:: Nakup traktorja ::

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Za pluženje še predobro, bo tam 60-70 KS čisto zadosti
smile-1.gif
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Mal vas je zaneslo, možakar je najprej mislil kupit snežno frezo, zdaj pa razmišlja da bi tudi malo po vinogradu pomulčal in malo večji vrt zoral. Za to ne rabi 100km traktorjev.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Same delfino navedenega v temi odsvetujem , to ne gre nikamo še posebaj če je mokro , kaj šele sneg , ga ima sosed ima manjšo kmetijo , in se vedno ko orje vgrezne v zemlo še posebaj če je kakšen klanec , kaj šele sneg!. Za poseuhem ja po mokerm pa no go . Sicer pa je res škoda našega truda in pisanja o primernem traktorju zanj ,ker kot vidite ni odziva.
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Za traktorje gledaj tudi na http://kmetijskioglasnik.si/Adv/Tractor/ - je pa res, da je večina traktorjev tudi na bolha in avto.net.

Tudi sam sem pozimi dosti gledal za takšnimi traktorji. Meni bi bilo pomembno, da je traktor bolj majhen, saj se da tudi z majhnimi traktorji obdelat vinograd, travnik in pozimi splužit sneg - za lastne potrebe torej.

Jaz sem si najbolj zapomnil traktorje Kubota, nekaj podobnega kot na tem linku: http://kmetijskioglasnik.si/Adv/UserAdvertisementTractorDetail/46763

To so dvoriščni traktorji, ki so majhni in se da z njimi plužit sneg, pokosit travo, sfrezat vrt ali majhno njivo ipd. Edino cene so kar zasoljene, sem pa videl nekaj oglasov, kjer za 10000 eur dobiš poleg traktorja tudi nekaj priključkov (npr.: oglas zgoraj očitno zraven da tudi koso in ostalo, pozimi pa sem videl za 9800 eur podoben traktor s plugom (ki se ga da premikat levo-desno gor-dol iz kabine ter posipalec za sol)).

Če boš našel še kaj podobnega, prilepi link sem v to temo.

Ajde, lepo se imejte
 

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Dragi prjatli, berem berem... ;-)

En od uporabnikov je napisal ANTONIO CARRARO 4x4... tudi tale mi je padel zelo v oci... cena je nekje 8000 eur rabljen. Nisko tezisce, tezak traktor med 1.500 kg in 2.000 kg, kot veliki brati. Med 40KS in 60KS.

Jaz nebi imel prevelik trakotr, saj ga nimam kam parkirati in tale stajer mi ne pride v postev. Pa se v sadovnjak ne morem z njim.

Racunam, da bi 50KS moj trakotr moral imeti. Pa tudi nad 1.5T tezak.

-----------

Se spomnete traktorjev UT in EUROPARD, pred casom jih je bilo polno novih na AVTO.NET, sedaj ni ne duha ne sluha o njih.
 

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Citat:
Uporabnik sygicz pravi:
Same delfino navedenega v temi odsvetujem , to ne gre nikamo še posebaj če je mokro , kaj šele sneg , ga ima sosed ima manjšo kmetijo , in se vedno ko orje vgrezne v zemlo še posebaj če je kakšen klanec , kaj šele sneg!. Za poseuhem ja po mokerm pa no go . Sicer pa je res škoda našega truda in pisanja o primernem traktorju zanj ,ker kot vidite ni odziva.

Kateri trakotr si imel v mislih oz. katerega ima tvoj sosed?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik sygicz pravi:
Same delfino navedenega v temi odsvetujem , to ne gre nikamo še posebaj če je mokro , kaj šele sneg , ga ima sosed ima manjšo kmetijo , in se vedno ko orje vgrezne v zemlo še posebaj če je kakšen klanec , kaj šele sneg!. Za poseuhem ja po mokerm pa no go . Sicer pa je res škoda našega truda in pisanja o primernem traktorju zanj ,ker kot vidite ni odziva.

Ne vem kakšnega samija ima tvoj sosed, vendar ne gre posploševati. Mi imamo samija (45KM) starega ko zemla in seveda 4x4 pogon. Poleg 4x4 lamburginija (60KM) še nisem kje obstal. Najraje ga vozim po hosti za štrafanje. Majhen, okreten, pogon na vse štiri in zvitlaš skup in potegneš polno naložen tudi po izrednih strminah (kmetija na vrhu 650m hriba). Za zimo imamo ketne za lamburginija zato sami ostaja v garaži.
 

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Pa se tole... zdej nastevate mi zelo stare traktorje... tukaj, ce zelis kaj dobrega najti moras imeti sreco in zivce. PA povrh se menjat kako hidravlicno pumbo. Ne zelim traktorja na hofu, iz katerega curlja olje.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Border ti si rekel da hočeš traktor za sadovnjak. Torej rabiš tako kot si ugotovil z nizkim težiščem in okretnega. Jaz ti še priporočam 4x4. To so pač sadjarsko vinogradniški. Tukaj v tem segmentu lahko pogledaš še kakega goldonija. Če hočeš kabino glej kakega new hollanda.
Razlika med sadjarsko vinogradniškimi in ostalimi je v tem da so ostali zelo široki.
Tako na uč majhen maš Antonio Carraro, Goldoni, s kabino pa New holland, Deutz Fahr,..
 

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Alijen ja nekaj manjsega bi rabil, kot sem zapisal v prvem postu, pa okol 50KM, 4x4, nad 1.5T. Pa dalhko kaj slpluzim pozimi, zorjem spomladi, zmulcam in pokosim ter s platojem pripeljem drva iz hoste.

Novi Deutz Fahr 3cilindri, kabina, mitcibusi motor, novi, 24.000eur. Pa vrjetno bi dali se 15% popusta. ;-)
 

border

Pripravnik
9. apr 2008
222
0
16
Gledal sem Deutz Fahr TORPEDO 55A... nekaj je dobro ohranjenih in stane okoli 6.000 eur.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Če je to to, kar jaz poznam, potem bejži stran. Najboljša stvar je motor, vse ostalo pa - zavore slabe, okreten slabo, spredaj prelahek. Skratka za moje pojme ne najbolj primeren traktor. Mogoče da so 4x4 modeli kaj boljši, čeprav dvomim. Naj pove nekdo ki ga ima.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Nevem pa tudi če ga potrebuje samo občasno . Če dobi za tak denar boljši traktor kot pa te kultivatorje nevem zakaj ne , razen če ima problem z prostorom za traktor oziroma ,da mora biti tako ozek da pride skozi , nasad kap pa vem.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Pojdi tega pogledat, sicer je videti prebarvan, poglej notranjost, lufte, menjalnik, deli ne bodo problem, je okreten, majhen, dovolj močan za 10 col plug. Ne kupuj neke stare nesnage, ker slej ko prej se bodo pojavili problemi z rezervnimi deli, če ne drugo bodo postali dragi ko žafran...Sicer je cena malo višja, ampak sje tudi letnik dokaj soliden.
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7142501
 
Nazadnje urejeno: