Namizni računalnik za upokojenca

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Iščem namizni računalnik za upokojenca. Pogoj so naloženi slovenski windowsi.

Velikih računalniških izkušenj nima. Ima pa veselje do brskanja po spletu, predvidevam ogled kakšnih tekem na spletnem prenosu, ipd. Morda kakšen zoom. Niti ne vem, kaj bi še počel...

Kakšen predlog?

Se za recimo 400€ dobi že kaj uporabnega? Predvidevam, da bi bila kakšna Hofer varianta OK, vendar trenutno ni nič aktualnega.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.392
5.373
113
Pa mora biti namizni računalnik?

Zadnja leta se pri starejših bolje obnesejo tablice, ker z gumbom vedno pridejo na začetni zaslon in imajo aplikacije kot gumbe.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Se mi zdi, da najbolj v poštev pride namizna varianta zaradi ekrana. Uporabljal je tisti računalnik, kar je ostalo od otrok... Gor so še XPji, sedaj pa res to ne gre nikamor več, niti ne moreš vložiti...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Star monitor je se uporaben ali ne?
Kako se pa obnesejo razni mini pc katere nataknes zadaj na ekran? Na sihtu imamo enega za "brskat po spletu" in zaenkrat je ok.
Nakup na AE, BG iz evrope?
Poisces kupon v BG temi in bi ga mogoce dobil se nekaj ceneje.
Primer
[273,23€ 17% OFF]BMAX B5 Intel Core i5-5250U 8GB DDR3 256GB SSD Mini PC Dual Core 1.6GHz to 2.7GHz Desktop PC Multi-language BT4.2 Type-C Mini DP Mini Computer Mini PC & Accessories from Computers & Office on banggood
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Moj 92 letni foter ima 17" Asus prenosnik, neka budget varianta iz BB. Zaenkrat (več kot 1 leto) zadovoljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
kupiš nekaj iz refurbished-obnovljene linije za okoli 250-300€ in rešeno.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
eh, to ti še jest enega rabljenega i5 tretje generacije dam za 150 eur :) pa en monitor za nekaj eur in je zmagal. 10 ali pa sedmica čisto lepo laufa...
 
Iščem namizni računalnik za upokojenca. Pogoj so naloženi slovenski windowsi.

Velikih računalniških izkušenj nima. Ima pa veselje do brskanja po spletu, predvidevam ogled kakšnih tekem na spletnem prenosu, ipd. Morda kakšen zoom. Niti ne vem, kaj bi še počel...

Kakšen predlog?

Se za recimo 400€ dobi že kaj uporabnega? Predvidevam, da bi bila kakšna Hofer varianta OK, vendar trenutno ni nič aktualnega.

all in one...kak hp, lenovo..če se ne mudi čez kak mesec dva bodo črni petki, odpordaje
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Iščem namizni računalnik za upokojenca. Pogoj so naloženi slovenski windowsi.

Velikih računalniških izkušenj nima. Ima pa veselje do brskanja po spletu, predvidevam ogled kakšnih tekem na spletnem prenosu, ipd. Morda kakšen zoom. Niti ne vem, kaj bi še počel...

Kakšen predlog?

Se za recimo 400€ dobi že kaj uporabnega? Predvidevam, da bi bila kakšna Hofer varianta OK, vendar trenutno ni nič aktualnega.
notebook.iz Jagra bo zadetek v polno
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Hvala vsem za dosedanje odgovore. Ja, tale obnovljena zadeva zgleda tudi super. Moram pa res pogledati kako je z monitorjem, če je še uporaben, kakšne priklope omogoča in nato naprej. Morda bi bil res smiselen prenosnik, ker na vsake toliko res tudi "odpotuje"...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hvala vsem za dosedanje odgovore. Ja, tale obnovljena zadeva zgleda tudi super. Moram pa res pogledati kako je z monitorjem, če je še uporaben, kakšne priklope omogoča in nato naprej. Morda bi bil res smiselen prenosnik, ker na vsake toliko res tudi "odpotuje"...
Verjemi - edini smiseln. Dvigneš pokrov in dela kjerkoli (opcijsko stisneš on/off).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
ipad definitivno, razen če si rad 24/7 tehnična podpora.
Ipad žal nima slovenščine.
Če res samo gleda in ne piše na veliko, glasujem tudi jaz za tablico.
Najbolj enostavno je, da mu jo posodiš za 1 teden in naj ti potem pove, kaj bi hotel imeti.
Jaz bi sicer vseeno raje ipad kot Android, ampak to je na koncu nepomembno. Imam starejšo osebo, ki ne zna angleščine in brez težav uporablja ipad.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Moja starša ne znata kaj prida angleško, pa furata vsak svoj ipad brez problema.
Naredil sem jima zaznamke na vse žive slovenske strani, namestil ezdrav, viber, facebook, instagram.. ni problema.
Saj kaj dosti stika z OS itak ne rabi človek, ki ne drka nastavitve.
Smo probali hrvaško, pa jima je ang. bolj všeč.

Kamorkoli jo mahneta za dlje časa, vzameta zadeve s seboj in jima že v hotelu ali kjerkoli sta, kak mladič vpiše wifi geslo. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Fly

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Jest pa iscem prenosnik tam do 500€. Vecinima se igrajo igrice z misko, tako tablica odpade.

kaksen predlog.?