Napaka P2176 - OPEL ZT

heinz

Pripravnik
29. apr 2016
75
14
8
Imam težavo z OPEL Zafiro tourer C (2015) 1.4 140km (a14net motor) 70kkm, in sicer mi ob zagonu občasno napiše "Engine power reduced" in "Service ESP", prižgeta se lučke za motor in ESP.

Kitajski OBD v navezi z Torque mi pokaže napako P2176., google vrne veliko možnih vzrokov za to napako...

Napaka se očitno sama izbriše po cca 5. zagonih in se občasno zopet pojavi ob zagonu ko mašina ni več hladna. Ko napake ni prisotne se avto pelje normalno.

Imel kdo podobne težave oz ima kdo predlog za rešitev.

Hvala

LP
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
najvbrž napaka na sesalni loputi, zarad česar potem tudi ESP ne deluje
potreben je pregled čiščenje lopute in ponastavitev, pa prebrat napake v ESP (ki jih OBD ne podpira, jasno, le resna diagnostika s serijsko diagnozo ESP sistema)
 

heinz

Pripravnik
29. apr 2016
75
14
8
Ja to mi je tudi z kitajskim OBDjem uspelo ugotoviti, se mi pa zdi rahlo prezgodaj da bi pri 70kkm že bilo potrebno čiščenje.

Glede na kvaliteto zavor, bolj sumim, da je v okvari kak senzor potreben za ESP , ki je vezan preko sesalne lopute.

Bomo videli če se kdo javi z tako težavo... drugače bomo pa drug teden ko se vrnem v SLO razkopali in pogledali, saj dvomim da bi OPEL priznal napako pod podaljšanim jamstvom.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
no, si mi pa polepšal ta petek :D
obloge na sesalni loputi so normalna stvar - ti si s kitajčkom samo prebral napako po OBD standardu, ki je vezan na senzoriko motornega ECU, nič več

ker je ESP povezan tudi s sesalno loputo, da bi lahko deloval, je možno, da ti kaže napako oz nedelovanje ESP zaradi omenjene napake lopute

Internet ne bo popravil avta - bo treba na tester
če napišeš, odkod si, te lahko napotim k ustreznemu mehaniku
 

heinz

Pripravnik
29. apr 2016
75
14
8
Ja obloge zame so normalna stvari pri pri precej več letih in kilometrih.... tako pa naj bi imel težave z oblogami pri najmlajšem izmed vozil pri hiši.
Internet vem da ne bo popravil, bo pa dal smer v kateri iskati napako. Tako na tujih forumih zaslediš, da je bil vzrok za to napako od poškodovane oz. oksidirane električne povezave do defektne svečke... Sem pa iz gorenjske.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.878
5.460
113
Odvisno od zasnove lopute...oz občutljivosti. Pri enem ex avtu je bla v loputi neka mala dodatna "loputka" ki je dodatno krmilila vbrizg... Umazanija jo je samo pogledala in že je avto skakal med pospeševanjem... Smo jo pucal skoraj vsak mesec (5min dela sicer ampak vseeno)
 

heinz

Pripravnik
29. apr 2016
75
14
8
Evo malo updata

loputa je bila očiščena (bila minimalno umazana), vendar se je napaka zopet pojavila....

ima kdo razen uradnih serviserjev tester za ponovno programiranje pozicije lopute?

LP
 

heinz

Pripravnik
29. apr 2016
75
14
8
Hvala za tvoj že 3. odgovor v tej temi z katerim si ne moreš čisto nič pomagat. Dobro veš da tega nima vsak servis.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
EUROSERVIS KUCLER v LJ
ERIK PRESTOR ŠENČUR
TIPSTOP SERVIS LETALIŠKA LJ
AUTO M MEZE BLED
BOJAN JERAJ TRŽIČ
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
naj ti dajo na TEXA diagnostiki scan komplet avta, pa boste hitro videli, ali je napaka v motornem ECU v povezavi z ABS (kjer je esp)
 

heinz

Pripravnik
29. apr 2016
75
14
8
Evo priklopil na TEXA diagnostiko in poleg napake P2176 vrže ven še U0100.



Napake so bile izbrisane in loputa je bila ponovno skalibrirana vendar so se težave kmalu spet pojavile.

Kot kaže bo potrebna zamenjava lopute, saj se senzorjev ne dobi ločeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Hvala za tvoj že 3. odgovor v tej temi z katerim si ne moreš čisto nič pomagat. Dobro veš da tega nima vsak servis.
VSAK servis ima to tak da ne joči. Brez tega se lahko po jajcih praskajo od jutra do večera ali se pa grejo vulkanizerstvo. Prav rad bi videl nek servis kaj dela leta 2018 brez diagnostike.
Kot servis pa ne mislim Pepija al pa Francija ki fuša v garaži.
 

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
156
2
18
Hvala za tvoj že 4. odgovor v tej temi z katerim si ne moreš čisto nič pomagat.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Da ti dam še petega. Če za računalnikom doma sediš je res neuporabn, če se pa po malo vecji vasi zapelješ pa hitro najdeš servis. Mater ej na vsakih par km najdeš razne bosch servise, euroservise, maxx servise in pa ostale privat ki niso v verigi. Vsak od tega ima ziher bosch esi, delphi ali texa. In z vsakim od teh lahko to urediš. Ampak ja verjamem, da je lažje na forumu jamrat kot pa v okolici najdit prvi avtoservis. Če ne drugega greš do prvega adela ali gmt-ja in vprašas pubece za pultom kam je za pelat. Je res tak faking težko dandanes kaj nardit brez, da ti na furumu na pladnju postrežejo?
In že z prvim mojim odgovorom lahko rešiš problem če vklopiš vsaj malo možganov. Po drugem odgovoru pa samo se kr... ne dojame kje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Da ti dam še petega. Če za računalnikom doma sediš je res neuporabn, če se pa po malo vecji vasi zapelješ pa hitro najdeš servis. Mater ej na vsakih par km najdeš razne bosch servise, euroservise, maxx servise in pa ostale privat ki niso v verigi. Vsak od tega ima ziher bosch esi, delphi ali texa. In z vsakim od teh lahko to urediš. Ampak ja verjamem, da je lažje na forumu jamrat kot pa v okolici najdit prvi avtoservis. Če ne drugega greš do prvega adela ali gmt-ja in vprašas pubece za pultom kam je za pelat. Je res tak faking težko dandanes kaj nardit brez, da ti na furumu na pladnju postrežejo?
In že z prvim mojim odgovorom lahko rešiš problem če vklopiš vsaj malo možganov. Po drugem odgovoru pa samo se kr... ne dojame kje.
In zakaj bi se vozil v adel ali gmt pubece za pult spraševat, če vedo kdo ima diagnostiko za njegov avto? Enostavneje je na forumu vprašat, kjer obstajajo tudi pubeci, ki imajo sami to, ali pa ga pošljejo k nekomu poznanemu.