Nasveti za iskanje poceni letalske karte

grgo

Zelenc'
2. avg 2013
15
0
1
Pozdravljeni,
veliko potujem in zato tudi dostikrat kupujem letalske vozovnice. Želim deliti nekaj nasvetov, kako najti poceni letalsko karto:
-Če imate možnost proste izbire datuma, je najbolje izbrati dan odhoda in prihoda torek, ker je zanimanje za ta dan najmanše in so posledično karte najcenejše.
-Za krjše lete velja pravilo prej kot rezerviraš ceneje je, medtem ko pri daljših letih ni tako. Daljše lete se ponavadi dobil najceneje okoli mesec pred odhodom., seveda je tudi odviso od letalske družbe.
-Uporabite strani za iskanje letalskih kart kot so: POCENI LETALSKE
-Spremljajte tudi ponudbo na straneh kjer redno objavljajo akcije letalskih kart: HOLIDAYPIRATES
 

p106

Pripravnik
9. apr 2008
36
0
6
Če smem, bi dodal še ITA Matrix Software od Googla: https://matrix.itasoftware.com/
Zadeva omogoča več odhodnih/prihodnih letališč, z možnostjo večjega časovnega razpona. Navadno začnem z iskanjem na tem linku, potem pa dalje na že omenjenih plus še parih drugih straneh. Ita Matrix namreč ne omogoča nakupa letalskih kart.

Je pa dobro vedeti katere družbe oz. iz katere Alliance so leti na posamezno letališče. Npr. odhod iz Trsta in prihod v Ljubljano omogočata samo LH in AF, medtem če zadevo raztegnemo na Zagreb in Benetke se opcije precej povečajo.

Mogoče še ena zanimivost, Expedia.fr mi je v preteklosti našla bolj ugodne karte kot različica v italijanščini, nemščini ali angleščini (.ie).

Pirati so se v zadnjem času lepo razširili; USA. Me pa moti pri teh, kot tudi pri naših blogih, v zadnjem času nenormalno številko weekend potovanj.
Je pa tega enormno, skoraj težko sledit vsem stvarem.
smile-1.gif


Taprave in sočne informacije so itak bolj na Flyertalk forumu pa potem pridejo tudi na zgornje in naše strani.

Pa še krajši povzetek kako do bolj in manj ugodnih letalskih kart. Navadno je pa ključ do ugodne letalske karte fleksibilnost.

Bo pa še kdo, ki ve več še kaj dodal. Upam.
smile-1.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik grgo pravi:
-Za krjše lete velja pravilo prej kot rezerviraš ceneje je, medtem ko pri daljših letih ni tako. Daljše lete se ponavadi dobil najceneje okoli mesec pred odhodom., seveda je tudi odviso od letalske družbe.
[/url]

Tole se je v zadnjem letu ali letu in pol zelo spremenilo.
zmaga.gif


VSE letalske karte kupuj tudi do pol leta pred potovanjem. TOREJ ČIMPREJ.
Čisto vsaka letalska družba ima sedaj akcije, ki pa so v veliki večini primerov nastavljenje za kar oddaljene datume.

Jaz sem kupila letalsko karto Ljubljana - Sydney 8 mesecev vnaprej za 600eur
Karto za Kuala Lumpur pa 7 mesecev prej za 380 eur.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik p106 pravi:
Če smem, bi dodal še ITA Matrix Software od Googla: https://matrix.itasoftware.com/
Zadeva omogoča več odhodnih/prihodnih letališč, z možnostjo večjega časovnega razpona. Navadno začnem z iskanjem na tem linku, potem pa dalje na že omenjenih plus še parih drugih straneh. Ita Matrix namreč ne omogoča nakupa letalskih kart.

OK... našel sem gori en let na tej strani, piše da ne gre preko njih rezervirat... vse lepo in prav, kaj pa zdaj? Na koga se lahko potem obrnem za določen let? LP
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik grgo pravi:
-Za krjše lete velja pravilo prej kot rezerviraš ceneje je, medtem ko pri daljših letih ni tako. Daljše lete se ponavadi dobil najceneje okoli mesec pred odhodom., seveda je tudi odviso od letalske družbe.
[/url]

Tole se je v zadnjem letu ali letu in pol zelo spremenilo.
zmaga.gif


VSE letalske karte kupuj tudi do pol leta pred potovanjem. TOREJ ČIMPREJ.
Čisto vsaka letalska družba ima sedaj akcije, ki pa so v veliki večini primerov nastavljenje za kar oddaljene datume.

