[NAVIGACIJA] Garmin Mobile Xt odklenjen za PPC

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

AndrejSk

Pripravnik
10. avg 2007
82
0
6
HTC P3600 Dela z vgrajenim brez problema
smile-1.gif
 

zlatorog

Pripravnik
25. okt 2007
73
0
6
Ne najdem nobenega delujočega linka več za " Que_EN_Unlock_All_.zip". Mi ga kateri pošlje po mailu prilepi, lahko celo datoteko zip. Se mu najlepše zahvaljujem.



zlatorogg@volja.net
 
Nazadnje urejeno:

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Sem probal obe verziji, ki se ju je dalo dol potegnit in nobena mi ne najde vgrajenega GPS-a ( Yakumo Delta X BT ). Problem je , ker bi rad na vsak nacin poiskal BT GPS, ki pa ga seveda ne more najt. A se da kaj nastavit v samem programu ( Com port ali kaj podobnega ?
Se to : A rabis sedaj GPSGATE ( ali kaj podobnega ) da povezes XT in GPS , ali zadeva deluje tudi brez ? Ker sam program se vedno pravi, da isce GARMINOV gps in ne katerikoli drug...

Hvala

T.
 

zlatorog

Pripravnik
25. okt 2007
73
0
6
Bi lahko kakšen napisal po Slovensko postopek instalacije. Veliko nas je (vsaj predvidevam) ki nismo vešči potankosti in nastavitev v registrih. V imenu vseh ki ne vemo nastavit do podrobnosti se zahvaljujem za navodila.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Potrebne stvari:



software:

GarminMobileXT_4_10_40_WM_EN

Que(EN_Unlock_All).exe

City Navigator Evrope v9 ali manj

AdriaRoute 1,80



hardware:

PDA (dlančnik)

GPS (sprejemnik)

čitalec kartic za take kartice kot jo imaš v dlančniku (za prvo silo gre tudi z fotoaparatom, USB ključkom itd, Mapsource (program v City Navigatorju) ga mora spoznati kot napravo na katero lahko piše, drugače ne bo nič)









V registrih nimaš kaj šariti. IMHO (to je bilo včasih, ko smo uporabljali še prve verzije in je šlo preko proxija)



Postopek:



1.) Vse kar je narediti, inštaliraš program, a ga ne ZAŽENEŠ.

2.) Preimenuješ naveden "obdelan" file v Que in ga zamenjaš s tistim (Que.exe) na PDA. Program ti teoretično dela in že vidiš kako izgleda, samo kart še nimaš. Torej ga že lahko zaženeš.



3.) Prekopiraš datoteko sw.unl (ki je v obdelanem paketu) v root (takoj v folderju Garmin) programa (tam bo tudi karta) Garmina na dlančniku.



4.) Naložiš City Navigator Evrope v9 ali kakšen drug.

5.) Naložiš karte preko Mapsourca na kartico (uporabiti moraš čitalec kartic, ker drugače ne gre. Da morajo biti karte odklenjene ni potrebno pisati, nato pa ko je vse skupaj na kartici poženeš program in držiš fige, da bi vse delalo.



In to je to. Po Slovensko.
smirk-1.gif




Meni ne. Res da sem uporabil City Navigator v6 in AdriaRoute 1,80, a ne spozna zunanjega modrozobega GPS-ja.

Torej nič. Počakam še na City Navigator v9 in še to preizkusim, če bo delalo prav, če pa ne, pa tudi.

Bomo pa še malce počakali, saj sedaj ko je zadeva zunaj se bo samo še nadgrajevala in izboljševala.

Najtežje je že mimo.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Se pa sedajle poigravam še z GPSGATE-jem, bomo videli kaj bo. Poročam.
105829-gpsgate.jpg
 

Priponke

  • 105829-gpsgate.jpg
    105829-gpsgate.jpg
    21,8 KB · Ogledi: 337

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Ima ta program kje za izbirat jezik? Imam PPC z nemškim OS nastavljen v Landereinstellungen na English. Prejšnja verzija QUE se je instaliral v DE če to nisem spremenil v EN. XT pa se ne glede na to nastavitev vedno instalira v nemščini
bonk.gif
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Sem odkril vzrok
redface-1.gif
po deinstalaciji je treba pobrisat folder Garmin ki ga Add/Remove ne odstrani. Potem je šlo v EN.

Še eno vprašanje - zakaj rabimo City Navigator Evrope v9? A ni MapSorce dovolj za naložit karte kot prej na QUE? Na SD kartici so ostale karte od QUE verzije pa jih ne spozna
confused-1.gif
 

kakadoo

Zelenc'
8. nov 2007
16
0
1
Del opisa povzemam po uporabniku 01481 - upam da ne zameriš - + moja izkušnja nastavljanja na večih dlančniki

Potrebuješ naslednje programe (linki do teh programov se hitro spreminjajo, tako da moraš vedno iskat zadnjega, ki ga kdo objavi na forumu - pač vroča roba):
-GarminMobileXT_4_10_40_WM_EN - lahko tudi iz Garminove strani
-Que(EN_Unlock_All).exe -to je tisto kar je novega!!!!
-Garmin kartografija (s kodami ali brez - je vseeno) npr. AdriaRoute 1,80

hardware:
PDA (dlančnik)
GPS (sprejemnik - bodisi notranji (deluje v mojem primeru) ali zunanji preko BT (mi še ne deluje)ali pa še ka drugi tip sprejemnika (še testiram CompactFlash sprejemnik)

ne potrebuješ Gpsproxy ali Gpsgate za spodaj opisan delujoči primer:
- trenutno ti lahko z zagotovostjo potrdim da mi dela na vsaj enem dlančniku - Medion PDA (sistem WindowsMobile5) z notranjim (internim) GPS sprejemnikom na COM1 Haicom portu
-na PDA Ipaq 3870 z zunanjim BT GPS-359 mi trenutno še ne deluje

