Nakup testnega motorja

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.349
151
63
37
Živjo!
Kako je z nakupom testnega motorja? Ima kdo izkušnje? Motor ima 500km, je pa 1500EUR cenejši kot nov. Testiran je bil v tovarni, ne v avtohiši kjer se prodaja. A jih tam stestirajo do onemoglosti?

p.s. sem mislil da bojo v tej krizi prodajalci malo bolj fleksibilni kar se tiče popustov... Edino 10% popust pri dodatni opremi se da dobit.
rolleyes-1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Živjo!
Kako je z nakupom testnega motorja? Ima kdo izkušnje? Motor ima 500km, je pa 1500EUR cenejši kot nov. Testiran je bil v tovarni, ne v avtohiši kjer se prodaja. A jih tam stestirajo do onemoglosti?

p.s. sem mislil da bojo v tej krizi prodajalci malo bolj fleksibilni kar se tiče popustov... Edino 10% popust pri dodatni opremi se da dobit.
rolleyes-1.gif

Za kateri motor se to zanimaš?

Za moje pojme, pri testnih v avtohišah je tako, da skoraj vsak ki ga testira, ga testira z mislijo da ni njegov.
Za tovarniške pa nebi vedel....za moje pojme če ga že dokončno stestirajo ga vsaj ogrejejo prej in ga ne na hladno.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.349
151
63
37
Yamaha TDM se bo kupla. Fotru so v oči skočili vijolični avspuhi takoj pri cilindrih. Sam to so itak pri vseh!
Je pa potem 2 letna garancija, pa še prvi lastnik bi bil. Ubistvu kot bi kupil novega.
Upam pa ja, da v tovarni malo ogrejejo motor! Je pa fora tega testiranja, da naključno poberejo motorje z linije in jih stestirajo, če je vse ql. Baje ga peljejo na progo in se bolj testira handling, kot pa sam motor.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Yamaha TDM se bo kupla. Fotru so v oči skočili vijolični avspuhi takoj pri cilindrih. Sam to so itak pri vseh!
Je pa potem 2 letna garancija, pa še prvi lastnik bi bil. Ubistvu kot bi kupil novega.
Upam pa ja, da v tovarni malo ogrejejo motor! Je pa fora tega testiranja, da naključno poberejo motorje z linije in jih stestirajo, če je vse ql. Baje ga peljejo na progo in se bolj testira handling, kot pa sam motor.

Za moje pojme bi takega veliko raje kupil, kot pa testnega iz kake avtohiše ali pa večino tistih ki se prodajajo z ca. 1000km
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Prvic slisim,da bi se tovarnisko testirani motorji prodajali naokol?? Okej,od avto-hise ja,sam tovarniski??? Ponavad tovarne razdrejo take motorje pa pregledajo / premerijo obrabo in podobno.

No,lahko pa da se motim. Bo kdo drug kej vec vedu,sam men je to mal cudn no.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.349
151
63
37
Jah ne vem, če bi bil testni v avtohiši, bi moral biti registriran. Ta pa ni bil še nikoli.
Uglavnem jutri se gre še enkrat pogledat, pa probat še malo popusta dobit... Jebiga, Gorenjc pač!
smile-1.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.349
151
63
37
Tle je bil motor najcenejši. Pa sva s fotrom prevozila pol Slovenije. :p
Jah upam da bo ql tale motorček! V-strom 1000 je bila kar prevelika krava, ta je pa glih malo manjši.
smile-1.gif

Ej softi a si mel kaj povišano šipco? Naročena je +8 cm (obstaja tud +14.5 cm). Je dosti ane? Bral sem pa tud o nekih nastavljivih, a mi jo je prodajalec odsvetoval. Baje rada malo žvižga pri večjih hitrostih.

Vglavnem, bom jutri ali drugi dan poročal kako sem zadovoljen!
smile-1.gif

lp
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sem imel navadno sipo, serijsko.
visina je odvisna od tvoje visine. sam sem bolj pri visokih in je bilo tako, da je schubertka pri cca 60 na uro zvizgala ko sam hudic. od 70 pa naprej je bilo super. nama je bil pa za dva mejhn. zena je skoz jamrala, da rinem nazaj, jest sem mel pa filing, da ona naprej. nama je vec uzitka v potovanju dala prva tdm, model 3vd