Nakup prenosnika?

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne...

IBM je prodal vse kar se tiče prenosnikov in tudi desktop računalnikov Kitajski firmi Lenovo. Zdaj imajo vse čez Kitajci, tudi proizvodnje obrate IBM ipd. Letos so tudi dokončno preimenovali vse in čez nekaj let IBM pri "računalnikih" ne bo več obstajal.

Je šlo to na "slabše" sam dokler ohranjajo večino IBM tradicije in kvalitete potem jih bom jaz imel med izborom.

Je pa s to prodajo mela največje pomisleke ravno ameriška vlada....ker 90% računalnikov kupijo od IBM-a in zdaj bodo kupovali in shranjevali tajne podatke na prenosnikih, katere je izdelala firma iz komunistične kitajske.
evil.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mislim, da je bilo mišljeno sarkastično oz. za hec.
wink-1.gif


MTBF, se pogosto najde na kakšnih ventilatorjih oz. bolj enostavnih sklopih, pri katerih se lahko določi nek life expectancy. Če pa bi na prenosnika dal nalepko z MTBF, pa bi moral upoštevat vse komponente in nato izračunat statistično vrednost za okvaro celote, kar je pa pomoje....bullshit.

Izvzeti je treba tudi porodne težave (pri novem modelu je na začetku več RMA) in pri wearout dobi, ko zaradi starosti začnejo zadeve škripat.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Saj se mi je zdelo ("sem vedel" ?) da je izjavil patentirano bedarijo, ampak se po novem trudim biti vljuden
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Kateri prenosniki se bolj kvarijo kot drugi pa prodajalci zelo neradi izdajo. Namreč zelo hitro se ugotovi, da cenejši kot je, prej se pokvari. Kar je itak logično?

Drugače pa velja pravilo, da poceni in dobra robe ne gresta skupaj.

PS, kot zanimivost...asus eee (najcenejši prenosnik, ki je v prodaji pro nas) ima trenutno le 1% kvarljivost, ampak razlog temu vemo kje tiči
wink-1.gif
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
MTBF, MTTF, ... in ostalo naj bi predvsem imeli kakšni diski (koliko ur delajo), flash pomnilniki (ponavadi piše cca kok branj in pisanj je)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Noja....to je bolj nižji rang in ohišje ni ravno iz hudih materialov kot T, X...

Plastika je v vsakem primeru kvalitetna in vsak Lenovo ima skelet gradnjo in že dolgo znane dodatke za varnost ob padcu ipd. Ogled v živo je nujen potem pa....go for it.
smirk-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Popolnoma odsvetujem. Lenovina serija N so totalna jajca. Ampak res totalna. Svetlobna leta za R, T, X modeli, ki so jih prevzeli od IBM-a in so sinonim za kvaliteto.

Vzemi R61, okoli 800€ se mi zdi da je. Ohišje je dokaj kvalitetno.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kaj je pa najbolj narobe? Teh modelov sicer ne poznam najbolj, ubistvu me nižji modeli IBM/Lenova prav toliko ne zanimajo kot konkurenca.

Mam pa dnevno opravka s xyz komadi R60 in zdaj R61 + 2x T43...crknilo je še največ meni...ventilator postal glasen.
uf-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Popolnoma odsvetujem. Lenovina serija N so totalna jajca. Ampak res totalna. Svetlobna leta za R, T, X modeli, ki so jih prevzeli od IBM-a in so sinonim za kvaliteto.

Vzemi R61, okoli 800€ se mi zdi da je. Ohišje je dokaj kvalitetno.

ne-ne-1.gif
), procesorji so povsod isti, da bi se ohisje razpadlo v roki pa tudi ni res (N serija namrec).

Vsekakor dobra izbira
zmaga.gif
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
ksz

offtopic:

a kdo ve če se da na teh spletnih trgovinah (enna, mimovrste, anni,..) dokupit garancijo za prenosnike?

Hvala, lp
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Uporabi iskanje na straneh oz. spodaj pod izdelkov imaš ponavadi pod ostalimi sorodnimi izdelki zlistano podaljšanje garancije.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Slišal si narobe. Praktične razlike med tema procesorjema ni, je samo teoretična in seveda cenovna
wink-1.gif




Največja razlika je, da je en 32 bitni en pa 64 bitni...v grobem povedano.



Dell je tudi "ok", čeprav spet odvisno od modela. Vsaka znamki, ki ima "ime" žal izdeluje tudi poceni prenosnike za rajo. Recimo HP serija 6xxx, toshiba serija a200, IBM serija N, sony serija NR, potem si pa nekdo kupi enega izmed teh, ker misli da so kvalitetni a na njegovo veliko žalost so velik [censored]
smile-1.gif
So pa ti modeli še vseeno boljši od raznih *Note firm in gericomov.



Nekdo je vprašal po garanciji, zakaj bi pa podaljšal garancijo? Ne bi rajši zavaroval prenosnik? Zavarovanje še krije ostale "panoge", ki jih garancije ne..recimo tatvino. Tole kar ima big bang "zgodi se" je ravno zavarovanje prenosnika, le da so ga "oblekli" v lepo marketinško nategancijo
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Torej če ga zavarujem mi krije stroške kot je npr. okvara matične plošče? Koliko stane zavarovanje?
 

Ryanair

Zelenc'
23. sep 2007
23
0
1
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Čeprav mi Core Duo ne diši najbolj, naj bi se dosti bolj grel kot Core 2 Duo? Vsaj tako sem slišal.
Prav si slišal, nekaj več si o performansah preberi na Intelovi strani.
Zanimivo je, da so razlike več kot očitne, in da se to, ali je procesor Core Duo ali Core 2 Duo, kar pozna.

Intel - primerjava procesorjev

Morda je bolje prej razmislit, kaj kupiti, in morda odšteti neka € več za boljši proc kot kasneje obžalovati.
smirk-1.gif