namizna struznica

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.199
2.434
113
v lokalni ostariji
zdravo

ker imam dosti malenkosti za podrejat (male zadeve... kaksni bolcncki, pusce...) bi si omislil eno malo namizno struznico... problem je ker imam napeljavo samo 1 fazno...

torej kaj bi vi priporocali, so kaksne dokaj tolk kvalitetne... kako je kaj s temi "bauXY_Z" zadevami...

seveda mora biti struznica natancna:)) vsaj na desetinko... ne da opleta ko stara baba...
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Po mojem enofazni priklop ne bi smel biti problematičen, ker se vsak motor da priključiti enofazno (le moč mu pade) - v trikot vezavi vežeš med dva priključka kondenzator (kapaciteta je odvisna od nazivne moči motorja, ki za namizno stružnico ni bogve kako visoka).
Itak pa imajo tisti Bau-bau drejponki prejkone enofazne priklope.
Lahko pa za enofazni priklop trifaznega motorja uporabiš tudi frekvenčni pretvornik (FRQ), najbolj elegantna rešitev, a žal ne najcenejša.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
torej kaj bi vi priporocali, so kaksne dokaj tolk kvalitetne... kako je kaj s temi "bauXY_Z" zadevami...

seveda mora biti struznica natancna:)) vsaj na desetinko... ne da opleta ko stara baba...

Na desetinko
cry12bpy.gif


Kaksno leto nazaj sem gledal tisto v Bau.. in Interdiskont,pa sem za mnenje vprasal se mojstra,ki je v DE 35 let drejal motorne gredi,... po njegovemu mnenju je kar OK za domaco rabo,vendar bo precej dela z nastavitvijo-odstranjevanje lufta na vodilih.paziti moras,da je ne najde vlaga saj je narejena iz hitrorjavecega materjala .Pa kaksen tolar vec za kvaliteten noz,ki pa mora biti tudi prav nabrusen in tako odpravis nezeljene vibracije.
Za kasen rotor,osovino je prav OK
wink-1.gif

Ce pa ima slucajno trifazni priklop pa rabis se kondenzator in prevezes.Ce bos imel ta problem postavi vprasanje v "elektroniko"
wink-1.gif
 

Bobek007

Drehher
22. jul 2007
303
0
16
"saj je narejena iz hitrorjavecega materjala" kakšno jeklo pa je hitrorjaveče jeklo??
crazy1.gif

Luft v vodilih boš odstrano s kajlo, katera se štela z navadnim šravfom. Če bo šel suport prenatesno lahko zariba.

Stružne nože priporočam kupovat v BTS-su. Nož s karbidno trdino držalo 20x20 okoli 5€ levi, desni, al 45 stopinjski. prav tako HSS nože, kopuj jih z 12% cobalta 10x10x200 stane okol 30€. Da bi kupo nož na ploščice se ti pa ne splača ker je vse skup predrago.(ploščice od 5 evrov naprej, 1 kos)

Če te bo pa kaj zanimalo, pa itak veš kje moraš vprašat
grin1.gif
.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.199
2.434
113
v lokalni ostariji
hotel je povedati da zadeva hitro rjavi ker je nekvalitetno jeklo s slabo zascito...

kole ravno ne bom drejal... ampak fejst precizne zadeve pa tudi ne (ceprav nikoli se ne ve...)... najbolje bi bilo ce bi lahko spravil natancnost na tisocinko:) ampak to so pobozne zelje pri taki struznici...


aja mimogrede a ta jajcka iz bauXYZ imajo moznost rezanja navojev?
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
baumax in merkur variante po moje odpadejo. tisto je za igranje, ti pa pišeš da imaš dosti malih zadev za narediti, ki naj bi bile dokaj natančno izdelane.

moje osebno mnenje gre tej stružnici:
http://www.emco.at/emcomat_14d.php?changelang=en
omenjena zadeva je skoraj profesionalna, natančna, trpežna,... in v primeru prodaje takoj najde kupca!

mogoče se splača pogledati v salomon, včasih se prodaja kaj dobrega. je pa veliko povpraševanje po teh zadevah.
jaz sem enkrat prodajal opremo neke tovarne v stečaju in najprej sem prodal ravno vse te male stružnice z opremo vred.

l.p.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik Bobek007 pravi:
"

Stružne nože priporočam kupovat v BTS-su. Nož s karbidno trdino držalo 20x20 okoli 5€ levi, desni, al 45 stopinjski. prav tako HSS nože, kopuj jih z 12% cobalta 10x10x200 stane okol 30€. Da bi kupo nož na ploščice se ti pa ne splača ker je vse skup predrago.(ploščice od 5 evrov naprej, 1 kos)

Če te bo pa kaj zanimalo, pa itak veš kje moraš vprašat
grin1.gif
.

A ti v BTS-u delaš ko jih tako forsiraš?
cool-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.199
2.434
113
v lokalni ostariji
bts je na zalost res sinonim za kvaliteto...

jih ni veliko v lj ki imajo tako kvalitetno orodje...


ampak nazaj k topic-ku...


ps: kako nej iz 220V napravim 380:))) dekca je nekaj pisal o temu...
 

Bobek007

Drehher
22. jul 2007
303
0
16
Ne.
Sem strugar drugače po poklici, drugače se pa večina orodja kopuje pr njih. Ker so glede kvalitete, cene in dostave ugodni.

So pa lahko tud dragi, katerega orodja ne držijo na zalogi. Naprimer ko smo kupovali navojni sveder M27levi, stal 80k SIT drugega smo pa kupili iz podjetja FRIDRO za 20k al 30k SIT.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik Bobek007 pravi:
Ne.
Sem strugar drugače po poklici, drugače se pa večina orodja kopuje pr njih. Ker so glede kvalitete, cene in dostave ugodni.

So pa lahko tud dragi, katerega orodja ne držijo na zalogi. Naprimer ko smo kupovali navojni sveder M27levi, stal 80k SIT drugega smo pa kupili iz podjetja FRIDRO za 20k al 30k SIT.

Verjetno je kakšen Iscar še cenejsi, vsaj na začetku
smile-1.gif


Druagče pa nič slabega o BTS-u, se mi zdi da je še ene bolj fer igralcev na trgu
cool-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ps: kako nej iz 220V napravim 380:))) dekca je nekaj pisal o temu...
En način so ti že podali, drugi pa je FRQ (frekvenčni pretvornik), ki iz enofaznega vhoda ustvari trifazni izhod za pogon elektromotorja, s tem, da imaš možnost regulacije obratov, navora, mehkega starta itd. En primer je tukaj (klik) (na strani 11 je shema priklopa), obstaja pa kar nekaj firm, ki to delajo, tudi npr Mitsubishi, ki ga prodajajo na Brnčičevi (ime štacune sem žal pozabil, je pa v istem objektu, kot gostilna Farao od Ðonija Novaka, le da v 1. štuku - če se ne motim), stane pa od cca 100€ na gor (odvisno od moči in zmogljivosti).