nakup sup-a

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
Tokov v jezeru ni, najboljše je it v vodo kr pri surf centru ( ti pustijo, seveda če pri njih spiješ še kakšno kavo ali dve). Pazi se edino če bo sončno bo začelo ob 14-ih pihat...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Super, hvala! Sicer ga bom spremljal v kajaku tako, da bo približno pod kontrolo vse skupaj. Ob 14-ih bova pa že v Letnem vrtu na pizzi
grin1.gif
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Zanima me, kako je kaj z kakovostjo RRD znamke? Pri nas ni prav veliko prisotna, v tujini pa naj bi bila zelo priznana znamka.

Imam priložnosti kupiti RRD Air sup V2, pa me zanima vaše mnenje?
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz imam dva RRD, eden testni in drugi nov-novcat. Oba OK, je pa bilo treba ravno okoli ventila malo popucat, ker je zgleda prišel en kamenček (zrno mivke) vmes in je čez noč spuščal, ampak to je redno čiščenje.

Vsaka dobra znamka pa ima v kakšni seriji probleme s kitajsko proizvodnjo in jih na soncu razžene - čisto vsi - razlika je le ali ti firma to brez težav zamenja v garanciji ali ne. Kar se tega tiče je RRD na varni strani!

V2 je lanski model.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa ne moreš primerjat supa za 400 in 700€.

Decathlona primerjaj z bau-neki supi.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Če je na 14-tih straneh napisano, da je škoda evrov za nizkocenovne supe, je shark najbližji približek temu znesku, vsi ostali so še par 100 EUR-ov več. Mene je prepričal Redpaddleco, pa je bil 500 EUR-ov čez moj osnovni budget ...
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Da izkoristim temo,...
Trenutno imam sup red paddle 10,6 ride,.. razmišljam o menjavi za nekaj hitrejši sup,.. recimo starboard touring 12,6 ali pa JP Cruisair 12,6X31 oz. red paddle explorer 12,6,. ki je že dražji,..
Predvsem me zanimajo izkušnje za prva dva,.. saj sem tretjega že probavaal,..
DK
 

BlueAngel

Zelenc'
27. apr 2017
5
0
1
Jaz osebno imam starboard touring 12,6 zen lanski model,zelo zadovoljen,je pa velka razlika v hitrosti,med tem ki ga imaš sedaj,...nebi verjel če nebi probal;)
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Saj to bom še vse probal,.. zanima me mnenje,.. ravno danes sem govoril s SUPklubom če jih imajo na voljo za test,.. in imajo
DK
cheer.gif
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Tudi sam kupujem sup in kolebam med "touring" supom in navadnim.
Damjanko, poglej še za tale RRD sup iz spodnje povezave:

http://www.sb-shop.si/vodni-sporti/sup/deske-za-sup/napihljive-sup-deske/rrd-sup-deska-air-race-v2

Za to ceno mislim, da ponuja največ. RRD je pa mislim da itak top znamka, navsezadnje so baje RedPaddle, Starboard in RRD delane v isti tovarni na Kitajskem seveda.

Sam bi koristil sup za kar konkretno rekreacijo - vsaj eno uro supanja do dve na dopustu. Razmišljam, če kupim navadni sup nr. 10.6, da se ga bom kmalu naveličal, ker mi bo prepočasen in bi najraje kar takoj za začetek nabavil nekaj podobnega kot je RRD air race V2. Kaj mislite? Razlika vem da je velika v hitrosti, pa tudi najbrž v stabilnosti, ki ne gre najbrž v prid "touring" supom.
 

BlueAngel

Zelenc'
27. apr 2017
5
0
1
Če imate namen malo supat,je 10.6 primeren,...če pa imate namen delat daljše relacije,pa vsekakor touring varjanto,..tudi sam sem se odločal kaj vzeti in hvala bogu so za to testi,tako da vsem svetujem pojdite na test in nato kupite kar vam bo najbolj ustrezal,..pri touring varjanti je stabilnost mal bolj potrebna,samo se hitro navadiš.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Jst mam 11.2 Blend od Starboard-a in lahko rečem, da je dosti hitrejši od 10.6 KIN-a, ki sem ga uporabljal prej. Ni pa najbolj primeren za otroke, ker ga precej težje obračajo ipd. Drugače sem pa zelo zadovoljen.

Pa še report z Rabeljskega jezera:
Bil sem v petek, ko se je v dopoldanskem času kuhala popoldanska nevihta. Vreme je bilo spremenljivo in ves čas je pihal vzhodnik. Na koncu je vseeno pasalo skočiti v hladno đezero. Za SUPat je vode več kot dovolj, tako da se kar razgibaš
grin1.gif
V vodo sem šel na skrajni južni strani, kamor se precej blizu (cca. 200m peš) pripelješ z avtom (na pakririšče).
 

carles

Zelenc'
21. jun 2017
5
0
1

carles

Zelenc'
21. jun 2017
5
0
1
Berem svoje vprašanje... da ne bo nesporazumov, 4x na leto obiščem morje, za več dni 😀
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Hmm ne vidim entuziazma,.. vržeš sup v avto,.. potem pa po šihtu parkiraš ob reki in hop za dve urce na sup,..
V mojem primeru,.. se ustaviš na Rudniku v LJ,.. greš v Ižico,.. do centra, nazaj in domov,..
B