namizni račulanik - quad procesor - HP

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Mene pa zanima koliko bi istržil za namiznik računalnik, star 3 leta.
Gre za original HPjevev midi tower. Izredno lep, intel quad procesor (moram preverit mislim da 9800 al nekaj takega), 1,5 TB disk, 4Gb RAMa, dobra ločena grafična ( mislim da 1Gb, moram preveriti, vm da ima VGA, DVI ter HDMI izhod), vgrajeni čitalikartic...zraven dam oiginal HPjevo tipškovnico, miško ter 19" LCD Samsuingov ekran.

Koliko mislite da bi lahko iztržil oz. kakšna bi bila ealna cena. Računalnik je skratka res vrhunski tudi za današnje razne i3 in i5 okrnjene verzije. Sem ga uporabljal striktno za obdelavo fotografij in podobnih zadev vendar ga že eno leto praktično ne uporabljam.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Mene pa zanima koliko bi istržil za namiznik računalnik, star 3 leta.
Gre za original HPjevev midi tower. Izredno lep, intel quad procesor (moram preverit mislim da 9800 al nekaj takega), 1,5 TB disk, 4Gb RAMa, dobra ločena grafična ( mislim da 1Gb, moram preveriti, vm da ima VGA, DVI ter HDMI izhod), vgrajeni čitalikartic...zraven dam oiginal HPjevo tipškovnico, miško ter 19" LCD Samsuingov ekran.

Koliko mislite da bi lahko iztržil oz. kakšna bi bila ealna cena. Računalnik je skratka res vrhunski tudi za današnje razne i3 in i5 okrnjene verzije. Sem ga uporabljal striktno za obdelavo fotografij in podobnih zadev vendar ga že eno leto praktično ne uporabljam.

2x0€, blizje bos sel 300€ manjsa je verjetnost da bos prodal...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ja no na 300 niti ne računam..ampak z ene 250 bi bil pa že zadovljen.
Račnulanik res ni slab, sem prepričan da bi tudi marsiaktera nova igrica lepo gor tekla, samo v uporabi ni več in mi prostor odžira
smile-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Evo, za 200e gotovine ga dam. Lahko pa tudi menjem za druge elektronske gadgete
smile-1.gif
)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Koliko mislite da bi lahko iztržil oz. kakšna bi bila ealna cena. Računalnik je skratka res vrhunski tudi za današnje razne i3 in i5 okrnjene verzije. Sem ga uporabljal striktno za obdelavo fotografij in podobnih zadev vendar ga že eno leto praktično ne uporabljam.
Proc je že proti i3 zastarel kaj šele i5, prehitijo ga že najcenejši celerončki (recimo za 50€ G3220).

Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
ja no na 300 niti ne računam..ampak z ene 250 bi bil pa že zadovljen.
Račnulanik res ni slab, sem prepričan da bi tudi marsiaktera nova igrica lepo gor tekla, samo v uporabi ni več in mi prostor odžira
smile-1.gif
Grafična je zanič, pri novih igrah bi diapozitive gledal, menjava ne pride v poštev, ker je zraven še zanič 300W napajalnik, tako da bi ob menjavi grafične še tega moral menjati.

Realno ti je kišta vredna 130€, pa ekran 35€ v kompletu pa še šenkaš miško pa tipkovnico zraven, da ti kdo vzame vseskup. Tako da karkoli nad 170€ če prodaš si dobro prodal.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
redface-1.gif

Hm ja glej igric nisem nikoli igral gor. Nakup pred tremi leti tele kište je bil takrat vrhunski in konkretno hitrejši od prvotnih raznih i3, vsaj kolikor imam po spominu.
To da ekran ni nič vreden mi je kristalno jasno. Zato pa pravim, za 200€ nosi vse skupaj
smile-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Tule so te pred 3 leti malo nagnili, ker je proc q9300 izšel že 2008, torej si dejansko kupil staro serijo, se pa strinjam, da je bil takrat to boljši nakup kot takratni i3. Problem je edino, da je ta proc že dinozaver v svetu računalništva, saj je star že skoraj 6 let in ga prehitijo današnji novi najcenejši procesorji, ki imajo po vrhu še 3 leta garancije.
Najboljša rešitev bi bila, da bi ga probal po delih spravit v promet, bi se verjetno dalo dobiti nekje ampak moraš imeti potrpljenje:
proc: 60-70€
plata: 20-30€
ram: 30€
grafa: 10-15€
disk: 30€
ohišje+napajalnik: 10€
dvdpekač: 5€
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ma nimam potrplenja, niti časa. Na kišti se mi bolj kot ne nabira prah, imam še 24" IPS Dellov ekran katerega bom obdržal, tega 19" dam zraven in samo da si prostor naredim. Tako da če koga zanima ga prodam ali zamenjam. V nasprotnem primeru se mu bo pa pač še malce prah nabiral
smile-1.gif
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
saj bi še dobil kakih 200 eurov za kakega šolarja ob prepostavki, da das najmanj 6 mesecev garancije, brez garancije pa so kmalu lahko dodatni stroški, že napajalnik po 2 letih je vprašljiv kaliko še sploh deluje, če ga menjaš sam poteh je strošek okoli 40 eurov, če daš na servis najmanj 70-80, to je pač tak ko kupiš starejši dobro ohranjen avto pol pa menjaš to in ono in na koncu samo vlagaš vanj
vseno mislim, da bi moral 200 eurov z monitorjem dobiti, ker je plata vseeno malo novejša (DDR3 rami), sploh bi se plačalo kakšnemu ki ima dele doma, nov napajalnik, boljša grafa, cpu 2.5 pa tudi ni tako slab, plata pa bo še itak držala kaki 2 leti,ker je Intelova
lp