Nakup prek alibaba.com?

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Glej na te alibabe, aliexpresse, ebaye kot na bolho. Ni važno, kje je "trgovina" (com, co.uk, de, at,...), važno je, od kod je prodajalec, od tam bo pač poslal
smile-1.gif
že na ebayu je 3/4 kitajcev, na ali- pa mislim da so kar 99,9%...

lp
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.391
113
49
Na sončni strani ALP
Ampak na eBayu že imaš veliko kitajcev, ki pošiljajo iz EU. Zato pa sprašujem, če je kdo že kupoval in od kje pride roba.
Tudi zaradi carine in davkov. Poleg tega, če je poslano iz EU, nimaš težav s CE oznakami.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Še enkrat... ni važno, kako končnico ima trgovina, niti ali pošilja v indijo koromandijo ali pa mogoče samo v EU ali samo v US. Glej, kdo je prodajalec in od kod je. Tebi kot kupcu paket pošlje prodajalec. T.i. "spletna trgovina" nima nič s tem (tako kot je lahko Bolha iz ljubljane, še ne pomeni, da če sem jaz iz kopra, da bom tebi v maribor poslal iz ljubljane
grin1.gif
)

Kadar kupuješ od kitajca, boš dobil od kitajca iz kitajske, logično
wink-1.gif

[obstajajo redke izjeme, recimo DX ima skladišča v EU, določene artikle seveda, ampak še to ne pomeni, da se boš izognil plačilu davka, ker je jasno označeno, da je prišlo iz skladišča v brezcarinski coni in se paket LAHKO carini, isto, kot če bi bil iz kine. Poznam pa samo en primer (modelarske) trgovine, kjer lahko izbereš, iz katerega skladišča ti pošljejo (zaradi carine), ampak, je pa cena istega artikla znotraj EU avtomatsko višja zaradi uvoznih dajatev]

lp
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če ima pod "location" napisano da je kitajc, potem je 99% poslal iz skladišča v izvencarinski coni (nizozemska ponavadi
grin1.gif


V vsakem primeru je ali ja ali ne... meni so odpirali že A6 kuverto vrednosti 5$ (ker je bil notri en aku), po drugi strani sem pa dobil tudi že kilski paket 3l volumna in na mejni vrednosti (21€) v roko
grin1.gif



lp
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Na Aliexpressu in Ebayu sem domač, sedaj pa rabim artikel, ki ga ima samo Alibaba. Kako poteka nakup? Min. naročilo tega izdelka je 10kosov, jasno mi je, da bom plačal carino, kar pa ni problem. Kakšen je shipping? Plačam, če prav razumem s PayPalom, tako da če gre kaj narobe imam neko kritje? Res lahko kupujejo samo pravne osebe? Ima kdo kakšne izkušnje z naročanjem?

Gre za tele senzorčke: https://www.alibaba.com/produc...8.718ada4jI9G9g
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ni treba da si pravna oseba. Nevem kaj sprasujes tukaj na forumu ko imas na alibabi vec ali manj za vsak artikel 24 ur pomoc in govorijo anglesko. Pisi jim in jih vprasaj. Sodelavec je narocal snezne freze pa jih je narocil manj kot je bilo minimal order. Jih je sel pa sam iskat v luko koper da ni se tukaj dostave placeval.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
A veš, da sem pisal že dvema tetama, pa mi ena sploh ni odgovorila, ena mi je poslala en odgovor, ko pa sem vprašal koliko pride poštnina pa konec pogovora.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Na alibabi IMO ciljajo na podjetja - za končne kupce pa je aliexpress, bangood, gearbest, dx, ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Pa dibis od njih racun s katerim je nasa davcna zadovoljna in ga imas za stroske oziroma nadaljno prodajo.
Ak tudi na alibabi se niso slisal za racun?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Hanzi...

Stvar s kitajskimi računi (za firme) je sledeča: Recimo da imamo cca 20-30 uvozov s kitajske vsako leto (tako da ne pišem na pamet).

Fajn je, če je račun tak, kot naj bi račun bil. Za davčno (bolj pravilno je za Carino) pa to niti ni tako zelo pomembno (kaj je na računu...opis blaga naj čimbolj ustreza, da ga blago uspejo klasificirati po carinskem šifrantu, znesek pa ni neka svetinja.). Če kaj ne štima...jim pošlješ izpisek nakazila za blago, ki si ga kupil...In potem gre vse gladko, sploh ne težijo tudi če ne štima. Zgleda da kitajskim računom itak ne verjamejo....Važno jim je, da zaračunajo carino po ustrezni carinski stopnji in da "zavrtijo" DDV.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Na alibabi IMO ciljajo na podjetja - za končne kupce pa je aliexpress, bangood, gearbest, dx, ...

Jap, to mi je jasno, samo rabim točno te senzorje s točno to oznako in drugje jih žal ne najdem. Do sedaj sem jih po mnogo višji ceni kupoval pri nas.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Senzorji me pridejo 49,5$ (pravijo, da lahko gor napišejo 23$), poštnina je 28$+PayPal stroški 3,88$. Skupaj torej 81,38$. Koliko bom plačal še našim, če mi res gor napišejo znesek 23$. Kaj pa če ga slučajno ne in bom plačal še DDV? Nekdo je napisal, da je šel v Luko Koper po freze in ni plačal poštnine..a potem se plača še Pošti Slovenije za dostavo iz Luke do doma?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Ta tvoj drobiž ne boš šel iskat v Luko KP, ampak boš vse urejal s carinsko pošto, oz. če boš dal na DHL, UPS ali TNT z njimi.
Preveri katero kurirsko službo koristi pošiljatelj. Pa te kurirske službe so daleč od poceni. Sploh če nisi v rednem razmerju z njimi pride še posebej drago. (postopki pa to)
Luka KP je za Hardwere...Tisto, kar je težje in pride s kontejnerji.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Pomoje je telih 28$ fiksen znesek poštnine, ker me je gospa na drugi strani pred izračunom vprašala za točen naslov. Sej vrjetno oni te male pošiljke pošiljajo "by air", tako kot stvari iz Aliexpressa in jih potem dvigneš na pošti? Če bom plačal še DDV in carino se mi sploh ne splača.
smile-1.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Ne boš plačeval dodatne poštnine, plačal pa boš carinski postopek (enih 15 EUR se mi zdi) in verjetno DDV.