nakup sup-a

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
brutally honest :)
to desko sem gledal le zaradi tega, ker ima 190 nosilnost. nikjer pa ne piše ali je to nosilnost veslača ali skupna :) no...potem bo pa treba shujšat ane...hehe, no, sej sem tudi 2 metra visok. ampak, a dejansko NISEM primeren za sup ali samo ta sup ni primeren zame? kakšen sup bi pa moral gledati...eni so family size...samo tisto je 5 metrov dolgo????
Tudi ce tega kupis bos lahko supal ni panike. Bos malo vec moral veslat kot ostali. Moj ima nosilnost 170kg pa ga sodelavcu posojam ki je tezak 120kg pa je supal 14 dni cele dneve se pravi tolk slabo tud ni. Je bil cisto navdusen nad supom.
To je tako kot bi ti kupoval kolo za v trgovino in malo naokoli vsi bi ti pa pisali da moras pljunit 2000eur ce ne je kolo zanic.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
ja, imaš prav.

Lahko se pelješ s kolesom za 500€ in si ves navdušen.
Ko pa preizkusiš kolo višjega cenovnega razreda, pa vidiš razliko... in res težko greš nazaj.

Čisto isto je med supi.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
brutally honest :)
to desko sem gledal le zaradi tega, ker ima 190 nosilnost. nikjer pa ne piše ali je to nosilnost veslača ali skupna :) no...potem bo pa treba shujšat ane...hehe, no, sej sem tudi 2 metra visok. ampak, a dejansko NISEM primeren za sup ali samo ta sup ni primeren zame? kakšen sup bi pa moral gledati...eni so family size...samo tisto je 5 metrov dolgo????


nosilnost in točkovna obremenitev sta dva precej različna pojma. Redke so deske na katerih se dec kot si ti počuti udobno in sigurno, seveda obstojajo, vendar jih z klikanjem po netu ne boš našel. Seveda pa lahko kupiš prvo, ki se ti zdi, bos pač malo več veslal, itak da moraš z nogami v vdi in z ritjo na deski precej bolj veslat kot pa če stojiš.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
ja začetek je bil bolj počasen, po 14.00 je bilo pa fejst veselo
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, sem na morju probal (nisem prišel do stoječega stava :) en low budget sup...340 x 65 x 12. kao nosilnost 150 kg. vsedel sem se normalno, dila je bila normalno nad vodo. vendar, vsak val, ki me je bočno zadel, je povzročil en velik čof v vodo :) skratka, premajhno in prekratko in preozko. imam pa 2m in 140 kg (ajde, malo manj...) a recimo, da sem vsaj dobil občutek, kaj sploh pričakujem od supa...
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Mistral sup 270eur, cetrtek v Lidlu....je za hobby varianto 150kg nosilnost pa dropstic vmes.
Za dva mulca 14 in 10 pa eventuelno se en od naju sedece vmes?

sezono dve so mel F2 ki je bil ql, samo zamudil....mistral ne poznam...smo pa prejsnji teden se drajsal na nekem sharku...

edit: vidim da mistral obstaja ze od 76 leta torej bi za te eure moral biti best buy? Sploh ko se neke revieve berem in ke mistral bols k f2 ???
 
Nazadnje urejeno:

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
tako mistral kot F2 sta samo še senca nekdanje slave. zadaj so pač neke firme ki so zakupile pravico do uporabe imena in sedaj na svoje izdelke popajo znamko.
Če ga ujameš zelo verjetno ne bo slab nakup, mal je lahko drek z dvojno komoro, če jo ima, ker je puščanje na notranjem šivu nemogoče popraviti.

dropstitch vmes, amm, ga imajo popolnoma vsi supi, samo da ga imajo eni veliko več napletenega ....
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Drži, če je ustrezna rešitev reklamacije zate da dobiš nazaj denar ali drug izdelek (če je na zalogi, kar pa v Lidlu že naslednji mesec ali celo teden ponavadi ni). Če reklamiraš izdelek čez pol leta je velika verjetnost da boš nazaj dobil denar in ne popravljenega izdelka, popravilo pa lahko traja do in čez zakonski rok... To ni težava v kolikor ne gre za izdelek, ki ga bolj ali manj nujno rabiš seveda :).
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
reševanje reklamacije brez problema izgleda nekako takole. Stranka pokliče, da ji je počil sup, da je na Korčuli ali kjer koli drugje na Slo ali Cro obali in naslednji delovni dan ima drug nov sup. Vse preostalo je kr neki, ker ziher si ne želiš cel dopust poslusat otroka ki joka zaradi počenega supa.