Nategovanje trgovcev - part 2

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Par mesecev nazaj smo imeli post o nategovanju Mercatorja z visokimi cenami za določene prehrambene artikle (klik).

No, zadnji mesec sem prisiljen
crazy1.gif
ogledovati se za pohištvom.
In zaključek, poleg tega, da je v primerjavi s 4-imi leti šlo vse konkretno gor (cca. 100%):
veliki igralci na tem področju, konkretno Obi, Harvey Norman in Rutar imajo (predvidevam) zelo dobre rabate pri dobaviteljih.
Zanimivo nastopi šele s tem, da v manjših privat salonih običajno dobiš ISTI (torej ne podoben, itd. temveč IDENTIČEN) proizvod tudi za 20-30% ceneje. S tem da imajo ti, predvidevam konkretno slabše nabavne cene in maržo minimalno 20%. Torej je marža pri zgoraj omenjenih nad 40%, pri nekaterih primerih pa tudi 60% in več (preverjeno za določene artikle).
In kar je najbolj zanimivo. Obi katalogi, Harvey Norman katalogi imajo določene artikle v ''super akciji''. In ja, verjetno ste že ugotovili, da se dobijo ti isti artikli v malih privat salonih ceneje kot v teh ''super duper akcijah''.

Konkretno lahko povem za primer mize: Rutar 350 EUR, manjši salon 247 EUR. Zanimivo,a ne?

Nič, to je moje opažanje, pa če bo kdo iskal kaj takšnega, naj pogleda še malce okoli poleg teh glavnih igralcev, zna biti presenečen, pa tudi kakšen EUR bo ostal v žepu.

Toliko o prostem trgu in konkurenci. Razumljivo pač vsak sledi k maksimizaciji profita, ampak tukaj je že drugi dokaz, kako se takšne stvari izrodijo. In noben urad za konkurenco, itd. tega ne bo mogel zrihtat. To lahko porihtamo le kupci s svojo izbiro. Vendar ne dokler se obnašamo kot ovce pripravljene za striženje prvemu, ki pride mimo.

Še tole: sem sam v podobnem biznisu in nimam problema pošteno plačat dobro opravljeno stvar. Tudi vsakemu privoščim pošteno provizijo. Ampak tole je pa way over the edge.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Verjemi da imajo veliki trgovci z pohištvom vsaj 300% maržo.

Drugače pa moj primer izpred par dni. V Rutarju cena 50 EUR, v IKEI pa 20 EUR (identičen izdelek, isti proizvajalec, ista embalaža).
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Če pogledam tvoj post si omenil vse večje trgovce (in jim nredil reklamo), ki imajo ubijalske marže, nisi pa imenoval tistega anonimnega manjšega salona, ki ima poceni robo, da bi mu naredil malo reklame.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Verjemi da imajo veliki trgovci z pohištvom vsaj 300% maržo.

Drugače pa moj primer izpred par dni. V Rutarju cena 50 EUR, v IKEI pa 20 EUR (identičen izdelek, isti proizvajalec, ista embalaža).

Mam prijatla, ki imajo salon pohištva starši in on.
Imajo le dobre firme in škart robe ( ki je je v teh centrih tričetrt) le mogoče za 10%. In pravi, da je njihova marža DO 20%.
Zakaj pa misliš, da mali saloni nikamor ne pridejo, veliki pa se širijo tako?
Saj sploh nimajo dobre robe, katera pa je dobra, pa je še dražja. Ampak enemu viličaristu se dobro zdi, da je kupil kuhinjo za 500 k sit v r...... ali o...., ne ve pa, da je bil zraven nategnjen. Tak je to.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.735
2.345
113
Pomurje
Ker na našem prostoru ni primernega "malega" trgovca, je pač Rutar ta izbira.

Zakaj, ker v Lesnini v Hočah je poden od trgovcev in za 2k€ sedežne se mi zdi, da si lahko vsaj malo deležen pozornosti le tega.

Pa da ne bo kdo rekel, da je to premala cifra, da se nekdo ukvarja z menoj.
V Rutarju sem bil točno 4,5h in ves ta čas je bila z mano prodajalka, ki je pridno sodelovala.

Priznam meni bi se že zmešalo, če bi dobil tako stranko kot sem bil jaz.

Pa znesek je premali, da se bi mi splačalo 2x v Graz vozit.

