Natega prek Bolhe

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Pocak, ko bos prodajal kaksen fon.. ga bo zumba iz Nigerije hotel kupit po dvojni ceni..
grims-1.gif
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18


Bolha je bolj za hec trgovina... Pač bolj informativne narave, sankcij pa mislim, da ni nobenih! Plus je to, ker ima pač dosti ogledov potencialnih kupcev! V slo bi mogel bit kakšen ebay, kjer si dejansko vezan na tisti artikel, če si največji bidder!



Takšnim kupcem bi jaz dal en xy account od sparkasse, kjer ne uporabljam dosti... Main account ziher nebi dal!
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Ampak res, kako to, da Ebay še ni razširil svoje lovke v Slovenijo? Koliko je kaj vredna bolha.com?
smile-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Eno usrano bolho!

Na bolhi se uspe prodati samo kakšne stvari do 500€ pa še to pretiravam. Vse drugo je nateg ali pa neresnost kupcev.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Ne dajaj nobenih informacij o svojem bančnem računu. To so men skos eni pošilal na mail, ko sem dal oglas za mobitel na enga od slovenskih spletnih oglasnikov. Glih zadnjič sem bral kok mal podatkov je potrebnih, da lahko online odprejo bančni račun na tvoje ime, ki ima verjetno limit in grejo max. v minus. Oz. malo podatkov je potrebnih, da s pomočjo teh pridejo do ostalih podatkov, ki so potrebni za odprtje računa. Že podatki, ki jih oddaš na raznih portalih in so vidni so dovolj, če so pravilni seveda.

Če ji daš samo številko računa, si lahko bolj malo z njo pomaga.

No sam posvarit sem hotu da mormo bit kar previdni kam vpisujemo svoje podatke.

Ampak mi vseen ni jasno zakaj potem tok pišejo za te številke računov. Ker jaz sem takrat dobil najmanj 10 takšnih sumljivih mailov.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz
Cela bolha je nateg,zdej so jo cist unicl stem izgledom in naredil nepregledno.
Pa ce ste opazl dajejo tele "trgovine"pred druge,sam zato da dobijo tisto dnar in zdej ima ze vsak trgovino,ves biznis pa vrtijo navadni smrtniki.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz
Cela bolha je nateg,zdej so jo cist unicl stem izgledom in naredil nepregledno.
Pa ce ste opazl dajejo tele "trgovine"pred druge,sam zato da dobijo tisto dnar in zdej ima ze vsak trgovino,ves biznis pa vrtijo navadni smrtniki.
S trgovinami jih še nekako razumeš... pač želijo čimveč zaslužit. Oglas se še vedno da najti. Kar se pa tiče izgleda mi je bil pa prejšnji stokrat bolj všeč. To kar so naredili zdaj je totalni nepregledni ščiš.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Daleč od tega da bi bila Bolha kot taka nateg, sem že čuda stvari prodal tam. Nazadnje N73.

Za kake avtomobile ali hiše prodajat pa verjetno res ni.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
jaz sem prek bolhe tud že polno stvari prodal pa do zaj še ni blo problemov ... je kr precej resnih kupcev gor

je pa tak kot ste že povedli ... za vrednosti do 500€ še gre lepo prodajat ... kaj več pa je že malo problem
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Napaka bolhe je, da nisi nič zaščiten (razen če greš do policije pri prevari) in da moreš stvar videt v živo, jaz vsaj stvari nad 100€ hočem vedno videt.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Daleč od tega da bi bila Bolha kot taka nateg, sem že čuda stvari prodal tam. Nazadnje N73.

Za kake avtomobile ali hiše prodajat pa verjetno res ni.

Prodaja se ze,pravim da je nateg ker ni vec prijazna za navadns smrtnike od kateri h sploh zadeve laufajo,ampak je ratala oderuska in te silijo ktemu da odpres trgovino ki jo je treba placevat.
Ce nisi opazil,slike se ti v iskanju pokazejo samo trgovinam,za smrtnike je tista glupa slika s fotoaparatom ki je ena prekrizana druga ne in je tezko prepoznavno.

Preglednost je pa ratala podn,vse je strnjeno na sredini,prej si videl 50 oglasov,zdej vidis samo 20 na eno stran.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
jaz sem prek bolhe tud že polno stvari prodal pa do zaj še ni blo problemov ... je kr precej resnih kupcev gor

je pa tak kot ste že povedli ... za vrednosti do 500€ še gre lepo prodajat ... kaj več pa je že malo problem

Problem bolhe je tudi da je dosti neresenih prodajalcev. Zadnji primer sem imel ko sem kupovel dlančnik. Se zmenim z prodajlcem, da ga kupim. Se dogovoriva, da pridem ob 18.00 v Kranj, vse Ok. Ob 17.00 me kliče (ko sem že na poti v Kranj), da danes pa nebi mogel!?!? Ok, se obrnem na poti. Ga kličem drugi dan se oglasi in mi reče,da me pokliče takoj nazaj. Seveda do tega ni prišlo, ga kličem naslednji dan, se ne oglasi, naslednji dan mu pošljem SMS kaj je sedaj in če ga sploh še prodaja in mi javi nazaj, da je žal prodan.
bonk.gif


Mislim svinarija totalna ... sem ga mislil prijavit na bolhi z imenom in priimkom, ampak ne bo efekta. Skratka bolha je včasih en živi natega zaradi tega, ker uporabniki niso nič "kaznovani".
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Nima efekta, jaz sem leto in pol nazaj prodajal telefon in sem se tudi dogovoril kje se dobima da ga prevzame, pa deda nikjer, niti poklical ni da ga ne bo niti na telefon se ni javil, sem poslal Bolhi mail, oni kao nič ne morejo ker se pač nisma prek mailov dogovarjala. Kar je res napaka, zato zdaj vse prek mailov, pa še takrat sem prepričan da nebi bolha nič ukrepala. Sicer pa, kaj bi mu sploh lahko? Mail bi mu poslali da naj ne počne več tega. Na srečo imam samo eno slabo izkušnjo in precej več dobrih.

Tako kot so meni, ko sem za neko stvar nastavil ceno 1 SIT, kar jih je imelo kar precej, v oglasu pa napisal da je cena po dogovoru, so me od bolhe čez par dni že javili da zavajam s ceno
bonk.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Kelvin SmitH <kelvinsmith1980@gmail.com> [AM INTERESTED IN YOUR ITEM Nokia N73 + 2GB miniSD]

3:04 pm (1 minute ago)

Hello, am Mr Kelvin Smith from Canada,I have interest in your item to send to my uncle in West Africa as a birthday gift and the birthday is coming up as soon as possible in 10 days coming so i will give you Euro800.00 for the item including the shipment cost by DHL 3-5 Days delivery to my uncle in West Africa let me know if the amount is okay for you Reply me back to kelvinsmith1980@gmail.com


lol:)