Jaz sem kupila letalsko karto Ljubljana - Sydney 8 mesecev vnaprej za 600eur
Karto za Kuala Lumpur pa 7 mesecev prej za 380 eur.

To so error fare karte, ki nimajo nobene veze z akcijami letalskih druzb
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

p106

Pripravnik
9. apr 2008
36
0
6
Lahko mi daš na privat pa skupaj pogledava, lahko pa tu napišeš kakšna je zadeva.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ma ne, ne iščem čist nič konkretnega, pač nek let sem za "test" dal not in ko sem kliknil na železno destinacijo me zanima na koga se potem za dotično ponudbo naj obrnem, čist tako
smile-1.gif
Hvala!
 

p106

Pripravnik
9. apr 2008
36
0
6
Preveri na Skyscannerju, Expedii ter še kakšnemu podobnemu iskalniku.
Stvar je v tem, da ITA Matrix omogoče iskanje na večih ravneh istočasno.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik grgo pravi:
-Za krjše lete velja pravilo prej kot rezerviraš ceneje je, medtem ko pri daljših letih ni tako. Daljše lete se ponavadi dobil najceneje okoli mesec pred odhodom., seveda je tudi odviso od letalske družbe.
[/url]

Tole se je v zadnjem letu ali letu in pol zelo spremenilo.
zmaga.gif


VSE letalske karte kupuj tudi do pol leta pred potovanjem. TOREJ ČIMPREJ.
Čisto vsaka letalska družba ima sedaj akcije, ki pa so v veliki večini primerov nastavljenje za kar oddaljene datume.

Jaz sem kupila letalsko karto Ljubljana - Sydney 8 mesecev vnaprej za 600eur
Karto za Kuala Lumpur pa 7 mesecev prej za 380 eur.

To so error fare karte, ki nimajo nobene veze z akcijami letalskih druzb
smile-1.gif
.

LP,
PIC

JNe, ne.
Z ERROR fare se ne ukvarjam.

To so klasične akcije letalskih družb.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Kje pa iskat kakšen celoten aranžma letalo + transfer + namestitev. (Najraje v kompletu preko ene agencije/posrednika)
Lahko SLO, ali tuja (če je zadeva zanesljiva)...gre se za last minute za prvi maj.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Kje pa iskat kakšen celoten aranžma letalo + transfer + namestitev. (Najraje v kompletu preko ene agencije/posrednika)
Lahko SLO, ali tuja (če je zadeva zanesljiva)...gre se za last minute za prvi maj.

Jaz sem že bila preko Avstrijske Bille. DO sedaj vse OK in ugodni celotni aranžmaji.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
@ vsem:

rabil bi povratni karti za dva v terminu od 29.07 ali 30.07. do 10.08.ali 11.08. letos do Zakintosa. Let zaželjen iz LJ, MB, Graz, Dunaj, Celovec, ZG, Dunaj, pogojno Benetke in Budimpešta. Ne najdem nič pametnega in bi rabil pomoč.

Hvala in lp.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.446
17
38
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
@ vsem:

rabil bi povratni karti za dva v terminu od 29.07 ali 30.07. do 10.08.ali 11.08. letos do Zakintosa. Let zaželjen iz LJ, MB, Graz, Dunaj, Celovec, ZG, Dunaj, pogojno Benetke in Budimpešta. Ne najdem nič pametnega in bi rabil pomoč.

Hvala in lp.

težko boš najdel kaj pametnega, večinoma so čarterji, ti pa imajo normalno ceno
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Saj čarter bi bil zelo OK, ampak ne najdem nič....Kaj je to normalna cena za ta termin?

lp
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Kaj je zate normalna cena? Volotea je 280 EUR/osebo. Aegean je dražji.

@All: Jaz bi potreboval tudi kakšen nasvet kako dobiti čim cenejšo karto v juliju za cca. 3-4 tedne (sem fleksibilen) iz bližnjih letališč do Rostova (Rusija). Pred 2 tednoma sem gledal karte pa sem našel povratno iz Zagreba za 270, a sem si rekel da bom kupil kmalu. Danes sem našel najceneje iz Ljubljane za 350, Zagreb je še dražji.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Če so res takšne cene pri Voloteli za ta termin je to izredno poceni. Mi daš prosim link?