Nastavek za tankanje AdBlue-ja

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Isto, ce stisnem do konca in tisti jezicek zataknem, gre vse mimo. Itak moram pa skoz drzati rocko, ker ne stoji skozi tisti nastavek. Ampak dobro, to me manj moti. Hitro natankas. Bolj me nervira to, da gre vse mimo, pol pa brisat tisto...

Kar se tice pa tankanja istocasno. Vsaj "ta domac" mol ima tako, da je tisto res tankštela za kamionarje, ampak je zraven tudi rocka za avte. Ni adbluja torej na vsaki postaji, ampak tam ko pa je, pa lahko tudi natankas gorivo.
Vsaj enkrat je holzwagen to naredil tako kot mora. Tudi na mojem pasatu gre brez težav, večinoma tankam addblue na koncu Letališke. Sicer je včasih tam blizu že kakšen kamion, ampak se potem od spredaj zapeljem nazaj in v miru natankam. Ja, kantica je pa postala precej draga ;).

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Pa ravno kantica v Jagru je sedaj cenejša kot na Petrolu, ko so šle cene x2.
In koliko je? Jaz sem tankal dober mesec nazaj in je bil liter mislim da cca 1.3EUR. Kantica 10L na petrolu in omv je pa mislim da 30+. Torej je v jagru pod 15?

Sem šel gledat na net za petrol, trenutna cena naj bi bila 1.56 EUR/l, kantica je pa v eshopu 34...

Jernej
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Pred enim mesecem sem dal 12€. Me ni sedaj na štajerskem, tako da ne morem preveriti.

Tole sem pa našel, ko sem iskal če ima Jager kaj na netu:

eh. šele sedaj vidim, da ni na zalogi
 
22. jul 2007
12.692
1.259
113
123
Manjšim črpalkam kantice bolj pašejo, ker dobijo več marže.Tako da tudi nimajo namena postavit črpališča za Adblu, imamo v kraju 2 Petrola in nima nobeden tega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.151
5.756
113
pri taščici
Ford transit custom, sem imel sprva tezave s pogostim prekinanjem tocenja, sedaj teh tezav ne opazim vec. Ali so znizali pretoke na crpalki ali pa jaz kako drugace vtaknem rocko. Nimam pojma.
Mi pa pogosto v Domzalah na Kopaliski na osebnem dela to tezavo nafta.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Meni je parkrat nafto metalo ven na hofer pumpah, prazen tank. Recimo na Petrolu nikoli.

Če ga držiš, je tudi kakšen indic kdaj je tank poln ali samo zlije čez?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.962
113
jaz tankam enkrat na leto...se namatram, ker pač kot je rekel avtofun in tankam od vrha, da teče noter, ko v flaši-..sicer sem se ze sfriziral, da ni vse mokro okol, naslednjič pa lijak vzamem poleg. pač na servisu mi ne bodo vzeli 60€ vs 17€ , jebeštrga jih gleda.