nakup sup-a

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Hofrov Zray ali Lidlov Mistral sta oba enako solidna. Današnji Mistral je samo senca nekdanje slave. Tako F2 kot Mistral sta v svoji zgodovini že večkrat propadla in od vsega skupaj je ostalo samo še ime in kdor želi lahko zakupi uporabo imena in logotipa in potem dela produkte pod to, nekdaj zvenečo, blagovno znamko, v resnici pa gre pri obeh znamkah (F2 in Mistral) bolj kot ne za zelo zelo osnovne produkte.
Tako da, kdor dobi sup v Lidlu ali Hofru ne bo kaj dosti falil, dokler ne pričakuje preveč, nobena od teh desk ne bo normalno peljala desca ki ima 100+ za jaganje otrok je pa vrh glave. pa še nekaj ... edino tisti ki se profesionalno ukvarjajo z supi, se ti bodo oglasili na telefon tudi v nedeljo popoldan in poiskali rešitev, pa tudi če bo treba nov sup poslati nekam na Jadransko obalo. Diskontarji, železninarji, on line preprodajalci, nihče ti ne bo iskal rešitve, vse kar ti bodo povedali je da prinesi nazaj, bodo vrnili dobavitelju in v roku treh tednov dobiš odgovor

Glede dvokomornih supov .... v tem cenovnem rangu eno samo sranje, zaradi dveh komor veliko več lepila in s tem možnosti da gre kaj narobe in za dodatek se ga še popraviti ne da, če spusti na notranjem robu, no se ga da popraviti, samo nihče mi noče plačati 150 200 za popravilo, pa se nobene garancije ni da bom sploh uspel zalepiti.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Dobro, ded s 100 + kg naj najprej poskrbi za primeren ITM, ne pa da kazi pogled ljudstvu na vodnem obzorju :evil:
Ostalo pa gotovo drži kot pri ostalih stvareh ...
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Car in ales85

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Hofrov Zray ali Lidlov Mistral sta oba enako solidna. Današnji Mistral je samo senca nekdanje slave. Tako F2 kot Mistral sta v svoji zgodovini že večkrat propadla in od vsega skupaj je ostalo samo še ime in kdor želi lahko zakupi uporabo imena in logotipa in potem dela produkte pod to, nekdaj zvenečo, blagovno znamko, v resnici pa gre pri obeh znamkah (F2 in Mistral) bolj kot ne za zelo zelo osnovne produkte.
Tako da, kdor dobi sup v Lidlu ali Hofru ne bo kaj dosti falil, dokler ne pričakuje preveč, nobena od teh desk ne bo normalno peljala desca ki ima 100+ za jaganje otrok je pa vrh glave. pa še nekaj ... edino tisti ki se profesionalno ukvarjajo z supi, se ti bodo oglasili na telefon tudi v nedeljo popoldan in poiskali rešitev, pa tudi če bo treba nov sup poslati nekam na Jadransko obalo. Diskontarji, železninarji, on line preprodajalci, nihče ti ne bo iskal rešitve, vse kar ti bodo povedali je da prinesi nazaj, bodo vrnili dobavitelju in v roku treh tednov dobiš odgovor

Glede dvokomornih supov .... v tem cenovnem rangu eno samo sranje, zaradi dveh komor veliko več lepila in s tem možnosti da gre kaj narobe in za dodatek se ga še popraviti ne da, če spusti na notranjem robu, no se ga da popraviti, samo nihče mi noče plačati 150 200 za popravilo, pa se nobene garancije ni da bom sploh uspel zalepiti.
Vsaj za Mistralov allround SUP star cca. 2 leti in kupljen v Lidlu to ne velja, nosilnosti vsaj 150-160kg, mene in 2 otroka (skupaj cca. 140kg) zdrži BP, tudi na večjih valovih brez težav.

Redne cene Mistralovih SUP-ov sicer niso tako nizke kot v Lidlu.

Glede ostalega se strinjam, bolj ali manj je vedno tako da dobiš kar plačaš. Dobiš pa pri tem Mistralu precej za ugodno ceno.

