Napad na letališču Istanbul in odpoved leta

ChrisPBacon

Zelenc'
16. apr 2016
14
0
1
Živjo,

Jutri bi moral leteti iz Brnika, preko Istanbula naprej. Seveda, zaradi terorističnega napada je sedaj kaos in pri Turkish Airlines mi v tem trenutku niso znali povedati nič. Današnji jutranji let je bil npr. odpovedan.

Nisem sicer na avionu vsak dan, vseeno pa se preletel že nekaj. Edine "težave", s katerimi imam izkušnje so prestavitev leta, čakanje čez noč, bla bla, skratka, neki kratkotrajni zapleti.

Zanima me, kakšna je praksa v takšnih situacijah. Lahko letalska družba dejansko zgolj odpove let ali v večini primerov najdejo pač neko alternativo. Verjamem, da to drugo, vendar mi danes po telefonu tetka nikakor ni znala/želela tega komentirati.

Thx za info in pomoč.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Mislim, da ne boš imel težav, letališče znova obratuje.

Naj pa dodam, da sem pred tremi mesecimi v obe smeri imel povezan let naprej prek Ataturk letališča in sem se potiho pri sebi ravno tega bal, kar se je zgodilo sinoči...
frown-1.gif
 

ChrisPBacon

Zelenc'
16. apr 2016
14
0
1
Očitno bo šlo skozi brez težav, oz. je letališče normalno odprto. Thx za odgovore.

@Notranjc: Ja, midva sva imela tudi neke ugodnejše variante kart, če bi slab dan ostala v Istanbulu in sem imel prav tako pomislek. Neverjetno, kam smo prišli.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Čudi me, da v nobeni SAMOSTOJNI temi ne komentirate sam napad?
Ne dovoli Cerar, Murgle, turški veleposlanik, ISIL?
 
Nazadnje urejeno:

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Čudi me, da v nobeni SAMOSTOJNI temi ne komentirate sam napad?
Ne dovoli Cerar, Murgle, turški veleposlanik, ISIL?
Pa saj je vse v redu, letališče že obratuje, to je najpomembneje, ni bilo nič takega, pač nekaj malega mrtvih, kri so pa tudi že čez noč počistili. Business as usual, gremo dalje. Točno tako to izgleda. In edina skrb so sedaj odpovedi letov?

Tudi jaz se čudim. Je suis Istanbul? Barve zastave vemo, kakšne so?

To je zdaj koliki, peti večji teroristični napad v Evropi v manj kot letu dni?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Vsak svojec ubitih naj da 1000 dolarjev. Za 400.000 dolarjev najamejo vsaj 40 snajperistov. ki naj likvidirajo vsak po 10 muslimanov, za katere se domneva, da so za ISIL. Najbrž jih sicer ne bi spametovalo, pa vendar je treba enkrat začeti.

Ti ljudje (večina muslimanov) namreč ne razumejo stvari, ki jih in kot jih razumemo drugi, ki smo kakorkoli civilizirani.
Tem ljudem OČITNO človeško življenje pomeni manj od pohojene muhe.

Njihove svete knjige bo treba torej na napisati na novo, ali pa jim knjige - zažgati. Da ne bomo zažgani mi...

Koliko Slovencev, Evropejcev bo moralo biti ubitih, da se bomo nehali pogovarjati z ljudmi, ki se jim (skrajni primitivizem!) ne da nič dopovedati.

Ker so v srednjem veku In tudi želijo ostati v srednjem veku...
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Naj pa dodam, da sem pred tremi mesecimi v obe smeri imel povezan let naprej prek Ataturk letališča in sem se potiho pri sebi ravno tega bal, kar se je zgodilo sinoči...
frown-1.gif

V zadnjih dveh letih sem bil več kot 10x na tem letališču. V eno smer connecting dalje, nazaj grede vedno ostal v istanbulu par dni. Glede na običajno gnečo, je dobro da ni bilo žrtev več. Ker na uč na tem prvem secutiry checku vedno čaka +500 folka. Katastrofa, ki je tehnično praktično ne bi mogli preprečit
frown-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Se strinjam, pravo mravljisce... Dober Efes tocen je pa na zgornjem "floru"
wink-1.gif
, pa polnilci za gadgete pri vsaki mizi. WIFI pa s Starbucksa vlece, hehe.
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Čudi me, da v nobeni SAMOSTOJNI temi ne komentirate sam napad?
Ne dovoli Cerar, Murgle, turški veleposlanik, ISIL?

A si malo falil podforum?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Vsak svojec ubitih naj da 1000 dolarjev. Za 400.000 dolarjev najamejo vsaj 40 snajperistov. ki naj likvidirajo vsak po 10 muslimanov, za katere se domneva, da so za ISIL. Najbrž jih sicer ne bi spametovalo, pa vendar je treba enkrat začeti.

Ti ljudje (večina muslimanov) namreč ne razumejo stvari, ki jih in kot jih razumemo drugi, ki smo kakorkoli civilizirani.
Tem ljudem OČITNO človeško življenje pomeni manj od pohojene muhe.