Postopek instalacije na dlančniku na katerem je delovalo:

V registrih nimaš kaj šariti. IMHO (to je bilo včasih, ko smo uporabljali še prve verzije in je šlo preko proxija)

1.) Vse kar je narediti, inštaliraš program GarminMobileXT_4_10_40_WM_EN iz PC na PDA npr. na kartico, od tam pa se samodejno inštalira na storage v PDA (programa ne ZAŽENI na PDA-ju, če pa je že bil pa pobriši datoteke na PDA\Garmin folderju ki se končajo na *.NVM).
2.) Preimenuješ Que(EN_Unlock_All).exe v Que in ga prepišeš preko tistega (Que.exe) na dlančnik PDA v storage folderju PDA\Garmin. Program ti teoretično dela in že vidiš kako izgleda, samo kart še nimaš. Torej ga že lahko zaženeš.

3.) Prekopiraš datoteko sw.unl (ki je znotraj paketa v katerem se nahaja ta Que(EN_Unlock_All).exe datoteka) na PDA - to je tam kjer boš imel mape za Garmina - načeloma je to spominska kartica - torej v CARD\Garmin\ in ne na PDA\Garmin.

4.) Z Mapsourceom preneseš željene mape v ta omenjeni folder CARD\Garmin na kartico (izbere ta folder samodejno ali pa ga celo samodejno ustvari - če bi bil to prvi korak v inštalaciji).
Mapsource ponuja pri transferju izbiro lokacije - na čitalnik kartice ali pa na dlančnik če ga že zazna kot Garmin napravo - najhitreje gre preko čitalca kartic. Torej se v folderju CARD\Garmin pojavi datoteka kart gmapsupp.img, ki je sicer zaklenjena, vendar preimenovani Que(EN_Unlock_All).exe to zaklenjenost zaobide brez kakršnih koli UnitID-jev.

Trenutno mi opisan postopek inštalacije še ne deluje za primer, ko uporabim BT zunanji sprejemnik, saj Garmin MobileXT skenira BT GPS brez uspeha. Tudi če napravim konekcijo z vsemi mogočimi kombinacijami preko Gpsgata (Gpsproxy še nisem sprobal - lahko kdo proba) - vsi možni porti, Virtual Garmin (skratka t unit ID-jem), s simulatorjem GPS sprejemnika, brisanje obstoječih portov .... ampak ne dela. Testirano z Ipaq 3870, zunanji GPS GlobalSat BT-359.

Če potrebuješ še voice (glasovno vodenje) ga potegni iz slovenske Garmin strani in skopiraj na CARD\Garmin\Voice mapo.

Zanimajo me izkušnje drugih uporabnikom z zunanjimi GPS-i. Lahko kaj napišete ali dela ali ne - katero kombinacijo uporabljate PDA +GPS in na katerem portu dela oz. ne dela.

Čakamo še na Palm ( Palm je zakon!!! Treo 650) in Symbian platformo - itak pa grem kupit en Adriaoute kot spodbudo, samo čelahko eno kopijo naredim delujočo na vseh platformah - potrebno je podpreti nekoga, ki ima karte tudi za tiste, ki se vozimo po gozdu - kjer pa AdriaRoute nima konkurence med Tomi in IGOrji.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Evo meni dela, imam Qtek S200 in zunanji bt modul Royaltek 2110. Vse dela normalno, mogoče malo več časa rabi program da premika karte...bt modul pa najde takoj, prav tako satelite. Enkrat se mi je zgodilo, da je med simulacijo cel zaslon postal bel, prvič opazil to...

Se mi je pa na kartici naredila mapa 2577, noter je bil nek autorun. KEr to mapo ponavadi izbrišemo, sem jo tudi v tokratnem primeru, a kaj ko zdaj ne dela navigacija:D Moram restorat..
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Citat:
Uporabnik kakadoo pravi:

GPS (sprejemnik - bodisi notranji (deluje v mojem primeru) ali zunanji preko BT (mi še ne deluje)ali pa še ka drugi tip sprejemnika (še testiram CompactFlash sprejemnik)

ne potrebuješ Gpsproxy ali Gpsgate za spodaj opisan delujoči primer

To meni ne dela. Enostavno ne najde notranjega GPS sprejemnika. Ce pa prizgem BT , pa ne najde nic ( seveda, ker imam notranji GPS ). Kaj delam narobe ? Moram se kaj nastavit ? Ostala navodila so kristalno jasna.
Sem probal tudi z GPS Gate in tudi nic...
T.
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Meni vse programe z inštalia v TA direktorij
\Storage Card\GARMIN\Apps\WM

Ali jih morem prenesti kam drugam?
in tukaj imam QuePPC.exe in QueSP.exe katerega sedaj prepišem z CRACKOM!!!!
 

stanko1947

Zelenc'
10. nov 2007
24
0
1
Zdravo!
Posnel sem vse tako kot je napisano, najde mi Gps, edino problem je pri mapah mi jih ne zazna.
Prosim za odgovor LP!
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
To je tudi meni delalo, samo pol sem malo povečeval in zmanjševal mapo pa se je vse udelalo in zdaj dela. Provaj še resetirat PDA...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.