Lp
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
No, da naredimo reklamo...Ban Les pri Divači ima zelo dobro, kvalitetno robo, mala firma napram rutarju ampak pri njih nisi le številka, kot se rado reče...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
No, da naredimo reklamo...Ban Les pri Divači ima zelo dobro, kvalitetno robo, mala firma napram rutarju ampak pri njih nisi le številka, kot se rado reče...
Popravek, v Lokvi. No, recimo tukaj konkretno so bili počivalniki cca. 15% cenejši kot v super duper ugodni akciji Harvey-Norman, VENDAR je bilo drugačno ime (sicer pa IDENTIČNI izdelek).
Miza (isto ime in ISTI artikel) se je pa dogajala v franšizi Lesnine v Sežani.
Sicer pa konkretno za kopalniško pohištvo (IDENTIČNO) ima Top Dom cca. 20% nižjo ceno kot Obi.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
No, mi smo pri teh iz Divače kupili od jedilnice, kuhinje, dnevne;
Spalnica pa je iz Harveja.

Pri vseh teh pohištevih trgovinah sem edino opazil da so strogo skregani z monterji. Prvi nam je šravfal še izven roka, ker ni utegnil...tudi do 23h je bil pri nas. Da ne omenjam plačila...sploh ne vedo kdo komu kaj plača:S

V drugem primeru, Harvej, ni prišla miza pravočasno ko je bil monter že za spalnico tukaj..pa sem potem kar sam sestavil...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
mene bi zanimalo za te male trgovce v okolici mb. rutarja itak bojkotiram že nekaj let, lesnina ima v primerjavi z avstrijo predpotopne škart zadeve po adijo cenah, tak da je avstrija že mnogo mnogo let edina opcija. 40 min pa sem v grazu, bencin se spravi not že pri najmanjšem kosu pohištva, ali pa se skombinira še s kakim drugim nakupom kje v bližini. Če pa hodite ko ovce v tega rutarja, čeprav je vsem zanano da je katastrofa od katastrofe, ste si pa sami krivi
smile-1.gif

Kupujem pred kratkim eno omaro, ker v A res nisem nič našel. V rutarja seveda ne vtaknem nosa, lesnina nima, dobim super duper akcijski katalog od harvej norman. Cena se mi ni zdela kaj super duper, pokličem če imajo kaj se mi dopade. jok brate nimamo, dobava 8-10 tednov
hysterical-1.gif
sem se potem v avstriji malo bolj potrudil in zadevo takoj odpeljal s sabo za 260€

balkan, nabit z ovcami smo mi in trgovci se tega dobro zavedajo
uf-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Pred pol leta kupoval sedežno. Gledal v harveyu (kjer so me že pred tem dvakrat nategnili-upam da me ne nategujejo tudi pri slikah), rutarju, lesnini na Brdu, v Kamniku, Domžalah. Zadnja dva imata program "FORTRADE?" iz vrhnike. Ko sem videl v Rutarju v akciji (na zalogi ni bilo, dobavni rok...?)ceno višjo za cca 30 % sem se samo obrnil in šel. Pa sploh ne bi šel v rutarja, ampak je hotela moja iti tja (ne vem če je kdaj prej bila tam)in sem ji "ustregel". Ko je videla situacijo, sva jo po hitrem postopku ucvrla na Brdo , kjer sva pustila $, naložil v avto in odpeljal domov.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Verjemi da imajo veliki trgovci z pohištvom vsaj 300% maržo.

Nisem vprašal koliko imajo veliki trgovci marže, ampak kaj pomeni 60% marže?

Meni osebno nič, to je pa ja ena normalna marža in ni vredna zgražanja...Če za primer vzamem gostince imajo tudi po 200. Torej? Zakaj so samo trgovci take nategatorji?
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pred pol leta kupoval sedežno. Gledal v harveyu (kjer so me že pred tem dvakrat nategnili-upam da me ne nategujejo tudi pri slikah), rutarju, lesnini na Brdu, v Kamniku, Domžalah. Zadnja dva imata program "FORTRADE?" iz vrhnike. Ko sem videl v Rutarju v akciji (na zalogi ni bilo, dobavni rok...?)ceno višjo za cca 30 % sem se samo obrnil in šel. Pa sploh ne bi šel v rutarja, ampak je hotela moja iti tja (ne vem če je kdaj prej bila tam)in sem ji "ustregel". Ko je videla situacijo, sva jo po hitrem postopku ucvrla na Brdo , kjer sva pustila $, naložil v avto in odpeljal domov.

Kakšen avto pa maš da si celo sedežno spravu not?
grin1.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Ko smo opremljali hiso, smo vecino stvari kupili prek Mercator pohistva. Se mi zdi, da je bilo precej ugodneje, kot v Harveyu in podobnih trgovinah, pa se pike smo dobili. Imajo pa vecinoma domace proizvode (Gorenje, Alples, Kolpa,...). Se ti splaca it pogledat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Hehe, peljal dvakrat
wink-1.gif
v enoprostorcu.
Pa zadnja havba se ni popolnoma zaprla, ampak ni bilo panike, Pajk je privezal havbo za odbijač