.UNL. Potem pa spremenim Map Product na "custom mapset" in zgenerirano kodo vnesem takoj za prej zgenerirano kodo za CN v datoteko GMAPSUPP.UNL.

Je postopek pravilen??

Hvala že v naprej in Lp;
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
v SW.unl je koda naprave,
v GMAPSUPP.UNL pa kod-a/e zemljevid-a/ov

wink-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Par postov višje je odgovor, če ga še nisi prebral.

>>>>>>

Citat:
Uporabnik 2006nika pravi:
Kako z Key generatorjem istočasno odkleneš AR in City Navigator VT v9, da ti skupaj delata na XT??? V Mapsource-u mam oba odklenjena in mi lepo delujeta.


obe kodi prilepiš v .unl (v isto vrstico, brez presledka)
 

gpsgogo

Zelenc'
26. nov 2007
7
0
1
Pozdravljeni,
Tudi meni Mobile XT deluje na P990 v povezavi z BT-338 in/ali BT Navman. Problem imam pa enak kot uporabnik "tad3y". Pozicija na mapi je nažalost popolnoma napačna in to za okoli 160 metrov. Poskusil sem z zamljevidi City Navigator v9 ter Adria 1.8. V obeh primerih je pozicija napačna. Dodatno: V primeru uporabe ppc in omenjenih BT naprav ter garmin mobile XT za ppc vse deluje brez problema. A ima kdo rešitev za opisani problem na UIQ3?
lp in hvala
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik gpsgogo pravi:
Pozdravljeni,
Tudi meni Mobile XT deluje na P990 v povezavi z BT-338 in/ali BT Navman. Problem imam pa enak kot uporabnik "tad3y". Pozicija na mapi je nažalost popolnoma napačna in to za okoli 160 metrov. Poskusil sem z zamljevidi City Navigator v9 ter Adria 1.8. V obeh primerih je pozicija napačna. Dodatno: V primeru uporabe ppc in omenjenih BT naprav ter garmin mobile XT za ppc vse deluje brez problema. A ima kdo rešitev za opisani problem na UIQ3?
lp in hvala

pojdi pod GPS...in izberi zunanji GPS ( vsaj pri meni sem moral tako) oz. ravno obratno izbiro...mogoče bo moral najprej klikniti disable( onemogoči )
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Pred leti se spomnim, je bil keč v datumu a to je verjetno zgodovina.

Probaj razmišljati racionalno. Če enak sistem deluje natančno na PPC zakaj potem ne na Symbianu?

Torej je nekaj med gps in programom.
Je oznaka protokola WGS84?
Je naprava na takem mestu, da lahko brez motenj lovi signal?
Je baterije na gps dovolj?

Mogoče so to bolj iluzorne navedbe a pogledati je potrebno tudi to, nikoli ne veš.

>>> nastavitve >>>sistem >>> oznaka
128375-gps.jpg
 

Priponke

  • 128375-gps.jpg
    128375-gps.jpg
    16,4 KB · Ogledi: 378

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Problem je da pri UIQ3 verziji programa ni možnosti za več opcij ampak gre avtomatsko na BT GPS. Prav tako ima samo WGS 84 in še enega... Če je kdo najdel rešitev... se ponujamo:)
Pa še nekaj, kakšna je razlika med mapami XT in navadnimi?

Hvala!
 

gpsgogo

Zelenc'
26. nov 2007
7
0
1
hvala za vse odgovore. nastavitve so pravilne. preveril sem oznako, ki je wgs-84 (to sem naredil kot prvo zadevo, ko sem ugotovil, da mi lokacije ne kaze pravilno). Signal ter sprejem satelitev je zelo dober (3D GPS polozaj). Kljub temu je zamik med prikazano ter dejansko lokacijo za okoli 160 metrov ali več. Imaš pa prav, ko praviš, da je povezava z programsko opremo. tudi meni se zdi. Nalozil sem original Garmin MobileXT za UIQ3 iz Garmin spletne strani. nalozil sem tudi vse dodatke: Voice, help itd... Ne vem, ne vem kaj bi bilo lahko problematično. Sem pa skoraj prepričan, da bi z Garmin BT delovalo. Morda program za UIQ3 se ni pripravljen za druge BT razen garminove. Vsaka pomoč je dobrodošla, hkrati pa se zahvaljujem vsem za hitre odgovore.
lp
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tad3y pravi:

Problem je da pri UIQ3 verziji programa ni možnosti za več opcij ampak gre avtomatsko na BT GPS. Prav tako ima samo WGS 84 in še enega... Če je kdo najdel rešitev... se ponujamo:)

Pa še nekaj, kakšna je razlika med mapami XT in navadnimi?




klikni onemogoči...potem bomš imel več izbire

enako je pri meni
 
Nazadnje urejeno:

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik gpsgogo pravi:
hvala za vse odgovore. nastavitve so pravilne. preveril sem oznako, ki je wgs-84 (to sem naredil kot prvo zadevo, ko sem ugotovil, da mi lokacije ne kaze pravilno). Signal ter sprejem satelitev je zelo dober (3D GPS polozaj). Kljub temu je zamik med prikazano ter dejansko lokacijo za okoli 160 metrov ali več. Imaš pa prav, ko praviš, da je povezava z programsko opremo. tudi meni se zdi. Nalozil sem original Garmin MobileXT za UIQ3 iz Garmin spletne strani. nalozil sem tudi vse dodatke: Voice, help itd... Ne vem, ne vem kaj bi bilo lahko problematično. Sem pa skoraj prepričan, da bi z Garmin BT delovalo. Morda program za UIQ3 se ni pripravljen za druge BT razen garminove. Vsaka pomoč je dobrodošla, hkrati pa se zahvaljujem vsem za hitre odgovore.
lp

enako tebi
smile-1.gif


sem imel enak problem na nokii 6120
 

gpsgogo

Zelenc'
26. nov 2007
7
0
1
Kar se tiče oznake ne bo držalo ima wgs-84 ter tudi vse ostale. Da prideš do njih premakni drsnik na P990i naprej in nazaj. Kar naenkrat bos dobil tudi ostale oznake. Kar se pa spoznavanja naprave tiče imaš pa prav - samo avtomatsko. Sem probal marsikaj in ni pomagalo. Morda je kje kakšna datoteka v katero bi se napisalo parametre. morda kakšen xml. Toda tega, ki sem ga gledal - mislim, da ni pravi.
lp
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.