Nakup na s.p.

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
In prav tako če je zavezanka, lahko kupi bilo kdo na njeno davčno, uveljavi popust na s.p. in tega nikdar ne bo vedela.
Glede ddv zavezanosti je bilo že v štartu z moje strani omenjeno le zaradi vprašanja, če hoče kupiti na s.p. zgolj za to da lahko v teh časih sploh kupi, ali pa recimo da dobi kak popust, ali želi kupiti na s.p. za to da bi kot ddv zavezanec mutil glede ddv-ja.
DDV zavezance namreč pogosto kdo vpraša, če bi lahko nekaj prek firme nabavil, da bi bilo brez ddva ceneje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Čisto tako enostavno tudi ni.

Furs lahko nevnesene račune smatra kot na delo na črno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Čisto tako enostavno tudi ni.

Furs lahko nevnesene račune smatra kot na delo na črno.
Na podlagi česa? Ti lahko vsega in svašta nakupuješ na davčno od s.p., pa ti bo že sam računovodja izločil vse kar ne sodi v upravičene stroške za tvojo dejavnost ...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
DDV zavezance namreč pogosto kdo vpraša, če bi lahko nekaj prek firme nabavil, da bi bilo brez ddva ceneje.

ce lahko zalagas ddv, potem cist špila.

seveda v mejah normale. ne.mores 3 tv kupit in 5 laptopov.

je pa to velika usluga, tko da se vseeno kaksen % vzame.



sicer pa, upam da furs ne bo imel tok viska casa, da bojo sli primerjat izdane in prejete racune. ker to je iskanje pljunka v morju.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Saj ne pišem o knjiženju, ampak, o ljudski modrosti, da nakup na davčno ne more imeti posledic.

FURS je določil obseg dela na črno glede na material, ki ga je s.p. kupoval, pa teh računov ni vknjižil.
mizar, delo brez računa, v stilu, kaj mi pa morejo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Aha, ti ciljas na to da je mizar za 50k nabavil.materiala, računov pa izstavil za 20. Tukaj bi tudi jaz zastrigel z ušesi.
Če pa si kater privatnik za kak % zniža dobiček zato ker je sosed preko nega kupil eno makito, pa ima ta privatnik še vedno zgleden dobiček, pa ga FURS ne bo premaganjal zaradi te makite. Razen če ga bo sosed prijavil
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Saj ne pišem o knjiženju, ampak, o ljudski modrosti, da nakup na davčno ne more imeti posledic.

FURS je določil obseg dela na črno glede na material, ki ga je s.p. kupoval, pa teh računov ni vknjižil.
mizar, delo brez računa, v stilu, kaj mi pa morejo.
Problem nastane ko so računi od nakupov knjiženi, ni pa potem izdanih računov za prodajo tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Aha, ti ciljas na to da je mizar za 50k nabavil.materiala, računov pa izstavil za 20. Tukaj bi tudi jaz zastrigel z ušesi.
Če pa si kater privatnik za kak % zniža dobiček zato ker je sosed preko nega kupil eno makito, pa ima ta privatnik še vedno zgleden dobiček, pa ga FURS ne bo premaganjal zaradi te makite. Razen če ga bo sosed prijavil
Če si bo finančni svetovalec vknjižil makito kot strošek ga furs po mojem popolnoma upravičeno povpraša po poslovnem razlogu za ta nakup in mu ga vrže ven.
Vse je odvisno od dejavnosti in obrazložitve o poslovni upravičenosti tega nakupa.
Jaz včasih določene stvari sploh ne vržem v stroške, če vem, da ne bo dovolj prihodka iz njih.
Recimo sem mizar in kupim nek stroj za 30 jurjev, potem pa izstavim račun za jurja. Ne vem če bi to špilalo, seveda pa lahko ta stroj recimo utemeljiš kot uporabo pri drugih projektih. Vse je odvisno od utemeljitve.
Ko se pa še DDV vmeša zraven se pa zadeva še bolj zaplete.
Se je pa treba zavedat, da ti lahko FURS za 5 (ali 10) let nazaj gleda zadeve in pri s.p.ju ti lahko poleg dogodnine butne gor še prispevke, potem na vse to zamudne obresti in za piko na i še kazen. Je kar nekaj s.pjev zaprlo in bankrotiralo po obisku FURSa.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Mizarja sem mislil kot privatnika in makito. Ne finančnega svetovalca.
Finančni svetovalec pa vsaki dve leti brez.pojasnila lahko kupuje nov laptop....vsaj včasih je bilo tako....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ma čisto ste zašli. OT sprašuje kako bi v trenutnem času kupil "gradbeno" robo v "zaprtih" trgovinah, ki pa poslujejo samo s podjetji (v najširšem možnem pomenu). Pokličeš tja, da ti odprejo račun kot poslovni subjekt, pošlješ povpraševanje, dobiš predračun, plačaš in brezstično dvigneš, ali pa pripeljejo.
Vse to nima nobene veze s FURS,.... Kaj delaš z robo za katero so plačani davki je tvoj problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja zato ker nima pač druge možnosti "firme". Point je v prodaji: firmam - DA, fizične osebe - NE.

In ja to kar kupuje lahko komot da tudi v strošek s.p.ja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
100€, kita in lepila za frizerski salon, kjer je vse v ploščicah? Daj no. ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Recimo, da ima najemno pogodbo, kjer so vsi stroški vzdrževanja na najemodajalcu ;).
Obratno pa ni problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Nimaš prav in zavajaš. Ne sme kupiti razen če bo dokazala, da je obnavljala lokal, potem je pa še drug problem katerega je napisal sad. Pa računov se ne meče stran če je na firmo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
In kaj boš naredil če jaz nekaj na tvojo davčno kupim v jubu, pa ti ne dam računa. Boste po kamerah iskali kdo je kupil na tvojo davčno?
Nekaj problema si nakopljes pri placilu s službeno kartico (doo). Sp ima tukaj svobodne roke.