 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Koliko od vas se je ze znaslo v situaciji, ko vam je spustil/se ferderbal sup na hvaru recimo in bi se s tem bilo vsega konec, kar pac ze tam pocnete, tisti moment ali se kaj hujsega, ce ga ne bi dobili novega takoj? Da znam v kontekst dati in ovrednotiti storitev oglasanja na telefon v nedeljo popoldne ker sup ne dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in sajkek

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Koliko od vas se je ze znaslo v situaciji, ko vam je spustil/se ferderbal sup na hvaru recimo in bi se s tem bilo vsega konec, kar pac ze tam pocnete, tisti moment ali se kaj hujsega, ce ga ne bi dobili novega takoj? Da znam v kontekst dati in ovrednotiti storitev oglasanja na telefon v nedeljo popoldne ker sup ne dela.
Ce gres izrecno na neko lokacijo, potem najbrz vsak, ki je sel na to. Ce pa je to neka dopolnilna dejavnost na dopustu potem pac, j*** ga, bomo pa kaj drugega poceli ali pa kupili nekaj za €50, da prebrodimo "krizo" :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
ne stekas to so pro supperji, ki gre na rundo in dobi za to plačilo, OF scena. hahahaha, ne me jebat no.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
v tem cenovnem rangu eno samo sranje, zaradi dveh komor veliko več lepila in s tem možnosti da gre kaj narobe in za dodatek se ga še popraviti ne da, če spusti na notranjem robu,
Lahko potrdim. Pri Hoferjevem izpred 2 let je spustila notranja komora. Nekje, se ne vidi kje, puščalo je posot :evil: Stvar se je rešila tako, da sem notranjo komoro nafilal s pur peno:fredi:
Drugi Hofer sup zaenkrat še drži.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Je precej razlike med 100 kg v enem kosu ali pa 80 + 30 + 40
Bolj 90 + 25 + 20. Večina SUP-ov na plaži je bila raznih Aquamarin ipd., ki niti približno niso bile na istem nivoju nosilnosti. Verjamem, da je kak Redpadle druga liga - sam bi v tem cenovnem rangu raje vzel trdi SUP - res je minus prevoz (gre na streho), odpade pa nadležno napihovanje...
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Ne mešat nosilnost in max teza veslaca oz najtezjega uporabnika.
120 kg dec bp lezi sedi na supu, ko bo hotel vstat, pa ne gre ker se vse skup vdira in premika pod nogami, ker sup nima dovolj tockovne nosilnosti, ker pac nima dovolj strukture v supu

In dvokomorni Mistral ali dvokomorni AM sta po nosilnost oz tockovni obremenitvi tam tam
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: frankwell

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Lahko potrdim. Pri Hoferjevem izpred 2 let je spustila notranja komora. Nekje, se ne vidi kje, puščalo je posot :evil: Stvar se je rešila tako, da sem notranjo komoro nafilal s pur peno:fredi:
Drugi Hofer sup zaenkrat še drži.
Ce se ne motim ima Lidl na Mistral 2 ce ne 3 leta garancije ....
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
evo, lidl ima dva..
katerega vzeti, na uč je samo špica rahlo drugacna ostale karakteristike iste... je kak tehten razlog zakaj enega oz drugega raje ?

hvala
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
evo, lidl ima dva..
katerega vzeti, na uč je samo špica rahlo drugacna ostale karakteristike iste... je kak tehten razlog zakaj enega oz drugega raje ?

hvala
Izgleda povsem vseeno, mojemu neučenemu očesu.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
evo, lidl ima dva..
katerega vzeti, na uč je samo špica rahlo drugacna ostale karakteristike iste... je kak tehten razlog zakaj enega oz drugega raje ?

hvala
tistega ki ti je lepsi, razlike v deski ni nobene, vse narejeno v isti tovarni, vse enake kvalitete ....

glede nosu .... dokler ima deska nos dvignjen oblika le tega ne vpliva na popolnoma nič, ker tako okrogel kot špičast enako učinkovito režeta zrak
 
  • Ljubezen
  • Všeč mi je
Reactions: Ted in ales85

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Pri Bananaway pa dobiš 11.6 Sroko za 479€ pa obe sta iz lanske sezone in že eno leto lezita v škatli.

Wasup pa ima popolnoma primerlji Wasup 106 za 429 z kajak veslom in sedežem oz 399 brez sedeža

robe kolikor hočeš vsepovsod same akcije in super ponudbe .... pol naj se pa človek znajde