Nakup rabljenega vozila Scenic vs. C max

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Pozdravljeni... Potrebe po večjem avtu so me privedle do težkih odločitev....
smile-1.gif
Katerega manjšega enoprostorca nej kupim. Najbolj se nagibam k Renault Scenicu, sem pa malo pogledal že tudi Fordove C.maxe..

Pa me zanimajo vaše izkušnje, nasveti ter predlogi...

Pa še eno vprašanje.... Ima kdo izkušnje s podjetjem MUC d.o.o. iz Kranja? Zelo me mika njihova ponudba saj ponujajo enoletno garancijo na vozilo. Menite da je to res polna garancija ali tako le privabljajo stranke?
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Scenic mi je všeč, ima pa ogromno problemov. Imeli smo službene in so bili kar redni obiskovalci servisov. Vse pod garancijo sicer, ampak ni fletno, ko ti poleti ne dela klima. In prvič popravijo na pol, za nekaj tednov, naslednjič pa ne več - jim Renault ne dovoli, ker še niso odkrili, kje se skriva (očitno serijska) napaka. Al pa ti pri pol leta starem v roki ostane kljuka. Ali pa šklepetanje pri hitrejši vožnji - iz vseh vrat, očitno nekaj zjebano pri nosilcih šipe. In potem milijon izgovorov, da za to popravit bi pa rabil vse zamenjat, pa ful cajta, pa kwa jest vem kaj še...

K sreči se meni ni bilo treba ukvarjat s servisi in reklamacijami. Zato tudi pravim, da mi je avto všeč. Edino enkrat sem se ustavil na Renault minuta, ker je crknila prva žarnica. Menjava je trajala pol ure: vajenec se je 15 min mučil z menjavo, 15 pa je šlo za vso papirologijo. Ampak mi ni žal, baje je kar precej zajebano menjat. (še zmerej lažje kot pri Meganu II.)

Jaz bi vsekakor kupil takšnega, ki je še v tovarniški garanciji. V 2006 vem, da so ponujali akcijo z 4 leti garancije. Koliko pa je bila "običajna" in koliko je trajala prej / kasneje pa ne vem.

B.
 

nepomembnez

Pripravnik
9. jan 2009
514
0
16
Običajna garancija za scenica je 2 leti podaljšana pa 4 leta. Moj sosed ima 1.9 dci scenica in je zelo zadovoljen. Najbolj pa še njegova žena, ki je končno našla najboljši položaj za volanom. Je manjše rasti in je pri prejšnih avtomobilih vedno imela vzglavnik pod ta zadnjo.Sem ga preizkušal tudi jaz in mi je tudi bil všeč. Vse gre fajn lahkotno in udobno.Motor zelo dobro vleče porabo pa boš imel od 6-7.5 l . C max-a nisem vozil, ampak meni je bolj všeč scenic. Pri omenjenem fordu si en razred nižje pri zavarovanju, če ti to kaj pomeni.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Scenica sem že vozu in je tud men super... Sploh mi je všeč k je precej ''visok'' ker sm precej blizu dvem metrom
smile-1.gif

Slišov pa sem da majo precej probleme s klimo, ki se zlo rada kvari...

Sicer jih najdeš neomejeno na avto.netu, samu jih je pa 97% uvoženih... Tm pa nkol ne veš kva dobiš
 

nepomembnez

Pripravnik
9. jan 2009
514
0
16
Tudi klimo je treba vzdrževat, pa ni nobenih problemov. Je treba olje in plin menjat pravočasno. Sosed ima 2004 letnik, prevoženih 160000 km pa ni imel nobenih problemov sklimo. Ima pa redno servisiranega. Servis klime ti je približno 50 evrov, vsake 2-3 leta menjaš pa nima kaj bit.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Redni servisi raje vkljucijo prevec vzdrzevanja, kot premalo.

Kola so itak leased, servis kolikor ze pac zasoljen je vkljucen v ceno. Ti kot lastnik se lahko prickas, naj vitrexa ne tankajo & podobne zadeve. Tule pa pripeljes in naj zrihtajo, in zaracunajo, folk se nima cajta yebat s servisi. Se pravi sparanje z nevzdrzevanjem klime odpade.

