naložbeno življ. zavar. -> DA ali NE?

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Je to OK zadeva al bolj lari fari?

Eno že imam pri Triglavu, zdaj razmišljam o še enem pri ZM. Gre za naložbe v čisto druge sklade.
Vlaganje bi bilo mesečno in za 25 let, začetna zavarovalna vsota je 15k €. Itak sem pa mislil vlagati direkt v te iste sklade, ki jih ponuja ta polica, samo da sem tu še zavarovan.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
NZZ je prav poseben produkt, ki zahteva konkreten razmislek. Glede na to, da podpišeš pogodbo za 20, 30 let. Jaz imam NZZ samo zato, da v primeru moje smrti ne bo kdo drug plačeval moje pufe (stanovanjski problem). Za varčevanje pa obstajajo skladi. Ne rabiš "pomoči" zavarovalnice pri tem.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Je ok na dolgi rok, ampak jaz vem, da ne bi šla na več kot 15 let.
To mi je sploh priporočljivo za vse, ki imajo kredite, v primeru smrti pokriješ
kredit.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
ksz

Za ljudi, ki ne želijo varčevati (včasih tudi ne morejo) a imajo določena bremena nad seboj je tudi tako zavarovanje odlično.



KLIK
v pdf-ju
331221-1a.jpg
 

Priponke

  • 331221-1a.jpg
    331221-1a.jpg
    85,9 KB · Ogledi: 245

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Potem praviš, da je za varčevanje bolje vlagati v sklade kot vzeti NZZ?

Je potem razlika, če imaš NZZ, ki vlaga v sklad A in B, bi pa tudi sam drugače vložil denar v sklad A in B. Pri NZZ si vsaj že zavarovan zraven. Ni potem NZZ bolje? Al je kje "caka"?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Verjetno je fora v tem, da moraš pri NZZ pač se vezat na določeno dobo. V sklade kot sklade pa lahko daješ kolikor ti paše.

Sam imam tudi NZZ (ne pri triglavu), tisti denar gre v 3 sklade..V kratkem se obeta menjava skladov
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
Verjetno je fora v tem, da moraš pri NZZ pač se vezat na določeno dobo. V sklade kot sklade pa lahko daješ kolikor ti paše.

ni nujno, je to čist odvisno od produkta in pogojev zavarovalnice. pri Generaliju recimo sklenjena doba pogodbe vpliva samo na višino zavarovalne vsote v primeru smrti
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Je potem razlika, če imaš NZZ, ki vlaga v sklad A in B, bi pa tudi sam drugače vložil denar v sklad A in B. Pri NZZ si vsaj že zavarovan zraven. Ni potem NZZ bolje? Al je kje "caka"?
Ni cake.

Zavarovalnica pobere par procentov od tvojega vložka. Česar ni, če vlagaš direkt v sklad.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Potem praviš, da je za varčevanje bolje vlagati v sklade kot vzeti NZZ?

Je potem razlika, če imaš NZZ, ki vlaga v sklad A in B, bi pa tudi sam drugače vložil denar v sklad A in B. Pri NZZ si vsaj že zavarovan zraven. Ni potem NZZ bolje? Al je kje "caka"?

Najprej se par stvari vprašaj:

a) ali želiš biti življenjsko zavarovan? (to pomeni, da če npr. umreš, ali želiš, da tvoja familija dobi neko finančno pomoč?)
b) ali želiš samo vlagati denar in te zavarovanje ne zanima, ker itak nimaš familije?
c) ali želiš tvegati pri tem vlaganju (ker imaš itak malo in pri majhnih cifrah nikamor ne prideš, če si konzervativen)
d) ne želiš tvegati?

Ko si boš odgovoril na ta vprašanja, boš vedel, kam denar dat.
 

B81

22. jul 2007
34.540
8.982
113
Na ta vprašanja si je že odgovoril, ko je prvič sklenil NŽZ.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Želim v bistvu čim več za čim manj
tongue-1.gif


Nekaj vlagam direktno v sklade, nekaj v materiale, rad pa bi tudi imel korist (če obstaja) še na kakšen drugačen način, da bom imel kaj, ko bom star. Pokojnin vemo, da ne bo veliko. S 300€ mesečno se ne bo dalo preživeti
crazy1.gif


Pri NZZ pravijo, da bo čez xy let (30 npr.) toliko in toliko več €, kot če jih dajem vsak mesec v "nogavico"
cool-1.gif
.. Pa me kot laika tudi to privlači .. al sem naiven? Po eni strani mi je OK, ker mi ni treba dati enkrat veliko vsoto, ampak vsak mesec po malem.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz vsak mesec kupim kak zlatnik in srebrnik pa je. Neobdavčeno, neizsledljivo, samo moje, unovčljivo v vsakem trenutku.

Ne pa te 'naložbene' zadeve, kjer imaš na koncu manj kot na začetku.

Naj se javi kdo, ki je s tem dejansko kaj profitiral. Meni vsi pojejo ene žalostinke o tem.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
vsi pojejo žalostinke o tem....

to so itaq dolgoročne naložbe, katerih čas pač še ni pretekel, tko da kkšnih pametnih rezultatov še ni možno videt, v cca. 2 letih pa tud ne boš nič pametnega vn potegnu (kkšni se za to odločijo, pol pa po parih letih izstopijo, ker se jim ne da več ukvarjat s tem, valda da pol ni dobrih rezultatov). starejše naložbe pa tukaj tudi ne štejejo, ker so bili podobni produkti od par (5, 10, ..) let nazaj kr dost drugačni...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Leta 2002 sem kupil delnice KRKE, po 40.000 sit, kdo je ustvaril večji profit?
Vmes je bila tudi cepitev 1:10, tako da lahko na današnji kurz primerjava s 4.000 sit nakupnim ( 16,69 evra ), današnji tečaj je pa 100,27 evra.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Pri zlatnikih in srebrnikih si že kaj profitiral? Koliko?

Kaj pa to tebe briga ?

Lahko pa povem da sem začel kupovati kovine dve leti nazaj, pa si poglej grafe.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Take ozkogledne ljudi ki kracajo po forumih pa res ne potrebujemo. Poglej grafe VS ki se trzijo pri nas vec kot pet let in bos kaj hitro nehal klobasat.