Naše železnice - katastrofa!!

amper

Pripravnik
2. avg 2007
84
0
6
Lepi kraji :)
Ojla, ojla..

No, da povem, kaka situacija se mi je danes pripetila z našim "izredno dograjenim" želežniškim sistemom (našimi vlakci).

Torej: ker sem moral kar najhitreje priti iz MB v Krško, sem si izbral ICS-a, ki naj bi bil kar prilično hitrejši, udobnejši etc., na kar kaže tudi cena v primerjavi z navadnim oz vlakom eurocity.. Pa dobro, to bi še nekako preživel..

Ampak stvar se šele začne.. Vlak je odšel iz Mb namesto 16:50 ob 17:15, torej s 25 min zamudo, kar se mi zdi ob takem vremenu absurd. Pa dobro, si rečem. Res je, da se kao neki gradi na štajerskem odseku železnic, toda to je pa pač preveč. No, in zgodba se nadaljuje.. (Mimogrede, pred odhodom sem pregledal spletno stran, če je morda kaka zamuda, toda o tem ne duha ne sluha. Če gre za neka popravila, bi se pa že lahko vedelo, kdaj se bo prišlo. Vsaj spodobilo bi se
smile-1.gif
). No, če bi šlo vse po planu, bi po prihodu v Zidani Most počakal 6 min in šel na "navaden" vlak za KK.
Pozor! Naš vlak je imel pač zamudo.. In vlak je preprosto odšel, meni pa ni preostalo nič drugega, kot da sem poklical taksi, da me je pravočasno pripeljal na dom, saj sem imel neodložljive obveznosti (naslednji vlak je bil čez 50 min). Mislim, plačaš karto, potem pa ..
bonk.gif
.
Sedaj razmišljam, da bom zahteval denar nazaj, saj sem ga dobesedno vrgel čez okno!!!!

Zaključek: vem, da ne bom dobil denarja nazaj, toda poskusil bom vseeno, saj tak način dela ne vodi nikamor.

Nauk: nima smisla si delat neke hudih načrtov, ki so odvisni od vožnje vlakov, saj se vam lahko kaj kmalu zgodi, da se vam vse prouši
grin1.gif


Kaj menite? Je zgroženost opravičljiva?

lp
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
ah... kako fajn je imet lasten avto..... 7 let jajčkanja z vlaki je bilo več kot preveč....
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
če boš dost tečn, ti bi znal še ratat, da ti vrnejo denar. je pa zdej prašanje za kakšn znesek gre in če se splača še sekirat za to
wink-1.gif
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Se mi stalno pritozujejo kolegi in kolegice, ki se vozijo z vlakom iz MS v Lj. Vlak ima konstantno vsaj 30 minut zamude....obcasno celo eno uro zamude. Na poti je seveda potem pridela se nekaj. Katastrofa. In potem naj mi se kdo pove, da naj se peljem v Ljubljano z vlakom. Stane me prakticno isto kot ce grem z avtom, pa se casovno se mi z avtom dosti bolj splaca.
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Pojdi v Italijo, pa boš videl kake probleme imajo tam.
So ljudje kot sardele v vagonih in ne dodajo še enega vagona za nič na svetu, zamude so po par ur in rabiš za prevozi 20km(al 40 ne vem več kaj so pravli) do 6 ur. Ženska na okencu za vozovnice ti reče da je boljše če greš z avtobusom, ker prideš prej.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Zanimivo. Sem se pa v Belgiji vozil z vlakom, pa sem bil zelo zadovoljen. Je sicer včasih tudi gužva, ampak se narediš neumnega in greš sedet v prvi razred, dokler ti sprevodnik prijazno ne pove, da za tam rabiš dražjo karto :D Pa za 87km je vlak rabil celih 50 minut. Pri nas rabi iz Nm do Lj za 70km skoraj 2 uri. Ja valda se raje vsak dan vozim z avtom v službo, pa čeprav imam večje stroške in vožnja rahlo utruja. V primerjavi z vlakom še vedno luksuz
smile-1.gif
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
ne boš dobil denarja...razn če si štemplou karto na tisti postaji kjer si izstopil...
to sm jz tut zanč pop*dila... pač kupm povratno jesenice-ljubljana, in ker je splet okoliščin tako nanesu da se mi je ponudil prevoz do doma, sm ga valda izkoristila.. grem nasledn dan na jesenice na blagajno, karta štempljana samo v eno smer, blagajničarka prav da denarja ne more vrn ker ni štemplja iz ljubljane, da je bilo potovanje tam prekinjeno...pa so šli dobri 4je evri v k*rac...
in nej bo že enkrat ta pof**** januar da nardim dokončno izpit za avto in črtam avtobuse in vlake iz mojga lajfa...
 

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
378
6
18
Hja, slovenske železnice... nič novega, če moreš biti nekje ob določeni uri, je najboljše da greš na vlak, ki pelje (če pelje) eno uro pred tistim, na katerga imaš namen iti.
Enkrat se mi je zgodilo, da vstopim na postajo v Celju. Čudno se mi je zdelo, da je vlak pripeljal na zadnji tir in ne na tistega kot ponavadi. In potem se lepo vsedemo nanj in čakamo... 5 minut, 10 minut... drugi vlaki vozijo mimo. 20 minut, pol ure... drugi vlaki še vedno vozijo mimo. Vprašam kontiča, nič ne ve... Na koncu po skoraj uri zamude vlak spelje in po zvočniku se sliši : "Opravičujemo se za zamudo zaradi zastojev v notranjem prometu" (al nekaj takega).

Ja fak, eno uro skor smo čakal, medtem ko so drugi vlaki vozili mimo, nam pa potem take bučke trosijo!
 

amper

Pripravnik
2. avg 2007
84
0
6
Lepi kraji :)
ouuu, bedica, ej..