In potem ti eden vecjih servisev rece, da klime serijsko crkujejo, ampak Renault ne dovoli popravila / menjave, ker ne vejo kaj tocno je narobe. Filanje olha, plina, menjava filtrov tule nima veze, to je se najmanj kar lahko storijo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Lastnik MUCa se mi zdi, da je tudi tukaj: ted.
Jaz bi verjetno raje Cmaxa. Pojdi peljat se tega, pa bos videl razliko v podvozju. Edini zadrzek zame pri tistem Cmaxu je to, da je na napacni strani Trojan. Tako da ga prekleto dobro preglej, ce ga mislis nabavit.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Moj prijatelj ima uvoženega Senica z vso opremo. Nima še težav in avto je par mesecev šri hiši. Lepo se vozi z njim. Samo, kar se tiče placa v prtlažniku
rolleyes-1.gif
. Če rabiš večji avto za vožnjo več ljudi, je c-max ali senic kr prava izbira. Pa, če imaš bolečine v križu. Ker res fino vstopaš ali iztopaš.
Moj glas gre za c-maxa.
Če pa rabiš plac v avtu, karavana. Nevem oz ni še človeka, ki bi mi dokazal, da je enoprstorc, kot je senic, c-max, kak opel večji kot je moj mondeo.
Prijatli majo senice ali Picasoje, ker imajo "družine". Ko gremo kam na dopust, jaz mečem v avto stvari, oni premišljeno zlagajo. Pa niti ne pazim, kaj mi vse žena pripravi.
oj glas gre predvsem karavanom.
Pa srečen nakup.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
se strinjam. raje karavana, če rabiš plac.
ti mali enoprostorci so samo modna muha. xsara picasso, C4 picasso (kratki), C-max, scenic imajo manj placa, kot recimo moj berlingo. dočim mondeo karavan od kolega pa je postonjska jama, kar se prtljažnika tiče. če že scenica, ko rabiš plac, pol raje granda. no, 807, C8, voyager, galaxy in podobne omare so pa že pravi enoprostorci, ki imajo nekaj več placa. pa recimo kaki S-max ali pa mazda5 ...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Ja maš prav. Pravi enoprostorci, razred kangujev, karavani ala moj,.. Tle je plac. Za sedet in tovor. Ti mali enoprostorci somodna muha. Da ne omenim porabe. Dejstvo pa je, da te avte priporočam starejšim ali tistim s bolečinam v križih. Tako lepo kot greš v te avte in iz njih ven pa ne gre nikjer. So ravno prave višine.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.814
113
Citat:
Uporabnik nepomembnez pravi:
Tudi klimo je treba vzdrževat, pa ni nobenih problemov. Je treba olje in plin menjat pravočasno. Sosed ima 2004 letnik, prevoženih 160000 km pa ni imel nobenih problemov sklimo. Ima pa redno servisiranega. Servis klime ti je približno 50 evrov, vsake 2-3 leta menjaš pa nima kaj bit.
cool-1.gif

Klime ni potrebno vzdrževati. Pa tudi na 2 - 3 leta ne servisiraš klime ampak zgolj dopolniš plin. Sama klima pa načeloma bolje dela če je manj plina noter (dotično kompresor).

Tako da....če crkne kompresor klime nima to nikakšrne veze z vzdrževanjem!

Logično pa je, da ko neha hladit (oz. hladi slabo) pelješ na dofilanje plina, kjer ti šutne noter plin + olje - tako kot je že v originalu bilo v klimi (ampka temu se ne reče servisiranje).
 

