Naše zdravstvo: 'Vzorec ni bil odvzet'

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Torej ženina mama ima mielofibrozo (rak kostnega mozga) in ker se zadeva slabša, jo je njej zdravnik (v Celju) poslal na odvzem vzorca kostnega mozga v Ljubljano, na podlagi katerega bi se odločali ali bi prišla v upoštev presaditev kostnega mozga.

Tako se je na dotični dan tašča odplejlala v Ljubljano kjer so ji vzeli vzorec. Sam odvzem je zelo boleč (kljub protibolečinskim tabletam). Po odvzetem vzorcu je šla domov. Čez čas naj bi izvide poslali v Celje do njenega zdravnika.

A glej ga zlomka...izvidov ni od nikoder. Po pribl. 2 mesecih čakanja vpraša svojega zdravnika kje so oz. če jih ima, ta ji razloži da jih še ni dobil in se pozanima v Lj....in...

čez par dni dobi tašča pošto iz Ljubljane kjer piše: Vzorec ni bil odvzet.

Zdaj pa ne vem...a se oni delajo norca iz ljudi?

Seveda je tašča rekla da na še en pregled ne bo hodila (enostavno preboleče)....

Kako si morejo dovoliti da ti kaj takega sploh napišejo? In tako zdravstvo plačujemo..seveda, če bi zdaj hotel odkriti kdo je odgovoren za šlamastiko....kot prvo ne bi mogel, kot drugo pa oni nimajo nič zraven
crazy1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz vedno pravim da je bolje iti v manjso bolnico (ce obstaja moznost) ker v LJ , tam nisi pacient. si samo stevilka. Pa nesramne sestre da bi jih samo tepel (ne vseh seveda).

LP
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Rezultat punkcije mora bit v 14 dneh gotov.

Naj poskuša vspostavit kontakt z takratnim internistom(hematologom) in mu objasni stvar.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.770
2.058
113
za šankom
se je že dogajalo da vzorec ni bil odvzet oziroma je bil neustrezen.torej je preiskava je bila neuspešna kar ni ni takega.
idiotsko pa je da pustijo čakati pacineta 2 meseca na rezultat kateri sploh ne obstaja
bonk.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
odvzem je boleč zaradi prodora v kostni mozeg. "omrtvičit" se to področje enostavno ne da. Obstaja le splošna anastezija ki pa je prekomplicirana in dolgotrajna za en tak poseg.

zato pa se punkcija kostnega mozga dela le v izrednih primerih, ko so druge metode izčrpane ali nemogoče.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.342
963
113
Fora je v tem, da je ta "vzorček" v resnici stebriček kosti. Se pravi ti dobesedno "zaškrtajo" v medenico...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
če je vzorec neustrezen naj tako napišejo..samo ne moreš pa dobiti kratko malo v enem stavku napisano da ni bil odvzet.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
nekaj podobnega se je meni zgodilo v tej zimi.
Že nekaj let jamram da mi koleno kleca pri hoji navzdol. Pri atroskopiji ugotovijo da ni ne sprednje ne zadnje križne. Najprej mi operirajo zadnjo križno- ki pa klecanja ne odpravi. Sicer nekoliko izboljša hojo navzgor ampak kaj ko mene moti predvsem navzdol. Pa bom še kako leto več na bolniški?!
Na žalost se za tvojo taščo lahko konča velikoslabše kot s podaljšano bolniško
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Jaz vedno pravim da je bolje iti v manjso bolnico (ce obstaja moznost) ker v LJ , tam nisi pacient. si samo stevilka. Pa nesramne sestre da bi jih samo tepel (ne vseh seveda).
Nekako se ne morem strinjat s tabo, ker imam z zdravniki in sestrami na onko v pediatricni in v stavbi H v Lj same dobre izkusnje. Sploh ce pomislis, s kaksnimi pacienti se srecujejo vsak dan. Lahko recem samo, da bi lahko bili za zgled vsem ostalim zdravnikom in sestram. Lahko primerjam s Sempetrom pri NG. Tam so za moje pojme skoraj(!) sami zivinozdravniki.
jezen.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Ni zaverjeti...zdaj so vzorec čudežno našli (v računalniku).

Zdaj čaka na komentar vzorca doktorja, ki je napisal da vzorec ni bil odvzet
crazy1.gif


Res velja ta 'štos' da zdravniki svojo inventuro delajo na pokopališču.