Natančnost TomTom

Lisica

Pripravnik
10. sep 2007
48
0
6
Na P1 imam inštaliran TomTom 6.02 in zemljevid vzhodne Evrope. GPS je wayfinderjev, tisti, ki pride v mobitel paketu.
To, da TomTom še ne pozna številk naslovov bi še preživel, bolj me moti precejšnja nenatančnost. Med navigacijo greši v povprečju za 100 do 200 metrov (kaže, da je avto 100 metrov bolj naprej, kot v resnici je), kar je zelo moteče. To se mi ni dogajalo recimo z garminom, zato me zanima kje je problem? Ali je to standard in tako pač je ali se da kaj nastaviti, spremeniti...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
To je sigurno kaj narobe z gps modulom. Ker kar jaz uporabljam tomtom in GPS Haicom HI-405BT, pa se v navigaciji vidi, da se peljem po desni strani ceste.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Katero verzijo EE karte pa uporabljas ? Ker to se je dogajalo z prejsno verzijo karte.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Uporabljam WE.
smile-1.gif


Če ti pa kaže konstantno 200m razlike je pa najbrž podoben problem kot pri Oziexplorerju kjer si moraš nastaviti datums.dat file.
Če ima TT kaj podobnega pa žal ne vem.
 

Lisica

Pripravnik
10. sep 2007
48
0
6
Kje pa pogledaš za verzijo mape?
Pomoje imam starejšo, ker tudi številk naslovov vsaj v Ljubljani tudi ni.

Katera verzija pa je najnovejša?
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Ja če pa imaš starejšo verzijo mape potem pa je vse jasno !
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
jaz imam 2 karti
v680.1536 in v680.1466
mislim da sta enaki in tazadnji
tomtom pa 6.030(8320)

pa mi dela na meter natnčno
 

Bane

Pripravnik
22. jul 2007
210
0
16
Danes na Zemlji, jutri pa v vesolju
Citat:
Uporabnik maggio pravi:


pa mi dela na meter natnčno

hysterical-1.gif


In na kirem planetu živiš?
Običajne GPS naprave (beri za javno uporabo navadnih smrtnikov)
sploh ne vlečejo pod 2 metra, pa še natančnost karte daj zraven, pa prideš v optimalnih pogojih nekje na 5 metrov.
Zato pa imajo navigacijski sistemi "stay on track" funkcijo.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Zdravo

Jaz imam obraten problem. Pri meni pa kasni za 30 do 100m. Sam sem recimo že v križišču na semaforju, navigator pa mi piše "še 45m" do križišča. To se mi dogaja na AR, TomTomu, I-GOju ... vendar ne vem kaj bi bilo narobe. Sprva sem mislil, da je kriva kakšna mapa, zdaj pa ne vem če ni kaj narobe z GPS BT modulom.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Predvidevam tako. Hec pa je v tem, da je GPS modul eden izmed najboljših (vsaj po testih sodeč). Vendar pa vidim, da ima kar precej ljudi problem iz tem. Če sem prav zasledil, naj bi izklopili "Static navigation" in potem naj bi bilo to boljše. Kje pa se to izklopi pa še ne vem.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Citat:
Uporabnik Bane pravi:
Citat:
Uporabnik maggio pravi:


pa mi dela na meter natnčno

hysterical-1.gif


In na kirem planetu živiš?
Običajne GPS naprave (beri za javno uporabo navadnih smrtnikov)
sploh ne vlečejo pod 2 metra, pa še natančnost karte daj zraven, pa prideš v optimalnih pogojih nekje na 5 metrov.
Zato pa imajo navigacijski sistemi "stay on track" funkcijo.


No na meter najbrž glih ne ampak moram rečt da ne vidim nobenega hudega odstopanjo avto-cesta
npr ko stojim pred križiščem mi kaže na mapi nekje točno mesto kje sem , ko grem mimo kake ulice tudi.

gps modul imam pa nekje na sredi avta -pri ročni zavori .

vem pa na kaj misliš ker sem videl pri nekom ki ima tudi dlančnik in zunanji gps in ko sva se peljala po cesti sva zaostajala za mapo cca 10m in je prav smešno za videt
dela mi pa enako na nokii in na dlančniku

strinjam se pa s tabo ko praviš da ko vse skup sešteješ mapa, pda ali gsm, in še gps modul če je vse bolj slaba roba in vsaka stvar po svoje vleče da je res kriza tko da pri sumljivi konfiguraciji je vprašljivih teh optimalnih 5 metrov

aja pa ne ti men
stupid-1.gif


LP
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Predvidevam tako. Hec pa je v tem, da je GPS modul eden izmed najboljših (vsaj po testih sodeč). Vendar pa vidim, da ima kar precej ljudi problem iz tem. Če sem prav zasledil, naj bi izklopili "Static navigation" in potem naj bi bilo to boljše. Kje pa se to izklopi pa še ne vem.

probaj s kom za test zamnjati bt modul ti njemu svojega on tebi njegovega pa pejta en krog pa boš pol videl, tako da lahko eliminiraš zadeve katere so krive za to dogajanje

če si iz lj se lahk zmenva in probava

LP