Nakup novega tiskalnika

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
182
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hello!

tik pred zdajci nam je odpovedal naš glavni tiskalnik, s katerim smo bili zelo zadovoljni, razen s tiskanjem fotografij, ki pač niso bile tiste prave. toliko sem uspel izvedeti, da so za tisk fotografij boljši brizgalniki od lasercev (ta naš je bil HP-jev laserc ColorJet 2605n).

gledal sem malo za Canonovo serijo Pixma, pa me zanima, če so ti tiskalniki za kaj? je sprintana fotografija res takšna kot oglašujejo in ali z njem lahko vseeno lepo dobro printaš tudi ostale dokumente.

Canon Pixma IP4600

Canon Pixma IX4000

in glede na to, da smo do sedaj imeli HP-jevega laserca, sem gledal še za tem:

HP Photosmart

mogoče kdo ve, kako je s kartušam, kako hitro jo vzame, koliko stanejo? recimo, en set kartuš zadostuje za print cca. 500 A4 barvnih fotografij?
 
Nazadnje urejeno:

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Vam vseeno priporočam nakup kakšnega lasera, lahko tudi barvni so kar ugodne cene, ter posebaj še pljuvača za tisk slik, pri teh se mi pa zdi da ni nekih razlik, preveri kateri ma najcenejše tinte in imaš odgovor.

lp bluub
P.S. jaz uporabljam HP colorlaserjet 1600 in Epson DX 9400 F oboje preko USB povezano na airport extreme in dela vredi, pri epsonu se mi dopade driver za Mac-a kjer pri scanerju izbereš samo ali je na USB ali NA IP ter vpišeš ip in dela BP. kar se pa tiče HP 1600 in macOS pa nebi raje ... ker sem mlade dobil preden sem to zadevo spravo v pogon pa še barvna pravilnost če primerjam med Win in Mac se mi zdi nepravilna ampak za enostavne dokumente je super, za slike pa itak Epson.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
182
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
saj sem ravno nabavil HP Photosmart C5380, brizgalnik. pravijo, da res dobro dela, plus, da sem ga dobil res full ugodno.

saj bom lahko poročal in no time, ker ga ravno sestavljam, jutri pa gre itak v polno uporabo.
grin1.gif


prevagale pa so XL kartuše, ki so precej ugodne, kot Canonove kartuše za recimo Pixmo IP4600 ali MP630.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Zgleda, da mi je PIXMA IP 3000 crknila

POWER lamp flashes alternate green and orange:

An error that requires contacting a Canon service representative may have occurred.

Disconnect the printer cable from the printer, and then turn the printer off and unplug the printer from the power supply. Plug the printer back in and turn the printer back on after leaving it for a while.

If the problem remains, contact a Canon service representative.

Zdaj pa ne vem ker printer, bi pa kar vzel multifunkcijsko, da imam vse v enem in mir.

Gledam neke nove modele od CAONA?

MF naprava CANON Pixma MX330
MF naprava CANON Pixma MX320
MF naprava CANON Pixma MP540

pogoj je tudi ugodne kartuše

Morda kak HP?

Sej še sam ne vem če rabim MF, lahko da bi samo tiskalnik pa mir....pogoj: ugodne kartuše ali možnost kompatibilnih
tongue-1.gif