Nakup na s.p.

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Pozdrav.

Žena ima s.p. (kozmetične storitve).

Ker je dandanes težko dobiti bilokaj iz gradbenih trgovin, me zanima, če bi nabavili nekaj tobe preko njenega podjetja (račun na davčno).

Gre se za nekja gradbenega materijala (nekaj kita in lepila), znesek pa pod 100e

Recimo da je namenjeno obnovi salona.....

Bi to šlo skozi.....da ne gnjavim sedaj računovodje

Tnx
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Ona kot s.p. dela kar hoče s svojim kešom. Če bo jemala na firmo mora potem imeti tudi račun izvajalca. Ampak za tistih 100€ davčna ne bo gledala, če je ostalo pošlihtan.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če se ti gre zgolj za to, da bi prišel do materiala, potem ni problema, ne rabi uveljavljat teh računov kot strošek. Pa ddv zavezanka predvidevam da tudi ni?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in Hanzi

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
TNX za odgovore....

Drugače pa ne, ni zavezanka, sam nam je par stvari zaradi obnove "sfalilo", kljub temu, da je bila večina in glavnina splanirana in nabavljena pred korona krizo.

Se pravi, tud ni nobene krize, če ne uveljavljamo računa kot strošek?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja itak. pac racuna sploh ne posredujes v racunovodstvo.

sej ni treba vsak racun, ki ga vzames na firmo vpisovat kot strosek.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če ni zavezanka za ddv, lahko praktično kdorkoli kupi nekaj na njeno davčno, da niti ne ve za to. Važno in šteje itak le tisto, ki je uveljavljeno v njenem obračunu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Imata oba kar prav sam kaj pa če pride do tega da davčna pregleda tisto trgovino in potem še tebe in zahteva od tebe kot kupec račun ker si vzel na firmo? Ti lahko delaš z denarjem kar hočeš, kar vse pa tudi ne moreš dati na firmo, ker ti ven zmečejo stvari katere ne pašejo k firmi. In oni bodo vzeli material na firmo, češ da obnavljajo, ja kje pa je izdan račun bodo rekli. OK za ta denar se verjetno ne bodo šli takih kolobocij.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Mislim da pretiravaš 8888.
Če ima med osnovnimi sredstvi zavedeno stavbo / prostor kjer dela, potem lahko kupi za tist drobiž lepila in ga sam porabi. Zakaj bi moral imeti račun od keramičarja?
A po tej logiki tudi žarnice ne smeš kupiti pa zamenjat?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Imata oba kar prav sam kaj pa če pride do tega da davčna pregleda tisto trgovino in potem še tebe in zahteva od tebe kot kupec račun ker si vzel na firmo? Ti lahko delaš z denarjem kar hočeš, kar vse pa tudi ne moreš dati na firmo, ker ti ven zmečejo stvari katere ne pašejo k firmi. In oni bodo vzeli material na firmo, češ da obnavljajo, ja kje pa je izdan račun bodo rekli. OK za ta denar se verjetno ne bodo šli takih kolobocij.
Če ni ddv zavezanec in mahinacij z ddv, potem ni razloga, da bi davčna kakorkoli iskala ta račun, ker je popolnoma enak kot če trgovina račun izda anonimni fizični osebi. Potem bi Mercator ob davčni kontroli pozival vse kupce, ki so dne xy.xy.2020 kupovali v njihovi trgovini, naj se javijo davčni in jim pokažejo račun.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
pri gradbenem materialu še nism slišu da bi komu vn vrgli iz knjig račune

čimveč kupi na firmo in ji zmanjšuj dobiček
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Če ni ddv zavezanec in mahinacij z ddv, potem ni razloga, da bi davčna kakorkoli iskala ta račun, ker je popolnoma enak kot če trgovina račun izda anonimni fizični osebi. Potem bi Mercator ob davčni kontroli pozival vse kupce, ki so dne xy.xy.2020 kupovali v njihovi trgovini, naj se javijo davčni in jim pokažejo račun.

jest sem ddv zavezanec, pa ne dam vseh racunov v obracun. a nebi smel tega?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če se račun ne da v obračun in ne poračuna DDV ni nobenega problema. Recimo Bauhaus ima "stalnostni popust" izključno na "firme", ne vpliva pa to povsem nič ne na njihov obračun, ne na karkoli drugega.
Kupiš na firmo in vržeš račun doma v koš. Konec koncev sta davčna številka in podatki firme javna in kdo ti lahko zagotovi, da ni nek "Lojzek" kupil na tvojo firmo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
pri gradbenem materialu še nism slišu da bi komu vn vrgli iz knjig račune

čimveč kupi na firmo in ji zmanjšuj dobiček
Hmm, neka frizerka ki dela v najetem lokalu velikem 20m2, bo malo težko uveljavljala račun za xyt k€ za obnovo salona ;)
Neka zdrava meja mora biti.
Na tak način bi vse frizerke z najetim lokalom naredile doma hišo na račun frizeraja.
Mogoče celo kakšni to uspe?!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Seveda je zdrava meja. Če lahko dokažeš, da je šlo za sredstvo, ki se je uporabilo za poslovno dejavnost, potem je ok, če ne pa ne. Malo težko boš cegle za celo bajto dal na firmo, če imaš lokal 20m2. Drugače lahko pa tudi dildota daš v stroške, če imaš recimo erotično trgovino. Malo težko bo pa to naredil zavarovalni agent :).

Drugače sem pa tudi jaz že precej zadev vzel na s.p. in jih nisem dal v stroške, nisem zavezanec za DDV, tako da nima veze.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Seveda je zdrava meja. Če lahko dokažeš, da je šlo za sredstvo, ki se je uporabilo za poslovno dejavnost, potem je ok, če ne pa ne. Malo težko boš cegle za celo bajto dal na firmo, če imaš lokal 20m2. Drugače lahko pa tudi dildota daš v stroške, če imaš recimo erotično trgovino. Malo težko bo pa to naredil zavarovalni agent :).

Drugače sem pa tudi jaz že precej zadev vzel na s.p. in jih nisem dal v stroške, nisem zavezanec za DDV, tako da nima veze.
Mislim pa da bi dildo šel BP za zavarovalnega agenta.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ste mi to podjetniki. To je potem reprezentanca in gre le 50% v stroške :p.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Če ni zavezanka za ddv, lahko praktično kdorkoli kupi nekaj na njeno davčno, da niti ne ve za to. Važno in šteje itak le tisto, ki je uveljavljeno v njenem obračunu.

In prav tako če je zavezanka, lahko kupi bilo kdo na njeno davčno, uveljavi popust na s.p. in tega nikdar ne bo vedela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver