Nakup novih smuci

27. jan 2022
4.801
1.737
113
Očitno sem preskočil kak post kjer ste si ga nehali merit.
Luka, dosti si na smučeh - očitno učiš, kar pa še ne pomeni, da veš vse o smučeh, prav tako fotr od Kamelčija, ki je učitelj že iz rajnke Juge.

Jabe tako po mojih izkušnjah - ženske jemljejo cca 10 cm nižje od lastne višine, raje mehkejše kot trše, pa barva mora štimat h kombinezonu - ne ne zezam. To je tak ena povprečna smučarka, ne slaba ne dobra, kot ti verjetno.

Jaz pa sicer zagovarjam dolžino smuče + - 5 cm na lastno višino, vse ostalo pa s trdoto korigiraš - zakaj? - ker je po dveh urah na polno in treh "pirih" v riti, dol lažje prit z daljšo kot krajšo.

BTW: tudi jaz sem na tistem Lukovem linku, precej visoko (po abecedi :) ) tudi po stažu in kvalifikaciji. Lani mi je recimo na predelavi demonstrator rekel - tebi se pa vidi da ful učiš, ker imaš tako šolsko izvedbo - jaz pa njemu - že dvajset let nisem učil. ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Na koncu vzela 163cm s 13,1m radija (ene krajse so 156cm dolzine z 11,8m) radija. Onih fischerc ni bilo več v stacuni v 160cm, 155cm so imele tudi pod 13m radija.

Mehke.

In seveda, izbrala sem med tistim kar so imeli v stacuni in zivijo miska. Ker tole se lahko gremo se 1 mesec pa bom se bolj zmesana.

Sem pa kot receno imela lansko leto sposojene smuci. Kar ene pac, je nasel kolega ene v svoji garazi. Sem prav pogledala, ko sem jih vracala. Dolzine 144cm, radij pod 10. Pol se pa pejd. Zame je vsaka dobra, sam da se peljem... In s tistimi sem dobila nazaj veselje do smucanja

Lahko bi vzela se elanke inosmnia 10. 13,8m radija pri 158cm dolzine. Tudi barva je bila bistveno bolj ustrezna. Je bilo pa 150€ razlike. Ce sem ga posrala, mirneje pozrem teh slabih 300€ letos pa bom drugo leto bolje vedela, kaj bi rajš. Ce nisem, jih pa lahko tudi drugje zapravim.
 
  • Ljubezen
Reactions: Samo Izoliranc

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Luka, dosti si na smučeh - očitno učiš, kar pa še ne pomeni, da veš vse o smučeh, prav tako fotr od Kamelčija, ki je učitelj že iz rajnke Juge.
. ;)
Sem kje napisal, da vem vse? Definitivno ne. Vem pa dovolj, da vem da slalomka ni univerzalna smučka in da nekaj z r15 to opravlja dosti bolje. In še noben, ki je po mojem nasvetu šel na daljši radij ni bil razočaran.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Ti sam ne znaš karvat z lopatami..... Pa cik cakat z all-around dilami... :D
 
  • Haha
Reactions: mosseero

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
No, za mano je prvih par dni smucanja s ta novo smuco. Torej smuca skoraj 20cm daljsa od prejšnje, razlika v radiju ogromna. Prvih par zavojev skoraj ubrisala in preklela, kaj sem sla to kupit. Pac, malo bolj lesena na zacetku in previdna in je bilo tezje zavijat. Ali ko sem se sprostila, pa zacela smucat. Madonca, sem zadovoljna. Nic mi ne plesejo ko enkrat malo spustim, lansko leto je bilo to tezko, so bile najbrz tudi malo neustrezne... Sem se pa vseeno nagarala danes, smucisca so kaka so tu pri nas, pretoplo je..

Hotela sem pa reci, hvala vsem, ki se vam je dalo ubadati z menoj. Da sem malo bolj razumela, kaj sploh gledati.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Cerkno. Danes bi tudi mogli, je bilo zjutraj ob 8h 8 stopinj ze, ko se nismo cisto gor prilezli, pa se je raslo (inverzija, v KR smo startali ze pri ubitacnih 6), padal dez, z napovedjo, da ne bo nehal celo dopoldne. Ta mali so bili malo zalostni, ampak jaz sem imela pa obcutek, da samo prosimo za kako p*. Sem se vprasala, ce je res treba, pa je bil odgovor tako ociten, da sem obrnila avto.

Saj so se maksimalno gor trudili sigurno, ze vceraj sem se spraševala, kako jim je spoh ratalo to narest kar so, ampak uzitek pa to ni tak, kot zna biti.
 
Nazadnje urejeno:

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.122
867
113
Mah, vsa cast jim ampak zal ne. Nenormalno toplo, kr brezveze ze vse skup. Se toplotna nonstop taktira, kar se ta cas ni dogajalo, vsaj spomnim se ne. Krneki.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Premocno toplotko imaš :evil:

Kakorkoli, zdajle pac je kot je, vsi smo verjetno malo razocarani. Smucarji in vzdrzevalci smucisc. Brzkone pa ne bo to edina zima, ko ne bo vsaj za kratek cas tok mraz pritisnil, da se ne bi dalo nekaj naredit in karte izkoristiti.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Kaj pa si kupila.......


.......če ni skrivnost?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113


Vse to drži?
Na papirju vse drži. Tudi to, da so na hrvaški meji po novem radarji da te ocurijo v 30 coni.

Iz prakse pa, če ti kaj pomaga, okoli novega leta so me ustavili ob petih popoldne, ko se neha after smučarija, 5 km od smučišča, redna alko kontrola, kjer so v 9/10 avtomobilov potniki smučarji in ni nobenemu padlo na pamet, da bi gledal po avtomobilih kje je oprema. Vse smuči so bile v kombiju pod sedeži.