Pa sem se fino zaj.. Namreč glupo se mi zdi stran metat, pa vseno..

Toda.. Js sem moral prestopati, kar pomeni, da bi moral imeti na karti dva štemplja. Ga pa nimam, ker me ni blo na vlaku. Po moji logiki je to malo drugače, kar pomeni, da še obstaja mala verjetnost, da dobim denar nazaj :D

lp
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
mnja amper, sj je blo pr meni isto... sam da bi ti mogu met za v eno smer 2, jz pa za v eno enga pa za v rikverc druzga,...je bil še vseeno sam 1 gor...
nekak sklepam da je to njihova glupa logika po sistemu: zih kundič ni karte pogledu, človk se je do svoje destinacije prpelu, zdj če pa še dnar nazaj...

no ja, kokrkol, upam s tabo na najbolše
wink-1.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Imam občutek da ne bo nič z denarjem. Kolikor poznam železnice velja da imaš zvezo če ni treba čakati več kot dve uri. Ker si imel do vlaka 50 minut, si si sam kriv ker nisi uporabil "veze" v času manj kot dve uri. Ja, na železnici se je čas ustavil pred kakšnimi 50 leti ko dve uri res nista pomenili nič.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Evo, še moja izkušnja s Slovenskimi železnicami danes:

Ob osmih se mi začnejo predavanja, ob 6.50 grem na vlak v Kranju. Seveda se vsako jutro pripelje vlak iz obdobja jure, gomulka. Na postaji v Škofji Loki čakamo nekje deset minut, brez razloga (no, razlog je verjetno bil
smile-1.gif
). Potem pa se malo iz Loke ven vlak sredi polja ustavi in čaka. Kompresor pod vlakom nabija nekaj v prazno (tok tok tok tok), mi pa stojimo. Po nekje petnajstih minutah spet speljemo (seveda ni šlo brez cukanja). V Ljubljano prispemo s 25 minutno zamudo. Seveda sem na faks letel kot zmešan, ampak mi naloge, za izdelavo katere sem se prejšnji večer pošteno namučil, ni uspelo oddati.

Gomulke na Jesenicah samo dol s proge in direkt v plavž!

Potem za nazaj iz Ljubljane proti Jesenicam dajo majstri en vagon Siemensovega vlaka. Bravo. Prišel sem 5 minut pred odhodom vlaka, in se skoraj nisem imel več kam postavit na vlak. Potem še na treh postajah naprej pridejo na vlak ljudje. To je bilo kot piščančja farma. Vroče za popizdit, zraka nobenega, nagužvano pa do konca. Kot v Indiji, folk na strehi.

Z eno besedo: PODN
crazy1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Očitno mate velike probleme z vlaki. Na dolenjskem kraku nikoli nisem mel probleme z zamujanjem. Pa sem se vozu tako iz Ivančne Gorice v NM, iz NM v Ivančno Gorico in iz IG v LJ in obratno. Zmeraj skoraj točno. Je pa res, da so vlaki jajca in da je proga na enem delu oz. mislim da na dveh koncih (če greš iz IG v LJ) tako zanič, da mora vlak vozit počas...obenem se pa še kar precej nagne :/ wtf
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Se mi stalno pritozujejo kolegi in kolegice, ki se vozijo z vlakom iz MS v Lj. Vlak ima konstantno vsaj 30 minut zamude....obcasno celo eno uro zamude. Na poti je seveda potem pridela se nekaj. Katastrofa. In potem naj mi se kdo pove, da naj se peljem v Ljubljano z vlakom. Stane me prakticno isto kot ce grem z avtom, pa se casovno se mi z avtom dosti bolj splaca.
Ti prideš z avtom iz MS v LJ za 11,57€.(za študente 8,09€). Vsaka ti čast. Samo cestnina je v najslabšem primeru 5,4€.
Sicer pa glede zamud pa imaš prav, vožnja iz MS do LJ traja tako dolgo da z avtom prideš v LJ in nazaj. Septembra sem se skupaj z zamudami vozil od 18:00 do 22:45.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Citat:
Je pa res, da so vlaki jajca in da je proga na enem delu oz. mislim da na dveh koncih (če greš iz IG v LJ) tako zanič, da mora vlak vozit počas...obenem se pa še kar precej nagne :/

To se zgodi v krivini, ker je tam tir nagnjen za normalno hitrost, ker pa je sedaj hitrost omejena pa imaš zaradi primankljaja bočnega pospeška občutek, da se bo vlak prekucnil na notranjo stran krivine.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Se mi stalno pritozujejo kolegi in kolegice, ki se vozijo z vlakom iz MS v Lj. Vlak ima konstantno vsaj 30 minut zamude....obcasno celo eno uro zamude. Na poti je seveda potem pridela se nekaj. Katastrofa. In potem naj mi se kdo pove, da naj se peljem v Ljubljano z vlakom. Stane me prakticno isto kot ce grem z avtom, pa se casovno se mi z avtom dosti bolj splaca.
Ti prideš z avtom iz MS v LJ za 11,57€.(za študente 8,09€). Vsaka ti čast. Samo cestnina je v najslabšem primeru 5,4€.
Sicer pa glede zamud pa imaš prav, vožnja iz MS do LJ traja tako dolgo da z avtom prideš v LJ in nazaj. Septembra sem se skupaj z zamudami vozil od 18:00 do 22:45.

ni finta v 11.57€ ali 8,09€
rajši dam 20€ pa da je UDOBNO IN HITRO kot pa vedno eno in isto sranje in čakanje 20 minut na pragerskem da preklopijo iz dizla na elektro.... seveda je v kabini 40°C v avtu pa klima
8 let ... pa nikoli več! pa magari je dvakrat dražje