Nakup novega avta : Citroen C5 ali DS5 ?

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Imam oba še
cool-1.gif
. C4 Picasso letnik 2011 hdi 112 KM (nobenih problemov - samo servis) in tako naj ostane, in novega C5 2.0 hdi 164 KM, oba BVM6. Sem pa prebral celoten citroen forum, pa me je zaskrbelo malo. Sedaj ne vem, ali imam mogoče srečo pri nakupu ?
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Hec ali ne, ko sem kupoval avto je bil C5 v ožjem izboru in ko sem malo raziskoval, je bila v precej primerih omenjena menjava sklopke, tudi že samo pri 30-40k km. Menda je šlo za serijsko napako. Verjetno pa so do zdaj zadevo itak opravili.

DS5 ima pa verjetno res od C4 (glede na to da je v osnovi napedenani C4), tam pa ni bilo slišat za kakšne težave.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
C5 itak gledas samo, ce isces udobno podvozje, hidravliko. SIcer ne vem kaksne prednosti sploh ima pred konkurenco?
confused-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
tako je, ceno. insignia, mondeo, super in ostali, da bmw in audia ne omenjam, so preceeeej dražji, še posebej to velja za (malo) rabljene. in ni vse v hidravliki pri citroenu kot nekateri mislijo.

sicer pa tupli, kar mirno lahko spiš, ti imaš močnejši motor, ki ima močnejši vztrajnik in z njim ter sklopko zato ni težav ...
jaz mam zdaj menjano v garanciji, upajmo da zdrži čim dlje :)
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Upam, da bo res vse OK naprej z obema avtomobiloma. Tako kot do sedaj. THX. Sam menim, da ne bi smelo biti narobe z nobenim, pa naj bo to švohnejši ali močnejši.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Če se gleda nove avtomobile in upošteva vse popuste ter podobno opremo so C5, Insignia, Mondeo, I40 in 508 skoraj izenačeni. Ko sem kupoval avto sem naredil kup primerjav in vedno prišel na ceno (v mojem primeru) cca 25k. Edino odstopanje je bilo ko se je kateremu modelu bližala menjava. Takrat je bila to recimo Mazda 6, ki se je z zalo solidno opremo dobila za 22k, malo kasneje je bilo tako z Superbom, kmalu pa verjetno pride na vrsto Mondeo.

Brez skrbi, prodajalci imajo dobro naštudiran trd, samo pristope imajo različne.

Odstopajo jasno A4, C-klasa in trojka, poleg njih pa še kakšne eksotike v stilu Lexusa, Subaru Legacya in podobnih. Zalo drag je tudi Accord, ker nočejo korigirat cene zaradi jena.

Zakaj C5? Ne zato ker je poceni, pač pa zato ker (vsaj meni) všeč, ima dobre sedeže, neproblematične motorje (ok, pustmo zdaj sklopko), ogromno placa in hidravliko. Ni mi pa všeč fiksen volan, armaturna plošča če ni navigacije in drag leasing.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
meni je bil všeč, iskal sem enoletnika ...
C5 je bil s primerljivo opremo (brez hidravlike, ki je tudi drugi nimajo) med 2000 in 3000 evri cenejši (gledal sem še insignio, mondea in superba).
pri novih je pa podobna zgodba ja.