PaCiEnT_666

Pripravnik
22. nov 2007
72
0
6
Jst si lastim Scenica letnik 2004 1.9 DCI, opremo ma vso menda kar je mozno (edin tistga za nadzor tlaka nima) ... da se vrnem k bistvu ... zaenkrat odkar ga mam (narejenih 15000 km ... prevozenih ima cca. 100000 km) ni blo nobenih vecjih stroskov ... kar ni "potrosni material" (tuki stejem akumulator, nove zimske gume,...) se je pokvaril samo senzor prostorocnega zaklepanja v enih vratih ... Kar pa se tice drugih stvari, pa avto dela tko kot mora ... ni nobenih okvar in vse (vsaj zaenkrat) dela tko kot mora ... Voznja je (vsaj zame) zlo udobna, kar pa se tice prostora v prtljazniku ga je pa tud dost ... ce ga pa zmanjka gredo pa zadnji sedezi ven pa je
smile-1.gif
... Cist tko mal mogoce neumen primer ... Ko sem podrl en sedez sem spravil noter 4 gume (205/60 R16) + 4 feltne ... Pa je vseskup tako prislo, da je bil zadnja sipa celotna "prosta" ...
 

nepomembnez

Pripravnik
9. jan 2009
514
0
16
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik nepomembnez pravi:
Tudi klimo je treba vzdrževat, pa ni nobenih problemov. Je treba olje in plin menjat pravočasno. Sosed ima 2004 letnik, prevoženih 160000 km pa ni imel nobenih problemov sklimo. Ima pa redno servisiranega. Servis klime ti je približno 50 evrov, vsake 2-3 leta menjaš pa nima kaj bit.
cool-1.gif



Klime ni potrebno vzdrževati. Pa tudi na 2 - 3 leta ne servisiraš klime ampak zgolj dopolniš plin. Sama klima pa načeloma bolje dela če je manj plina noter (dotično kompresor).

Tako da....če crkne kompresor klime nima to nikakšrne veze z vzdrževanjem!

Logično pa je, da ko neha hladit (oz. hladi slabo) pelješ na dofilanje plina, kjer ti šutne noter plin + olje - tako kot je že v originalu bilo v klimi (ampka temu se ne reče servisiranje).

Lepo si to napisal, da klime ni potrebno vzdrževat ?
d055.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Moj je star 5 let pa mi na servisu niso nikoli omenili, da je treba klimo tudi servisirat. Tudi v servisni knjigi ni nobenih zahtev glede vzdrževanja klime.(razen napotkov o vklopu klime tudi v zimskem času). Prejšnje poletje sem izmeril temp. hlajenja (+4st.), tako, da nisem nič dofilal.
Doma imamo twingota 01 in ni bila klima nikoli servisirana in hladi OK.
(upam, da mi ne bo letos potrebno pri obeh kompresorja menjat
frown-1.gif
)
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Klima ima precej varnostnih emementov da se kompresor niti ne vklopi ce v sistemu ni dovolj pritiska.
Naceloma velja da jo pusti pri miru dokler deluje.
smirk-1.gif
 

nepomembnez

Pripravnik
9. jan 2009
514
0
16
Neustrezno servisirana klimatska naprava lahko povzroči:

- slabšo učinkovitost hlajenja

- podaljšano razmerje delovnega/nedelovnega ciklusa in s tem povečano porabo goriva

- popolni izpad delovanja naprave zaradi prenizkih tlakov

- pretirano obrabo in poškodbe sklopke ali kompresorja

- uničenje kompresorja zaradi pomanjkanja olja v sistemu klimatske naprave

Se pravi,da je po vašem to samo dodaten strošek brez kakšnega efekta? Torej delajo servis klime na servisu samo zato, da kasirajo ?
sprasujem se.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.814
113
sicer smetimo temo....ampak si pa buča!

Eno je servisiranje stroja/napreve...drugo pa je dofilavaje. Če greš ti na črpalko po gorivo, še ne pomeni da si bil na servisu.

In olja v klimi je dovolj...če pa zmanjka plina pa se istočasno potegne ven staro olje in plin, ter doda novo. To pa je tud vse. (in kamor ti hodiš na 2 - 3 leta je zgoj dofilavanje sistema - torej priklopi ti stroj na klima sistem in pogleda koliko imaš plina..če ga je 60 % ali manj (od predvidene količine) ti naredi postopek izsesavanja ter dofilavanja...potem pa odpeketaš (kompresorja tudi od daleč ne pogleda).

Kolikokrat pa doma servsiraš hladilnik?

Pa ne sprašuj nemunosti zakaj se neka stvar pokvari.... (verjetno ji anglečki nagajajo)