NASA: Na Marsu je tekoča voda

I

Izbrisan uporabnik #9334

... zadnji stavek mi dela težave.
tongue-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.911
3.939
113
50 cSv je letna doza ki jo lahko prejme astronavt v zemeljski orbiti (ISS recimo).

Za pot na mars bi prejeli v 30h mesecih (6 tja + 18 na marsu + 6 nazaj) 114cSV ali normirano na leto po celi misiji bi prejeli 46cSv/leto kar je pod mejo za astronavte v orbiti.

Vse napisano velja za solarni minimum, torej v času ko sonce seva manj radiacije. Sončevi minimumi/maximumu so dokaj predvidljivi tako da se da to upoštevat pri planiranju poti. Če pride do nenadnega sončevega izbuha je pa lahko jeba ker se doza lahko poviša zelo hitro (v času minimuma do sedaj ni bilo poznanih večjih izbuhov oz. so minimumi dokaj predvidljivi).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

cSv je verjetno centisilvert ali tako nekako. Sevanje hitrih delcev, pod gama žarčenjem. Zavaruješ se z oklepom iz vode.

Ali to drži?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Če mi ne verjameš,uporabi teleskop,daljnogled ali digitalca z zmogljivimo zoomom,pa boš videl,da v jasnem in čistem ozračju ladjo (jadrnico,otok,pomol...) vedno vidiš CELOTNO,ne glede na oddaljenost...kar je možno samo na ravni površini in popolnoma nemogoče,če bi živeli na krogli! Primer tega si lahko pogledaš na spodnjem posnetku:
Lažeš kot pes(ok predvidevam tudi, da si zabit kot žebelj)

Resnica boli,a ne?
grims-1.gif

Še enkrat hvala za kompliment
smirk-1.gif

Greva preverit na morje,pa ti dokažem,da drži kar sem napisal? Stava 100 eur? Ali mogoče 200...ali 300? Aja,to pa ti,za vsak slučaj,raje nebi,a ne?...se mi je zdelo
priden.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.435
-8.400
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Če mi ne verjameš,uporabi teleskop,daljnogled ali digitalca z zmogljivimo zoomom,pa boš videl,da v jasnem in čistem ozračju ladjo (jadrnico,otok,pomol...) vedno vidiš CELOTNO,ne glede na oddaljenost...kar je možno samo na ravni površini in popolnoma nemogoče,če bi živeli na krogli! Primer tega si lahko pogledaš na spodnjem posnetku:
Lažeš kot pes(ok predvidevam tudi, da si zabit kot žebelj)

Resnica boli,a ne?
grims-1.gif

Še enkrat hvala za kompliment
smirk-1.gif

Greva preverit na morje,pa ti dokažem,da drži kar sem napisal? Stava 100 eur? Ali mogoče 200...ali 300? Aja,to pa ti,za vsak slučaj,raje nebi,a ne?...se mi je zdelo
priden.gif
Ni problema, samo povej kdaj. Pa za take malenkostne vsote ne bom nikamor hodil, zmenva se za miljonček. Še prej pa se jasno pogodba overi pri notarju, da ne bo kakšnih izgovorov.

P.S. Zakaj pa na vidiš recimo z obale Istre do Italije. Ko se povzpeš na kak lokalni hribček pa komot. Hitro razmisli
evil.gif
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.443
96
48
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
cSv je verjetno centisilvert ali tako nekako. Sevanje hitrih delcev, pod gama žarčenjem. Zavaruješ se z oklepom iz vode.

Ali to drži?

Drži.
Uporablja se tudi svinec in beton pred gama sevanjem in x-žarki.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.832
9.534
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Če mi ne verjameš,uporabi teleskop,daljnogled ali digitalca z zmogljivimo zoomom,pa boš videl,da v jasnem in čistem ozračju ladjo (jadrnico,otok,pomol...) vedno vidiš CELOTNO,ne glede na oddaljenost...kar je možno samo na ravni površini in popolnoma nemogoče,če bi živeli na krogli! Primer tega si lahko pogledaš na spodnjem posnetku:
Lažeš kot pes(ok predvidevam tudi, da si zabit kot žebelj)

"Go stand on the beach in San Francisco,CA with a telescope......and show me Hawaii."
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.131
5.275
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Jadrnico si kdaj že opazoval, kako postopoma izginja za obzorjem, najprej trup, nato počasi še jadro? Kako F.E.T. to razloži?

V resnici nikakor ne izginja,ampak se ti samo tako zdi,ker jadrnica postaja z oddaljevanjem vedno manjša,ampak v resnici nikoli ne izgine! Če mi ne verjameš,uporabi teleskop,daljnogled ali digitalca z zmogljivimo zoomom,pa boš videl,da v jasnem in čistem ozračju ladjo (jadrnico,otok,pomol...) vedno vidiš CELOTNO,ne glede na oddaljenost...kar je možno samo na ravni površini in popolnoma nemogoče,če bi živeli na krogli! Primer tega si lahko pogledaš na spodnjem posnetku:
https://www.youtube.com/watch?v=VFhhCYYkILw
Seveda ljudlje potem rečejo: "ukrivljenosti se ne vidi,ker je Zemlja tako ogromna!"
Res? Gremo računat...
Ukrivljenost bi se morala videti že na relativno kratkih razdaljah! Matematika ne laže: po izračunu sferne geometrije (če bi bila Zemlja krogla z obsegom 40.000 km) bi bil padec vidnega horizonta 10 metrov (na razdalji 11,3 km), 20 metrov (na razdalji 16 km), 30 metrov (na razdalji 19,6 km), 50 metrov (na razdalji 25,3 km),itd... Torej ladjo,visoko 20 metrov,nebi bilo več možno videti na oddaljenosti 16 kilometrov od obale (v resnici jo s teleskopom vedno vidimo celotno,tudi na daljših razdaljah!)

