Napačna izolacija vgradnja

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Živjo, zanima me nekaj glede steklene volne. Doma imam nekaj rol steklene volne, ki sem jo dobil zastonj in je uradno namenjena za stene in strope. Jaz bi pa rabil izlacijo za pode na podstrešju, da bi jo vgradil med dva trama (lesena konstrukcija) in na vse to to leseni pod. Torej je vprašanje ali se lahko vgradi izolacija, ki je namenjena za nekaj drugo ali pa ni tako pomembno?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Seveda lahko, saj ne bo obremenjena in ji je čisto vseeno če leži ali stoji? Dovolj na dolgo?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Dvomim, da je tvoja steklena volna narejena kako drugače, kot vse druge. Razlikujejo se le v gostoti, pa kakšen filc/folijo imajo lahko gor, to je pa vse. Če je tvoja za v steno, potem nima nič od tega. Lahko pa tudi slikaš napise na embalaži, če te toliko matra.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Živjo, zanima me nekaj glede steklene volne. Doma imam nekaj rol steklene volne, ki sem jo dobil zastonj in je uradno namenjena za stene in strope. Jaz bi pa rabil izlacijo za pode na podstrešju, da bi jo vgradil med dva trama (lesena konstrukcija) in na vse to to leseni pod. Torej je vprašanje ali se lahko vgradi izolacija, ki je namenjena za nekaj drugo ali pa ni tako pomembno?
Misli biti estrih, ali samo za izolacijo proti neogrevanemu prostoru?
 

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
bo estrih. na sedanja lesena tla pride nova lesena konstrukcija, vmes izolacija in na vrh OSB plošče. zgoraj bo stanovanje.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Leži lahko vsaka, če ravno ne hodiš po njej. Kar ti ne boš.
Problem je edino če montira še tako ki je samo za ležati v ostrešje pa potem skupaj pade in imaš toplotni most na vrhu strehe.
 

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
a mi pod tla priporočate nepropustno folijo ali ne? nekateri mojstri pravijo, d ane, ker mora les dihat. drugi pa pravijo, da treba dat folijo pod vso to konstrukcijo.
 

Svizec

Pripravnik
17. avg 2007
58
1
8
MB
Kot je že bilo napisano, lahko daš med trama tako mehko, kot trdo izolacijo, pomembno je edino, da je ognjevarna, kar steklena volna tudi je. Pod tla ne daj neprepustne folije, pač pa pod špirovce, saj mora ta folija biti med ogrevanim in neogrevanim prostorom in to na topli strani.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Kamena volna ima višje tališče kot steklena.

Pri "hladnem" podstrešju se da tudi folija (katera: paro prepustna ali neprepustna) in kam ?
 

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
ne razumem. kam se zdaj da filija pri neogrevanem podstrešju? na trenutno nosilno konstrukcijo in pod novo nosilno konstrukcijo? ali nad novo konstrukcijo.