Napetost v Ukrajini - Krimu

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
stalin sploh ni bil rus ampak gruzijec. tam blizu potija se je rodil.

glede krima pa to http://www.siol.net/novice/svet/2014/02/krim_zgodovina.aspx krim je bil ruski in ni čudno da bi ga radi nazaj. tako bi mogel janša narediti s savudrijo 91 pa je gladko izdal narod.

glede cerkve pa... ja saj oni niso nič krivi oni se lahko distancirajo od zločino ki so jih menda osamezniki storili v njihovem imenu... to da so bili posamezniki zelo pobožni in so potem cerkvi pošiljali lepa darilca ki jih je seveda sprejela pač ne igra pomena...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Vsekakor je naredila manj škode kot rdeči, sicer pa take poznam kot si ti, še svoje bi izdal!
Pa drugič odgovori kar se tiče teme, razen če si nesposoben!

tebe pa so pravljice čisto zmedle

RKC & co so iztrebili cele narode, zasužnjili pol sveta, uničili praktično vse stare kulture in ti praviš, da so naredili manj škode.
bonk.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik skala pravi:

glede cerkve pa... ja saj oni niso nič krivi oni se lahko distancirajo od zločino ki so jih menda osamezniki storili v njihovem imenu... to da so bili posamezniki zelo pobožni in so potem cerkvi pošiljali lepa darilca ki jih je seveda sprejela pač ne igra pomena...
cerkev je kriva
če se ne motim so to celo priznali in se opravičili
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
opravičili so se za kaj? 1% tistega? ne mislim 2. sv vojne. sem imel starejše reči v mislih.
 

vandrovec

Pripravnik
19. jan 2014
672
11
18
Bravo, že greste proti novemu zaklepu!
aplauz.gif


Saj človek ne ve, če bi še zgubljal čas in kaj pisal sem...

Glasovanje v Ukrajini:

abgeor1.jpg


d1893-zweihc3a4ndeabstimmung.jpg


jazenj1.jpg


vir

Še malo zgodovine:

Citat:
"Snaga Rusije može biti potkopana samo ako se od nje odvoji Ukrajina.
Oni koji žele to da urade, ne samo da ih moraju odvojiti, veæ Ukrajinu
moraju suprotstaviti Rusiji, zakrviti dva dela jednog naroda i gledati
kako brat ubija brata. Da bi to ostvarili potrebno je pronaæi i odgojiti
izdajnike među nacionalom elitom i uz pomoæ njih
izmeniti samosvest
jednog dela velikog naroda do takvog nivoa da mrze sve rusko, da mrze
svoj rod, a da to ni ne znaju. Ostalo æe učiniti vreme."

Oto fon Bizmark (1815-1898) - nemački kancelar.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ksz...

smešno je, da se nekaj podtika američanom, kako da so oni vsega krivi...

kdor malo bolje pozna zgodovino, mu je jasno, da so se rusi že davno pred 2014 šli agresivno ekspanzijo, če pogledamo samo manj kot stoletje nazaj...baltske države - litva, latvija, estonija, finska (ana tuki so zihr imeli ameri prste vmes), napad na poljsko skupaj z nacističnim zaveznikom Hitlerjem, Čehoslovaška, Madžarska, še po informbiro sporu so se ruski tanki malo vozili po recimo prekmurju...pa po kavkazu rusi tudi niso nič harali, kajne?
 

dodaske

Pripravnik
18. apr 2013
928
0
16
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
ksz...

smešno je, da se nekaj podtika američanom, kako da so oni vsega krivi...

kdor malo bolje pozna zgodovino, mu je jasno, da so se rusi že davno pred 2014 šli agresivno ekspanzijo, če pogledamo samo manj kot stoletje nazaj...baltske države - litva, latvija, estonija, finska (ana tuki so zihr imeli ameri prste vmes), napad na poljsko skupaj z nacističnim zaveznikom Hitlerjem, Čehoslovaška, Madžarska, še po informbiro sporu so se ruski tanki malo vozili po recimo prekmurju...pa po kavkazu rusi tudi niso nič harali, kajne?


Seveda...Tudi WWI pa WWII sta bile v bistvu Ruski (SZ) imperializem....Kako posplošeno...No da bo jasno...Stalinova dejanja vsekakor terjajo grajo in kritiko. Če pa mene vprašaš...so bila Idiotska ali bolje prikladna(odvisno od teorije)

Dejmo pogledat to obdobje po učinku...


WWI - Oslabitev Britanskega , Otomanskega imperija, Padec Nemškega, Austroogrskega, Ruskega cesarstva.--Ring a bell

WWII - Padec Britanskega in Otomanskega imperija(in Japonskega), delitev Euvrope, Bipolarni svet(ZDA-SZ)

1990 - Padec SZ

ZDA edini imperij - ding ding ding ding ding ding ding


edit: 2014 Oslabitev imperija ZDA...nastanek multipolarnega sveta
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Stalinova dejanja vsekakor terjajo grajo in kritiko. Če pa mene vprašaš...so bila Idiotska ali bolje prikladna(odvisno od teorije)

Kako to misliš?
 

dodaske

Pripravnik
18. apr 2013
928
0
16
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Stalinova dejanja vsekakor terjajo grajo in kritiko. Če pa mene vprašaš...so bila Idiotska ali bolje prikladna(odvisno od teorije)

Kako to misliš?

Odvisno ali zagovarjaš teorijo, da je bil Stalin "pupet master" ali "pupet"...Stalin je nizal strateške napake eno za drugo predvsem v obdobju pakta z Nemčijo...na nek način sprovociral Hitlerja....Moje mnenje je, ne more bit en človk tolk idiota....Izgovorov je veliko, zakaj je to počel...vendar me ne prepričajo...res pa je...zdaj ne bomo vedel ali je obstajala boljša možnost(za Rusijo se razumemo)..
Cena je bila ogromna....ne samo kolk je slovanov Hitler pokuru....ampak kolk je slovanov moral Stalin likvidirat, da je pridobil/ohranil oblast.

Pupetka zagotovo....vprašanje čigava....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Ukrajina je za EU preveč mamljiva, da bi jo pustila Rusiji in ZDA. Gre za 45 mio ljudi, ki bodo, če jih EU uspe navezati nase in pripraviti, da letno zapravijo za EU blago in storitve denimo samo 100 € na prebivalca na leto, prinesla 4,5 milijarde € k rasti EU BDP. Seveda bo ta znesek krepko višji. Pristopna pomoč prinese neke izdatke za EU in ogromne priložnosti za njeno upešano gospodarstvo in veliko brezposelnost.
Mislim, da je zadaj samo denar. Nobene demokracije, bla, bla, itd... ZDA so se izredno angažirale. ZDA se v konflikt ne vključijo, če ni profita.
EU je samo začela delovati po načelih ZDA. Nove trge si je treba pridobiti z revolucijo ali neposredno vojno. To je ukrajinski konflikt. Ukrajinci sami so samo igralci velikih sil. Na končni izid nimajo vpliva. Verjetno bo Ukrajina razpadla na dva kosa in vsi bodo (bomo) imeli dovolj.
Po mojem so se o tem bolj ali manj že zmenili o razdelitvi, zato zatišje... Sledi nekaj sankcij na papirju zaradi lepšega in ščitenja zahodne politike pred lastnim prebivalstvom. Referendum o neodvisnosti Krima se ne bo nadzoroval od zunaj, da ga bo lažje zanesljivo izpeljati.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.464
113
Bluziš že s temi svojimi pupetki. Raje nehaj, če bi rad imel vsaj malo kredibilnosti.
 

dodaske

Pripravnik
18. apr 2013
928
0
16
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Bluziš že s temi svojimi pupetki. Raje nehaj, če bi rad imel vsaj malo kredibilnosti.

Ah ja...če bi recimo raje govorili o očitnih pupetkih tipa
Borut Pahor - Gitmo - photo shooting
Dimitrij Rupelj - signali ......

bi lahko sklenila kompromis ? Jst neham s Pupetki nad tvojim dojemanjem...ti mi pa vseen pustiš pupetke katerim se že krave smejejo?

Deal?
 

dodaske

Pripravnik
18. apr 2013
928
0
16
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Ukrajina je za EU preveč mamljiva, da bi jo pustila Rusiji in ZDA. Gre za 45 mio ljudi, ki bodo, če jih EU uspe navezati nase in pripraviti, da letno zapravijo za EU blago in storitve denimo samo 100 € na prebivalca na leto, prinesla 4,5 milijarde € k rasti EU BDP. Seveda bo ta znesek krepko višji. Pristopna pomoč prinese neke izdatke za EU in ogromne priložnosti za njeno upešano gospodarstvo in veliko brezposelnost.
Mislim, da je zadaj samo denar. Nobene demokracije, bla, bla, itd... ZDA so se izredno angažirale. ZDA se v konflikt ne vključijo, če ni profita.
EU je samo začela delovati po načelih ZDA. Nove trge si je treba pridobiti z revolucijo ali neposredno vojno. To je ukrajinski konflikt. Ukrajinci sami so samo igralci velikih sil. Na končni izid nimajo vpliva. Verjetno bo Ukrajina razpadla na dva kosa in vsi bodo (bomo) imeli dovolj.
Po mojem so se o tem bolj ali manj že zmenili o razdelitvi, zato zatišje... Sledi nekaj sankcij na papirju zaradi lepšega in ščitenja zahodne politike pred lastnim prebivalstvom. Referendum o neodvisnosti Krima se ne bo nadzoroval od zunaj, da ga bo lažje zanesljivo izpeljati.

Takole za primerjavo potem pa sam ugotovi kaj bi bilo res...


EU -Rusija izmenjava storitev in blaga 400 Miljard, investicije 200 Miljard
EU-Ukrajina izmenjava blaga in storitev 40 Miljard, investicije 40 Miljard

Kot sem rekel....problem so odnosi med EU in Rusijo
evil.gif


Glede "Deala" okol krima...upajmo da je tako....


Edit...pozabil še EU - ZDA izmenjava blaga in storitev 800 Miljard, investicije PAZI ZDEJ TO 3 Triljone ali 3000 Miljard!!!!!!!!!! Ja itak he he. Smrdi smrdi pa še kako smrdi....
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.464
113
Citat:
Uporabnik dodaske pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Bluziš že s temi svojimi pupetki. Raje nehaj, če bi rad imel vsaj malo kredibilnosti.

Ah ja...če bi recimo raje govorili o očitnih pupetkih tipa
Borut Pahor - Gitmo - photo shooting
Dimitrij Rupelj - signali ......

bi lahko sklenila kompromis ? Jst neham s Pupetki nad tvojim dojemanjem...ti mi pa vseen pustiš pupetke katerim se že krave smejejo?

Deal?
Preprosto nehaj z blodnjami. Upam da ti ne bo pretežko
smirk-1.gif
 

dodaske

Pripravnik
18. apr 2013
928
0
16
s pupetki lahko...niso pomembni....To kar ti misliš da so blodnje...nope....Lahko pa kar razložiš tistih tri tisoč miljard investicij na 800 miljard reale....aja...podatki so sicer zaokroženi ampak od tukaj