Njihove svete knjige bo treba torej na napisati na novo, ali pa jim knjige - zažgati. Da ne bomo zažgani mi...

Koliko Slovencev, Evropejcev bo moralo biti ubitih, da se bomo nehali pogovarjati z ljudmi, ki se jim (skrajni primitivizem!) ne da nič dopovedati.

Ker so v srednjem veku In tudi želijo ostati v srednjem veku...

kaj točno imajo tvoji umotvori skupnega z odpovedjo leta?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Čudi me, da v nobeni SAMOSTOJNI temi ne komentirate sam napad?
Ne dovoli Cerar, Murgle, turški veleposlanik, ISIL?

Kaj je za komentirat?

Turčija=ISIS

V Afriki dnevno umira deca, ki nima hrane.

Ogabna pa je svetovan politika, da tega musliæevja ne izbriše iz zemljevida.

Očitno nočejo, sploh lokalni sosedje, ki kradejo nafto Siriji.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Čudi me, da v nobeni SAMOSTOJNI temi ne komentirate sam napad?
Ne dovoli Cerar, Murgle, turški veleposlanik, ISIL?


Mejduš, tebi pa nič ne uide.

Sem ravno hotel odpreti tole temo v Čveku, pa sem takoj dobil mail od Štefke, da naj se neham zajebavat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Čudi me, da v nobeni SAMOSTOJNI temi ne komentirate sam napad?
Ne dovoli Cerar, Murgle, turški veleposlanik, ISIL?

Kaj je za komentirat?

Turčija=ISIS

V Afriki dnevno umira deca, ki nima hrane.

Ogabna pa je svetovan politika, da tega musliæevja ne izbriše iz zemljevida.

Očitno nočejo, sploh lokalni sosedje, ki kradejo nafto Siriji.

ogaben je tisti ki jim prodaja orozje. ogaben je tisti ki ga proizvaja in tud tisti ki ga tako rad prime v roke in hodi po svetu vsiljevat svojo voljo.

sicee pa res faljen dorum za tako debato.
 

ChrisPBacon

Zelenc'
16. apr 2016
14
0
1
Ko sem že mislil, da lahko zaključim temo, je znova postala aktualna.

Skratka, let, na katerega se je nanašalo vprašanje je bil potem OK in prispeli smo normalno na cilj. Ker pa imava očitno neko čudno karmo, se je točno pred letom nazaj (iz Gruzije preko Istanbula domov) zgodil poskus vojaškega udara. Ta let (oz. oba, tudi povezani) je je torej dejansko bil odpovedan.

Na letališču v Gruziji totalni kaos, zato zares graje Turkish Airlinesu. Po cca 6 urah čakanj (od 3. ponoči do 9. zjutraj), sva dobila novi let, iz Tbilisija preko Moskve (tam 13 ur čakanja) v Ljubljano.

Dali nam niso nič, v teh 6 urah tudi povedal nič. Katastrofa!

Zdaj pa me zares zanima, če nama bodo dali neko odškodnino, ali pa vsaj povrnili stroške, ki sva jih imela zaradi tega (2x hotel, hrana, prevozi,...). Je že kdo imel tak primer oz. pisal pritožbo? :D
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Ti jim kar napiši. Verjetno se bodo izgovarjali na višjo silo, ampak eu sodna praksa je že odločila, da so tudi v tem primeru dolæni povrnit stroške (ni pa odškodnine).
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pa kaj rinete tja dol, ce je vse v kurcu?! *****.mater vsak dan se poroca o sranju tam dol ampak NE! Jaz bolje vem kot vsi novinarji skupaj. Kaj zdaj jamras na forumu?! Znajdi se po svoje zdaj! Pa vsi drugi so krivi samo ti ne!
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Pa kaj rinete tja dol, ce je vse v kurcu?! *****.mater vsak dan se poroca o sranju tam dol ampak NE! Jaz bolje vem kot vsi novinarji skupaj. Kaj zdaj jamras na forumu?! Znajdi se po svoje zdaj! Pa vsi drugi so krivi samo ti ne!

Slovenci res rinete/rinejo v zadnjo luknjo na naši kurčevi kugli. Ne glede na nevarnosti. Najbrž so bili tudi v tisti jami, kjer se je skrival Osama bin Laden... So spili z njim en čaj...
bonk.gif
Da so se potem lahko duvali naokrog.

Spomnimo se samo dvakratnega helikopterskega reševanja alpinista Humarja (tudi na moj račun).

In govorilo se je, da je dobro oborožena mednarodna odprava (v njej tudi nekaj Slovencev) že pred 25-imi leti v neki ljudožerski vasi naletela na dva (neoborožena) Slovenca. Na njuno srečo še nista plavala v kotlu...

Skratka, Slovenec "raziskovalec" nese peezdo čisto povsod!
bonk.gif

Ko hebe ženo in otroke, ki čakajo očka,da se vrne iz Afrike, iz Himalaje, ali iz vesolja. Če ga dočakajo...
 
Nazadnje urejeno: