Nakup rabljenega avta - nasvet

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
odločam se za nakup rabljenega avta (karavan, 5 vratni ali enoprostorec). Cena do 6,5k€ letnik od 2000 dalje. Obvezno seveda klima, ABS, pa po vsej verjetnosti dizel

gledal sem že nekaj po netu

elantra

premacy

space star

mondeo


kaki uporabni predlogi dobrodošli
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
za elantro ti ne znam nič povedat zato naj kdo drug,...

mazda je dobra izbira, dobro drži ceno, neproblematična, skratka dober nakup

space star prav tako neporoblematičen, dokaj majhen, preveri koliko prostora rabiš

mondeo, zelo dobra izbira, vendar je 90 KM malo za tako velik avto,...preveri pa robove vrat saj radi rjavijo

drugače pa je vse odvisno od tvojih potreb. imaš velikega karavana, limuzino, enoprostorca, bencinske in dieselske motorje,...
napiši morda še kaj. koliko se vas bo vozilo, potrebe po prtljažniku, koliko km,...

b
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
mondeo se mi zdi nekako najbolj primeren vendar ne s tem motorjem 2.0 ni tdi kot piše v oglasu ampak tddi.tudi premacy ni slab avto ampak 2.0 d motor je še stare generacije in samo ropota ter je slabo kultiviran pa tudi poraba ni tako mala.space star z 1.3 motorjem je preslaboten.elantra je tako tako ima določene pluse in minus eki jih moraš vzeti v zakup.je pa motor najboljši glede na to kar si pripopal.mondeo z tdci 2.0 115 ali celo 130KM bi bil prava izbira
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
iščem zanesljiv avto - cena do 6,5k€

idealno je pa tudi da je prostoren (ni nikoli dost placa). Pomembno mi je predvsem, da ga ne bom imel več po servisih kot na cesti. Z znamko nisem preveč obremenjen, nekako sem mnenja da z japonci in korejci ni večjih problemov (moje lastne izkušnje), ne vem pa kako je s Fordom. Malo sem gledal forum, in s temi Mondeoti so bile kar težave (vbrizgi, rjavenje, amortizerji)
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
potem bi jaz na tvojem mnenju vzel mazdo,... zgolj zaradi tega ker je neproblematična in mi je od teh najbolj
srce-1.gif
, drugače pa mondeo in zaenkrat razen rjavenja ni problemov.

l.p. b
 

B81

22. jul 2007
34.512
8.959
113
Mondeo, vsaj 115 KM TDCi-ja, najbolje v Italijo ponj z več opreme...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
premacy bencinar ja dizel nikakor ne.tudi kvaliteta tega dizel motorja je slabša kot pri evropejcih.
kot so nekateri že rekli mondeo je dober avto in vsak motor je odličen le 2.0 tddi ne ali tdci ali 1.8 bencinar
elantra pa z 1.6 mtorjem pokuri toliko kot 2.0 za bencinarje govorim. 2.0 crdi je okej manjka mu 6 prestava
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Imam đabe Mondeota 98 letnik pa sem nekako pričakoval več rje in problemov, tako pa pač malenkosti popravljam, recimo v akumulator sem dolil navadno vodo in sedaj ni problemov z izpraznjevanjem... 2001 letnik je napram mojemu velik napredek (glede kvalitete) ampak vozil sem samo bolj nove in s takimi ni bilo nikoli problemov. Od mašin pa seveda, 130KM TDCi bi bil idealen, 2.0TDDi (eni jim pravijo TDI ampak pač so navajeni na VW) pa mi niti ni bil tako slab, šlo je 180-190 proti Grosuplju, pospeški pa pač niso tak sunkoviti kot 130KM TDCi. Najbolj kultiviran pa bo 115KM TDCi.

KAr se prostornosti tiče, je ŽMondeo bil vedno en večjih karavanov in tudi uporabno je narejen...

ČE imaš priložnost pa se zapelji kak krog z vsakim, tako se je veliko ljudi ki sem govoril z njimi odločilo ravno za Forda
wink-1.gif
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
gledam po avtonetu. Obstajajo 115 konjski TDDIji in TDCIji?

kakšne so cene teh avtov v Italiji? Ima kdo kak podatek?
 

B81

22. jul 2007
34.512
8.959
113
Ampak hudič je zapravit v Italiji 2 dni, da greš gledat avto, pa vidiš, da je komaj skupaj zložen...nekak sem zelo skeptičen do Italijanov, pa vseeno bom verjetno šel tja ponj...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ampak hudič je zapravit v Italiji 2 dni, da greš gledat avto, pa vidiš, da je komaj skupaj zložen...nekak sem zelo skeptičen do Italijanov, pa vseeno bom verjetno šel tja ponj...

ga pač kupiš od leasing hiše in je stvar rešena