Jao jao... in si že kdaj šel na morje in opazoval s teleskopom? Pri vsem povedanem dvomim, da ti lahko sploh oceniš razdaljo koliko je 20 kolimetrov, koliko je 50 in koliko 100, brez da ti nekdo iz oddaljenega objekta sporoči lokacijo (stopinj zemljepisne širine in dolžine).

Že dolgo mornarji vedo da se celotni trup ladje vidi do nekje 12 navtičnih milj. Potem začne trup izginjat. Zopet to velja za nižja plovila, jadrnice ipd. Kapetanu potniške ali tovorne ladje je ta razdalja daljša za večkrat, ker so kabine lahko 20 do 30 metrov nad površjem morja.

Tukaj me ne boš učil, sem preveč dni preživel na plovilih na morju... Sicer pa grem malo brat tvoje poste v drugih temah, da vidim če tudi drugje trolaš, ali pa se tukaj le zajebavaš z nami.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.131
5.275
113
Šarki:

Vidim da res ne trolaš. Že v temi o GPS sprejemniki si prepričan da GPS deluje preko zemeljskih postaj
bonk.gif


Niti GPS niti GPRS,vse poteka preko zemeljsko baziranih postaj (kar je tudi najbolj logično in tehnično smiselno),preko satelitov pa samo v domišljiji NASE in ostalih vesoljskih agencij... Ampak OK,nima veze,tema ni o tem,ampak o najbolj kvalitetnem GSP sprejemniku,naj se v tem smislu nadaljuje!
stupid-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Khmm, ... jaz se pa sprašujem ob vsem tem tule gor, zakaj vraga se je Jurij Vega zajebaval s tistimi ... khmm, logaritmičnimi jajci, če je pa več kot očitno, da ptičji drek pade iz neba točno navpično.
crazy1.gif


Tudi to je nek dokaz, kajne, da je zemlja ravna.
cheer.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Ne morem verjet, da res debatiramo, ali je Zemlja okrogla, a naj bo. Video:


Luna in sonce so pa po F.E.T. ploščati diski, ki nam vedno kažejo isto stran?

Priporočam, da se držiš bolj verljivih konspirativnih teorij, kot je ta, da nismo nikoli bili na Luni, da nam vladajo reptilijanci ipd.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Ne morem verjet, da res debatiramo, ali je Zemlja okrogla, a naj bo. Video:

Fake video!! Tako v resnici nikoli ne vidimo oddaljenih objektov na vodi!!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.790
14.584
113
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Če mi ne verjameš,uporabi teleskop,daljnogled ali digitalca z zmogljivimo zoomom,pa boš videl,da v jasnem in čistem ozračju ladjo (jadrnico,otok,pomol...) vedno vidiš CELOTNO,ne glede na oddaljenost...kar je možno samo na ravni površini in popolnoma nemogoče,če bi živeli na krogli! Primer tega si lahko pogledaš na spodnjem posnetku:
Lažeš kot pes(ok predvidevam tudi, da si zabit kot žebelj)

fenomenaln troll je

Itak. Jaz se mu režim že od začetka, eni pa dejansko verjamejo, da tip dejansko misli, da je Zemlja ravna
aplauz.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.115
3.590
113
Marlbor
Znotraj našega sistema je Zemlja morda okrogla. Ko stopiš iz našega sistema, vidiš da je Zemlja v resnici ravna. Premice so v resnici krožnice, ker ni mogoče ne v teoriji ne v praksi, da bi premica potekala v neskončnost, kar pomeni lahko le to, da je v resnici krožnica ...
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Če pogledaš komentarje pod YT videom, še zdaleč ni edini. Vsi ne trollajo. Navsezadnje me je tudi privat kontaktiral, da mi lahko dokaže, da je Zemlja ravna.

SHARK1: Ko sem še kot otrok, brez teleskopa, gledal jadrnico, kako izginja na enak način, sem pa gledal kaj? Hologram?
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Šarki:

Vidim da res ne trolaš. Že v temi o GPS sprejemniki si prepričan da GPS deluje preko zemeljskih postaj
bonk.gif

Zakaj bi trolal,s kakšnim namenom?
Sateliti pač ne obstajajo! GPS za svoje delovanje ne potrebuje satelitov (ki pač ne obstajajo in so le del velike prevare o obliki Zemlje...to je napisal nekaj postov nazaj že Capl,ki ga imate verjetno prav tako za norega...),vse to gre preko zemeljskih baznih postaj in oddajnikov...določitev položaja se lahko natančno ugotovi s pomočjo triangulacije:

https://www.youtube.com/watch?v=d29p9nxhyyY
https://www.youtube.com/watch?v=rAaEOyaPr5k
https://www.youtube.com/watch?v=nQ8BBvP3GyU
https://www.youtube.com/watch?v=CCts6dtyhjw
https://www.youtube.com/watch?v=QngryUa930g
https://www.youtube.com/watch?v=RNHnU48E-MI