Naložbe, vzajemni skladi...

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Enkrat sem crypto shortal z leveragom.... ene 3 dni sem bil prezgodaj in seveda sem bil likvidiran. Nikol več....

Drugače sem en folk včasih sledil, ki so samo od teh čipov diskutiral in potem ko je nvidia eksplodirala je bilo največje presenečenje.

1709923534793.png
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.003
113
Celje
Obišči stran
A mas trr pri njih? Iban pa to? Ce ja bi jaz prijavil, ce ne pa ne.
iz Reddita:
"Trade Republic IBAN še vedno ni plačilni račun in v skladu z zakonodajo ga ni potrebno prijaviti. Medtem, ko Revolut IBAN je plačilni in ga je potrebno prijaviti."

Iz Bloombergadria:
Furs poudarja, da je ključno vprašanje, ali ima račun, ki je odprt pri banki ali hranilnici druge države članice EU, lastnosti, ki jih imajo transakcijski računi v Sloveniji, torej ali so namenjeni izvrševanju plačilnih transakcij in drugim namenom, povezanim z opravljanjem bančnih storitev. Pa tudi, ali je Trade Republic ponudnik plačilnih storitev.

"Iz trenutno javno dostopnih podatkov ni razvidno, da so bančni računi, ki jih posamezniki lahko odpirajo pri Trade Republic, namenjeni izvrševanju plačilnih transakcij in drugim namenom, povezanim z opravljanjem bančnih storitev, kot velja za transakcijske račune, odprte pri bankah ali podružnicah bank držav članic v Sloveniji. Prav tako iz trenutno javno dostopnih podatkov ni razvidno, da je Trade Republic ponudnik plačilnih storitev," menijo na Fursu.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Tako bi razmisljal tudi jaz, vlagateljski teleban, ki sem ter tja prebere kaksno tech novico.

Katere od neo trading platform pa omogocajo shortanje? Imam ta ajnfoh Trade Republic, tam se tovrstnih stosev ne mores it.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
kzs

Kot vidim, je za nas na tej strani Alp ponudba online brokerjev še vedno kar omejena. TR, IBKR in mogoče še kak Trading 212 in je to to? Scalable, ING ipd. niso na voljo?