Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.318
5.643
113
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.835
9.534
113
ne, vseeno mora bit 4x4...ko je mokro, listje in podobne fore, tišiš oz ji moraš fejst pomagat... nein danke.
Tako alpino / stigo imam 51 sq combo. Ja gre v breg sam ne tak ko še potem sam tišim.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.318
5.643
113
Tu piše naklon samo do 15° z njo, Honda motor pač :zardelalter: (4T imajo svoje čare, sploh če nima posebej črpalke za mazanje in temu prilagojeno zasnovo))
stran 6, levi stolpec, 4 alineja

stran proizvajalca


Za tvoje strmine bi bilo kaj takega bolj primerno, samo cena je 4 mesta, in ni 1 spredaj (4335 https://shop.rahmsdorf.com/produkt/as-motor-benzin-rasenmaeher-as-53-2t-es-4wd-rb/ )

ni cene navedene


husqvarna awd

btw, tu v omenjena enaka omejitev 15°

->
->
Priročniki in dokumentacija (3)
->
Navodila za uporabo
Published: 20. 12. 2020
6.5 MB,
SL, BG, BS, CS

( dobiš na hdd "OM. Husqvarna. LC 353 AWD. 2019-07.pdf" )
stran 9, desno spodaj, 3 alineja od spodaj



Za Toro awd nič ne piše o naklonu



MA.RI.NA Systems GX 4 MAXI

komentarja
Kosilnica marina me je zelo razočarala zelo slabo kosi travo. Je prehitra in zato tudi pušča travo ,ki je malo višja. Pred to sem imel kosilnico KCL je bila malo počasnejša je pa kosila v nulo ,sem z njo pokosil travo višine do 20 cm brez problema brez popravljanja .

Pozdravljeni, v kolikor kosilnico uporabljate na način kot je namenjena- v suhi travi kosi travo višine 20 in več cm- lahko si ogledate posnetek na naši Youtube strani kjer jo uporabljamo tudi v višji travi. Hitrost kosilnice lahko na našemu servisu tudi zmanjšajo.
 
  • Wow
Reactions: sajkek

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.318
5.643
113
Drugače v tujini imajo tudi McCulloch awd https://www.mimovrste.com/kosilnice/mcculloch-bencinska-rotacijska-kosilnica-m56-190apx-4x4

npr.


vsaj ena je tudi na bolhi
M53-150AP 4x4
 
  • Všeč mi je
Reactions: hadghah

raners

Majstr
4. mar 2008
2.750
385
83
Mi imamo doma huso LC353AWD in dobro vleče po bregih.. In je precej bolje delat z njo kot s prejšnjo.. In dobro preglej net, ker cene precej variirajo.. ;)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.025
9.110
113
EU
Moja vrtna Husqvarna, powered by Honda GCV 160, ima napisano za nagibe trideset stopinj.
Petnajst stopinj napišejo firme, ki vgrajujejo Brigs Straton motorje.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.318
5.643
113
Gonzo
#443
Zgoraj omenjena Marina ima Honda GCVx 200 motor, največ 15° naklon.

Katera Husqvarna ? Ker od 2022? imajo Loncin motorje.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.318
5.643
113
Vidim napako, še dobro da sem kopiral in dal v citirano pravilen podatek.

Pravilno je 20°, kar je enako 36.4% (dvig 36.4 cm na 100 cm razdalje, tangens kotna funkcija, obe kateti)
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.189
275
83
Če komu pomaga, prvi vtisi pri Greenworks samohodni 51cm baterijski kosilnici:
Dobil 2 in 4Ah bateriji, prve dva cikla polnjenja sta bili hitro izpraznjeni (sem moral recharge-at, ampak me je prodajalec na to opozoril), res pa je da je bila trava visoka, 20cm plus. Zdaj tam 400 kvadratov na oko gre z enim polnjenjem, pa še tavelike baterije ostane slaba polovica. Tako da po površini (skoz gonim tudi smohodni pogon) lahko potrdim da zdrži. Površina bolj ali manj ravnina, nastavljanje višine je z eno ročko in je ok, naseda manj kot prejšnja trikolesna Einhell, verjetno ker je medosna razdalja kar nekaj krajša. Če se vmes ustavi kosa, je malce nerodno, ker moraš par sekund počakat, pa potem kombinacija gumba za vklop in ročke za vrtenje kose, sicer piska in se ne vklopi. Druga malce nerodna reč je da ko izpustiš samohodni pogon in želiš potegnit nazaj še bremza - rabi ene 2 sekundi da izpusti pogon, tako da zdaj kosim tako da pogon spustim kak meter pred oviro in jo po inerciji furam do tja ker želim, pa potem že izpusti in gre nazaj.
Glede ostalega nimam pripomb, spuca se tudi spodaj čisto simpl, jo nagnem pa počistim. Sosed pravi, da imam najtišjo v okolici :cool:, po funkcionalnosti je povsem primerljiva s prejšnjima Eihell in Hondino GVC ki sem ju imel pred tem. Če se še kaj pojavi pa poročam, ampak zaenkrat so far so good.